Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt
 
SPOTKANIE INTEGRACYJNE RODZIN MIDZYRZECZA

Akcja Katolicka przy Kociele w. Marcina w Midzyrzeczu pragna zorganizowa w dniu 16.09.2001 imprez integracyjn rodzin. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych i humorystycznych atrakcji, jednak w obliczu tragicznych wydarze w Ameryce spotkanie musiao przybra bardziej wyciszony i stonowany charakter. Równie utrzymujca si od duszego czasu brzydka pogoda uniemoliwia realizacj najciekawszych punktów programu, takich jak: skoki spadochronowe, pokazy straackie i jazdy konnej. Najbardziej zawiedzeni byli kibice piki nonej, e nie odby si mecz pomidzy Midzyrzeczem Dolnym i Midzyrzeczem Górnym, do którego ochotniczo zawodnicy obu rejonów , na czele z pomysodawc meczu- ksidzem wikariuszem Stanisawem i pod kierunkiem pana Mirka Isuli trenowali ju na kilku spotkaniach sparingowych. Ulego równie zmianie miejsce spotkania- zamiast na boisku ludzie wypenili po brzegi mury nowo budowanego kocioa w. Marcina, by pomimo zimna i zacinajcego deszczu wspólnie uczestniczy w zaplanowanej imprezie, do której wczeniej poczyniono przecie wiele przygotowa.
Dochód ze spotkania zaplanowano przeznaczy na dalsz budow kocioa, dlatego wszystkim zaleao by pozyskane od sponsorów rodki materialne nie poszy na marne. Spotkanie poprowadzili wspólnie sympatyk Akcji Katolickiej Leszek Mroczko oraz majcy zawsze„w rkawie” art na kad okazj -proboszcz parafii ksidz kanonik Piotr Polaczek.Nad caoci czuwa prezes AK Roman Królak , przy asycie opiekuna AK ks. Stanisawa Pindla. Cieszylimy si obecnoci zaproszonych goci, którzy niezraeni pogod przybyli do kocioa, m. in. ks. praat Stanisaw mietana, z-ca wójta p.Krzysztof Wieczerzak, pastwo Jurzakowie oraz kilka osób grona pedagogicznego Zespou-Szkolno-Przedszkolnego.
Cae spotkanie przeplatane byo wspólnymi piewami, którym przewodniczy zespó „Midzyrzeczanie” oraz Zespó wokalny czonków Akcji Katolickiej. Tradycyjnie wszystkie obecne na imprezie dzieci zostay poproszone na rodek i wypieway piosenki z repertuaru zespou Arki Noego.
W odpowiedzi na ogoszony wczeniej konkurs, ju w sobot midzyrzeckie gospodynie przynosiy na probostwo upieczone przez siebie ciasta, z których najciekawsze zostay na niedzielnym spotkaniu nagrodzone .Najlepszymi pomysami wykazay si panie : Anna Michniok, Genowefa Zo, Grayna Kdziora i Anna Urbaniec, którym ksidz Proboszcz ufundowa i wrczy wspaniae nagrody, m.in.pikn skadan ikon oraz akwarel starego
i obraz nowego kocioa. Uczestniczki konkursu , które upieky najwicej koaczy o doskonaym smaku, a byy to panie :Teresa Strzakowska, Zofia Michaek i Bronisawa Puzo, otrzymay w nagrod Biblie. Po kadej Mszy witej zgromadzone koacze byy sprzedawane przez czonków Akcji Katolickiej. Mona równie byo naby zaprojektowane przez ksidza wikariusza Stanisawa i ufundowane przez drukarni pastwa Szymkowskich pikne kalendarze na rok 2002, z wizerunkiem nowego kocioa. Do kalendarzy doczone byy kupony, które posuyy jako losy do przeprowadzonej na spotkaniu loterii fantowej. Uczestników loterii byo sporo, gdy wielu miao ochot na zdobycie jednej z gównych nagród- tj. kolorowego telewizora, roweru górskiego czy te popularnej wród dzieciaków - hulajnogi.
W trakcie spotkania modzie oazowa czstowaa goci soczystymi jabkami od pana Hesa, oraz roznosia ciepe napoje. Zebrani mieli równie sposobno obejrzenia nowo ukoczonego zaplecza kocioa, gdzie m. in. w atrakcyjnej ofercie kulinarnej
panie Waleria Francuz i Genowefa Kope serwoway przyrzdzone przez siebie doskona grochówk i flaczki. Spotkanie zakoczono wspóln modlitw w intencji ofiar ataku terrorystycznego w Ameryce. Organizatorom wielk rado sprawio to, i pomimo zej pogody tak wielu mieszkaców obu czci Midzyrzecza przybyo na spotkanie, by wspólnie spdzi czas na miej bezalkoholowej imprezie, która- mamy tak nadziej- pozostanie im na dugo w pamici i bdzie elementem czcym ca nasz wspólnot.
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021