Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22 marca 2020 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 4 niedziela wielkiego postu. Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, że widać to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem; jest sztuką, której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem Tego, który potrafi „otworzyć oczy”. Radujmy się dziś (niedziela Laetare) z łaski bycia pośród nas Tego, który jest Światłością oświecająca ludzkie serca.

2. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ofiara zebrana w tym dniu (do puszek) jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 28. rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie. 

3. Z racji epidemii koronawirusa nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zostają odwołane.

4. We Mszach świętych może uczestniczyć jedynie rodzina zamawiająca intencję. Pozostali wierni proszeni są o pozostanie w domach i uczestnictwo we Mszach św. za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
Plan Mszy świętych online jest wywieszony w gablocie parafialnej przed kościołem oraz można go sprawdzić na stronie:
https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/transmisje-online-mszy-swietych/ 

5. Od najbliższej niedzieli, 22 marca 2020 r. zapraszamy do uczestniczenia w Diecezjalnych Rekolekcjach Online. Należy wejść na stronę:
https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/rekolekcje-online/

W serwisie YouTube większośc transmisji „na żywo” ma opcję cofania na pasku postępu, tak jak przy zwykłym filmie. W ten sposób można o dowolnej późniejszej porze (np. po południu lub wieczorem) uczestniczyć we Mszy świętej lub innym nabożeństwie transmitowanym przez dany kanał.
 
 
6. W związku z wprowadzeniem stanu epidemi czasowo został wstrzymany kolportaż Gościa Niedzielnego w parafiach. W wersji drukowanej będzie go można nabyć jedynie w tradycyjnych punktach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe, itp.). Informujemy, że najbliższy numer Gościa Niedzielnego jest dostępny bezpłatnie w serwisie e.gosc.pl (gdzie należy się zarejestrować) lub w aplikacjach na dowolne urządzenia mobilne.

7. Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary.
 
 
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021