Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

FESTYN RODZINNY AKCJI KATOLICKIEJ w Midzyrzeczu

jako uczczenie JUBILEUSZU 2000


Przeywany w Kociele Jubileuszowy Rok wity postawi przed czonkami Akcji Katolickiej szczególne zadanie : fizyczne upamitnienie tego okresu w parafii w postaci Votum dla kocioa i równoczesne zaznaczenie obecnoci Akcji Katolickiej w yciu miejscowej spoecznoci.

Sposobem dla realizacji tego zadania stao si dla czonków POAK w Midzyrzeczu zorganizowanie w dniu 29.07.2000 r Festynu Rodzinnego.

Przygotowania do Festynu rozpoczto ju kilka miesicy wczeniej, chodzio bowiem o zgromadzenie rodków potrzebnych na to przedsiwzicie.

W pierwszej kolejnoci zwrócono si z prob do miejscowych artystów i rzemielników o wykonanie przedmiotów artystycznych z motywem spalonego kocioa, które mona byo przeznaczy zarówno na aukcj jak i loteri festynu.

Na wystosowane proby o wsparcie finansowe i rzeczowe odpowiedziay pozytywnie lokalne wadze a take wiele zakadów pracy i osób fizycznych, od których otrzymalimy wiele ciekawych fantów ( m.in. obrazy na szkle od p.Stanisawa Wyrtla, wyroby od p.Józefa Chowaca, od p.Szczyrbowskiego, od p.Budnego z Rudzicy).

Bylimy mile zaskoczeni a przede wszystkim podbudowani faktem, e tak wiele osób chtnie popieszyo z pomocnie tylko materialn lecz take uwietnio swoj obecnoci nasz festyn ( m.in. artysta malarz Florian Kohut, poeta Juliusz Wtroba, poetka Hildegarda Filas-Gutkowska, Zespó Regionalny i Orkiestra Deta z Midzyrzecza, Zespó ANDROMEDA p. Jczków ). Cieszylimy si równie z obecnoci miejscowych wadz oraz zaproszonych goci.

Nasza impreza moga si odby dziki gocinnoci Ochotniczej Stray Poarnej Midzyrzecze Górne, która udostpnia nam swój obiekt. Miao to dla nas niebagatelne znaczenie, gdy mimo ulewnego deszczu do stranicy przybyy gromadnie cae rodziny, zarówno wyznania katolickiego jak i ewangelickiego.

Otwarcia Festynu dokona przeciciem wstgi Asystent Parafialny AK ksidz kanonik Piotr Polaczek, yczc wszystkim miej zabawy. Fantastyczny, wesoy nastrój wród zgromadzonych goci wytworzyli prowadzcy festyn ksidz wikariusz Stanisaw Pindel, Sympatyk naszego POAK ksidz Andrzej Gawlas oraz p. Krzysztof Rycak. Z ujmujcym humorem i artobliw konferansjerk nawizali z publicznoci swoisty dialog, prowadzc konkursy i zabawy rodzinne, przeplatane wspólnym piewem i przygrywkami obu orkiestr.

Duym powodzeniem cieszya si aukcja przedmiotów artystycznych oraz loteria fantowa, gdzie dówn nagrod stanowi komputer. Chwilowa poprawa pogody umoliwia równie dzieciom przejadki na koniach ze stadniny p.Jurzaka.

Zebrani mogli skorzysta ze smacznej gastronomii a najwiksz atrakcj okazay si upieczone specjalnie na ten cel pyszne koacze.

Pod wieczór wszystkie dzieci uczestniczce w Festynie zgromadziy si wokó gitary ksidza Stanisawa oraz czonka AK- Tomka Urbaca i przy wspóudziale modziey oazowej wypieway wdziczne piosenki z repertuaru Arki Noego.

W godzin Apelu Jasnogórskiego poczya uczestników wspólna modlitwa, po czym wszyscy mogli podziwia niebo rozgwiedone sztucznymi ogniami. Do pónej nocy, ju tylko doroli, bawili si przy muzyce zespou ANDROMEDA.

Dochód z Festynu przekazalimy jako votum Akcji Katolickiej na Jubileusz 2000 do kasy parafialnej z przeznaczeniem na wykonanie obrazów Patronów parafii - w.Marcina oraz Matki Boej Szkaplerznej, które zostay umieszczone w otarzu gównym naszego kocioa a take obrazu Miosierdzia Boego oraz witrau w kaplicy Matki Boej.

Osigniecie naszego Festynu Rodzinnego to przede wszytkim ogromna rado pynca ze wiadomoci, e w naszym spoeczestwie jest tak wiele osób dobrej woli, yczliwych, ofiarnych, chtnie sucych pomoc i potraficych wspaniale bawi si w trzewej, radosnej i rodzinnej atmosferze. 

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021