Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 Święto Trójcy Świętej- 7 czerwca 2020 r- ks. Andrzej Dyczek

 
 

„ I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy: Powiedz Aaronowi i jego synom: Tak będziecie błogosławić synów izraelskich, mówiąc do nich:
 Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże,
 niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie;
 niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój.
Tak będą wzywać imienia mojego nad synami izraelskimi, a Ja będę im błogosławił”.-IV Mojżeszowa 6,22-27
 
Dzieciństwo jest niezwykłym czasem dla naszego życia. Możemy do niego wracać z wielkim sentymentem, przypominając sobie cudowne chwile- błogości, ciepła matczynej miłości, poczucia ogromnego bezpieczeństwa, które było dla nas bezcenne.
 I słowa, które od ukochanych osób, utkwiły nam głęboko w pamięci. I choć bezpowrotnie minęło nasze dzieciństwo, to wracamy do tych słów i cenimy je sobie bardzo.
 W naszym życiu do Ciebie i mnie jest kierowane Boże Słowo. Słyszymy go przy różnych okazjach, więcej lub mniej w zależności od tego czy jest ważne dla nas czy nie. Czasami jest ostre, stanowcze pragnąc nas zmobilizować, zmienić. Innym razem niesie pociechę, wsparcie, zachętę, poznanie i mądrość.
Dzisiaj spotykamy się z  Słowem, które wypowiadamy podczas każdego naszego nabożeństwa. Słowa Bożego błogosławieństwa.
Kiedy Bóg nam błogosławi jesteśmy bardzo szczęśliwi. To można w nas dostrzec. Potrafimy się z tego cieszyć i autentycznie przeżywać. To emanuje z nas i pozwala nam żyć i znosić nawet najtrudniejsze sytuacje.
 Kiedy Bóg błogosławi nasze domy, jesteśmy wspólnie szczęśliwi i niezwykle wdzięczni.
 Takim błogosławieństwem od Boga będzie nasz współmałżonek, dzieci, babcia, dziadek itd. Takim błogosławieństwem może być praca, którą kochamy i która sprawia nam wiele zadowolenia; służba, którą wykonujemy dla Boga i bliźniego w różnych miejscach, nie tylko w kościele. Takim błogosławieństwem może być wolontariat, kiedy chcemy bezinteresownie coś zrobić dla innych. Błogosławieństwem mogą być nasze ręce, które potrafią dzięki Bogu podzielić się z innymi, wykorzystując swoje zdolności.
 Od najmłodszych lat możemy liczyć na Bożą opiekę, wsparcie, pomocną dłoń, miłość.
To błogosławieństwo składa się z 3 części
 - pierwsze niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże, czyli niech On obdarzy cię szczęściem i ochrania przed niebezpieczeństwami,
 - drugie niech rozjaśni Pan oblicze nad tobą i niech ci miłościw będzie. To piękna metafora pełna Bożego ciepła, bliskości, życzliwości, Bożego uśmiechu, czyli wszystkiego, co przynosi nadzieję i wspiera na duchu.
 - trzecie- niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i da ci pokój. Bliskość Boga, relacja z nami to dla nas szczęście, harmonia, bezpieczeństwo i pokój.
 On chce rozjaśniać nasze życie. Abyśmy je dobrze widzieli. Naprawdę takie, jakie jest. Aby białe było białe, a czarne było czarne. By dobro było dobrem, a zło złem. Często w życiu człowieka tak nie jest.
Człowiek usprawiedliwia się, próbuje czarne gdzieś ukryć, a białe bardzo eksponować i wystawiać na widok publiczny by inni mogli zauważyć i docenić.
 Ale nasz ukochany Bóg pozwala nam widzieć właściwie, uczy szczerości, krytycyzmu, uwalnia od kamuflażu, retuszów. A kiedy tak się staje, potrzebujemy jego wielkiego zmiłowania, dobra, przebaczania, czyli po prostu łaski. My niedoskonali, słabi, obciążeni, skażeni potrzebujemy jego zmiłowania.
To stało się dzięki Jezusowi Chrystusowi. Jego przyjście na ten świat nie było daremne i przypadkowe, ale dla nas zbawienne.
 To staje się możliwe dzięki Duchowi Świętemu, który dla nas wierzących nie jest jakąś abstrakcją, ale Bogiem, osobą przychodzącą od Ojca i Syna by czynić w nas błogosławione dzieło, począwszy od poznania przez nas grzechu, a skończywszy na wierze w Jezusa Chrystusa.
 Boże błogosławieństwo przynosi nam najwspanialsze dary: opiekę, poznanie, miłość, siłę przebaczenia i w końcu pokój, którego tak bardzo potrzebujemy, w tym niespokojnym świecie, gdzie tyle jest lęku, niepewności, zagubienia. Pokój w sercu i w życiu jest namacalnym dowodem Jego błogosławieństwa.
 To najbardziej znane błogosławieństwo na kartach Biblii pragnie docierać do nas, bardzo osobiście i wyjątkowo, niosąc siłę, mądrość, nadzieję i sens. Wytyczając właściwe ścieżki, przynosząc poczucie bezpieczeństwa, głębie życia i drogę zbawienia.
 Niech, więc w każdej chwili życia Bóg obdarzy nas szczęściem i ochroną przed niebezpieczeństwami. Niech Jego oblicze będzie nad nami rozjaśnione. Niech Jego pełna miłości twarz będzie zwrócona w naszą stronę i da nam poczucie bezpieczeństwa i pokoju.

 Amen       ks. Andrzej Dyczek  

powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021