Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Dnia 8. sierpnia 2004 roku, na boisku sportowym w Midzyrzeczu, pod patronatem Akcji Katolickiej odbya si ciekawa impreza sportowa, która poczya na wspólnej zabawie wiele rodzin naszej miejscowoci.
Gównymi atrakcjami spotkania byy dwa mecze pikarskie:

  • druyny mskie KAWALEROWIE - ONACI oraz
  • druyny eskie PANNY – MʯATKI

Na boisko wprowadzaa zawodników Orkiestra Dta OSP Midzyrzecze Dolne, nad prawidowym przebiegiem czuwa zaprzyjaniony z AK sdzia.
Wszyscy chtni do zagrania w meczu trenowali pod okiem ksidza wikariusza Stanisawa Pindla, który z ambony zachca do podjcia sportowej rywalizacji a na boisku zagrzewa zawodników do walki.
Rywalizacja w tej dziedzinie sportu midzy mczyznami jest rzecz oczywist , natomiast ogromn ciekawo wzbudzi mecz kobiet, które artobliwie „zgrupoway si” w Klubach Sportowych „PANIENKI-SPORTSMENKI” oraz „ONECZKI-LALECZKI”.
Zarówno mczyni jak i kobiety wykazay si ogromn wol walki, zaciekoci i zaangaowaniem w grze, dostarczajc zebranym wielu sportowych emocji i chwil radoci.
Czonkowie Akcji Katolickiej cieszyli si i byli wdziczni za tak duy pozytywny odzew wród modziey i dorosych, którzy zgosili si do gry i wczyli si w nasz zabaw.
W przerwach meczów odbyway si róne gry i konkurencje rodzinne (m.in. bieg w worku, robienie masa, slalom opon, bieg na szczudach, bieg ze wspómaonkiem na rkach, przeciganie liny i inne). Dzieci zgrupoway si wokó animatorek Ani Golicz i Marysi Szkucik, które przygotoway dla nich ciekawe zabawy i konkursy.
Ogromn frajd cieszya si udostpniona przez straaków drabina straacka „zwyka”, do której masa dzieciaków ustawiaa si, by popatrze na boisko z „ lotu ptaka”.
Czonkowie Akcji postarali si o sodkoci dla dzieci, a dla uczestników i uczestniczek meczów pozyskali od sponsorów sympatyczne nagrody.Na koniec grajce druyny ustawiy si do pamitkowych zdj, wspólnie z ksidzem Stanisawem i sdziami spotkania.

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021