Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Szanowni Państwo!

          Długo zastanawiałem się, czy w ten sposób podjąć polemikę na stronach Forum Internetowego  Międzyrzecza  Górnego, czekałem co jeszcze są w stanie  wymyślić panowie Radni z Międzyrzecza. Te kilka zdań, które chcę zamieścić na tej stronie to tylko wycinek tego, co mam do powiedzenia komentując niektóre wypowiedzi.

Panie Radny Mroczko dbając o rozwój całej Gminy, 14 sołectw nie posiadam tyle wolnego czasu  co Pan i nie będę odnosił się do każdego wpisu, który Pan umieszcza na stronie  Międzyrzecza,  czy też na stronie Forum. Nie przedstawia Pan całości obrazu, tylko niektóre części moich wypowiedzi wyrwane z kontekstu. O rzeczach,  do których  Pan jako Radny nie potrafi przekonać pozostałych Radnych na posiedzeniach  Rady Gminy, o tym Pan tak wylewnie nie pisze, bo rozumiem, że jest to Panu niepotrzebne w promocji. Komentując te ostatnie Pana wpisy i złożone interpelacje chcę Panu powiedzieć, że zostaną one wyjaśnione. Przyjął Pan zasadę, że im więcej Pan napisze, tym lepiej będzie dla Pana wizerunku. Sądzę, że czas zweryfikuje to wszystko co Pan stara się czynić. Chcę powiedzieć, że wszystkie materiały w Urzędzie Gminy są jawne i są omawiane na komisjach problemowych i Komisji Budżetowej. Z  mojej inicjatywy proszę o częste posiedzenia Komisji Budżetowej składającej się z osób, którzy są przewodniczącymi poszczególnych Komisji problemowych  z udziałem przewodniczącego Rady Gminy i Zastępcy Wójta, nie po to aby coś  kryć i taić, ale przede wszystkim aby wysłuchać głosu pozostałych osób odpowiedzialnych za rozwój tej Gminy. Jeśli bym podszedł tak jak Pan,  opierając się na regulaminach można powiedzieć, że  to jest to moja nadgorliwość,  prosząc o częste spotkania Rady Gminy w celu omówienia istniejącego problemu, bo zgodnie z obecnymi przepisami Wójt odpowiedzialny jest jednoosobowo za budżet i funkcjonowanie Urzędu Gminy. Lecz nie uważam się za osobę najmądrzejszą i chętnie zawsze dzielę się z problemami jak i sukcesami z innymi osobami. Może to mój błąd, lecz jestem osobą szczerą i prawdomówną, a to nie wada. Patrząc na to co Pan w ostatnim czasie czyni rzeczywiście powinienem więcej czasu poświęcić na odpisywanie Panu na pisma czy przedstawiane przez Pana „złote myśli”, bo nie czyni Pan tego w sposób obiektywny, a mieszkańcy mają możliwość przeczytania tylko z Pana punktu widzenia niektórych spraw. Zastanawiam się, co jest ważniejsze czy poświęcić czas na: budowanie, staranie się o następne środki pozabudżetowe, rozpoczynanie kolejnych inwestycji , promowanie   naszej  Gminy na zewnątrz, czy poświęcić czas na skrupulatne prostowania Pana pism i komentarzy – lecz na wszystko przy 14 sołectwach nie starczy mi czasu. Chcę powiedzieć, że przez te 10 lat , kiedy jestem Wójtem poddałem się różnym kontrolom i weryfikacjom. Przeszedłem masę kontroli RIO, NIK- u, Urzędu Skarbowego i wielu innych, ale w żadnych nie miałem wystąpień przeciwko sobie. Dlatego nie będę komentował tych Pana wypowiedzi, bo są one krzywdzące moją osobę. Wyznaję zasadę „jeśli ktoś uderzy cię w prawy policzek nadstaw mu drugi”, bo myślę, że taka postawę powinien reprezentować Wójt, a nie „oko za oko, ząb za ząb”, bo to nie doprowadziłoby do niczego dobrego. Chyba chodzi o rozwój tej Gminy, a nie o ilość pism, bo ich można napisać dużo.

Nasze społeczeństwo to bardzo mądrzy ludzie i myślę, że każdy wypracuje własny pogląd na to, co się dzieje. w naszej gminie: ile inwestycji realizujemy, ile środków zdobywamy  i myślę , ze to świadczy o wizerunku tej gminy, a nie przedstawiony obraz przez Pana Leszka Mroczko na stronach Forum, który jest obrazem jednostronnym. 

 

         Odpiszę Panu na te pańskie interpelacje i myślę, że to zmieni ten obraz. Z przykrością muszę stwierdzić, że pracę jaką Pan wykonuje na dzień dzisiejszy  nie przynosi efektów dla rozwoju Międzyrzecza .Pana wniosek o budowę kolejnej chaty czyli zaplecza kuchennego i czterech pokoi hotelowych wraz z otoczeniem obecnej chaty i adaptacją stodoły na skansen – czyli złożenie tego wniosku w Programie 4.1 nie uzyskał pozytywnego wyniku w głosowaniu na komisji budżetowej w dniu 05.08.2008r. ( 4 przeciw , 1 głos „za”). Widząc taką sytuację , że wniosek został negatywnie zaopiniowany przez Komisję Budżetową poprosiłem Przewodniczącego Rady Gminy i wszystkich Radnych o zwołanie wspólnego posiedzenia w celu szerszego omówienia tego wniosku , co stało się kolejnym Pana zarzutem pod moim adresem, że pierwszy raz zwołuje się wspólne posiedzenie Komisji w takich sprawach. Lecz  miałem na celu realizację tego wniosku, dlatego podjąłem te starania. Przed posiedzeniem tej wspólnej komisji rozmawiałem z Panem Tomaszem Osuchem, który stwierdził, że będzie to omawiał i przekonywał pozostałych Radnych, aby ten wniosek przeszedł. Po dyskusji doszło do głosowania.  ( 16 głosów przeciwko , jeden głos „za”). Jeśli odnosić się do praw obowiązujących w demokracji  decyzja powinna być ostateczna, co do dalszych losów tego wniosku. Chcę Państwu przedstawić w sposób obrazowy tylko wycinek z tych materiałów. 

 

           Nie napisał Pan, że Wójt nie może głosować , bo jest organem wykonawczym Rady Gminy i to co przegłosuje Rada Gminy Wójt ma obowiązek wykonać. Po takich dwóch decyzjach: Komisji Budżetowej i Komisji Wspólnej Rady Gminy  czyli wszystkich Radnych, było mi przykro, że Panowie Radni z Międzyrzecza Górnego Pan Tomasz Osuch i Pan Leszek Mroczko nie byliście w stanie przekonać do swoich racji ani jednego Radnego,. Jako szef Urzędu Gminy zleciłem wykonanie już wcześniej dokumentacji za wartość 30.000zl. na tę inwestycję, więc jako Wójt pracę wykonałem,, lecz Panowie mieliście przekonać pozostałych Radnych o słuszności tego wniosku i to się Wam nie udało. Nasuwa się pytanie: czy to Wójt nie chce rozwijać Międzyrzecza? czy to Panów metody pracy nie przynoszą efektów, pod płaszczykiem, że to Panowie tylko piszą o prawdzie i kulisach pracy samorządu i pracy Wójta?, pozostawiam bez komentarza. 

Mimo negatywnej decyzji odnośnie w/w wniosku dotyczącego budowy zaplecza kuchennego, infrastruktury obok istniejącej chaty podjąłem starania, aby można było ten wniosek chociaż na cześć tej inwestycji złożyć. Zleciłem wykonanie studium ( tj. dokumentu niezbędnego do złożenia wniosku w Programie 4.1 w Urzędzie Marszałkowskim  za  wartość 7.000zł ). Jeśli bym czekał na te decyzję do Sesji czyli do dnia 03 września 2008r. , to przez jeden dzień nikt nie wykonałby tego opracowania i nie moglibyśmy złożyć tego wniosku do 04 września 2008r. w Urzędzie Marszałkowskim, bo wtedy mijał termin złożenia wniosku. Więc mimo negatywnej opinii Komisji Budżetowej i negatywnej opinii Wspólnej Komisji Rady Gminy zleciłem opracowanie Studium na otoczenie obecnej chaty wraz z infrastrukturą i adaptacją stodoły na skansen z infrastrukturą. Omówiłem to na Sesji Rady Gminy w dniu 03 września br. , wysuwając mi znane argumenty, jak również powiedziałem , ze jeśli Rada Gminy nie poprze tego mojego wniosku to zapłacę z pieniędzy własnych ( zlecenie wykonania studium tj. 7.000zł.) i przekażę go na rzecz Międzyrzecza , w celu wykorzystania w późniejszym terminie. Tak przedstawiony wniosek przez moja osobę uzyskał poparcie Radnych w głosowaniu (20 „za”, 1 wstrzymał się od głosu).

 

Czy więc są sprawiedliwe te wpisy na Forum pod moim adresem: „...o dziwnych poczynaniach Wójta,,,” , czy stwierdzenie ”..że to radni wykonują ciężką pracę, żeby pozyskać fundusze na rozwój wsi. a okazuje się,  że to syzyfowa praca , ponieważ cały ich zapał niweczy zła wola wójta, lub ...” nikt nie lubi jak zagląda się do kuchni...”. Czy na takie opinie zasłużyłem sobie za pracę, która wykonuję dla dobra mieszkańców całej Naszej Gminy , również Międzyrzecza.

 

Zwracam się do Państwa z apelem zanim wypracujecie sobie pogląd na dany temat, zainteresujcie się opisywanym problemem , ale od każdej ze stron, również od „strony kuchni”, bo to nie jest tajne, a myślę, ze daje całościowy obraz, a nie szczątkowy.

 

Czytając te wypowiedzi na w/w Forum czasem z tygodniowym opóźnieniem, bo nie mam czasu śledzić tego na bieżąco, ponieważ mam wiele ważniejszych spraw do załatwienia  zadaje sobie pytanie czy taki był cel stworzenia strony Międzyrzecza, aby Panowie Radni Międzyrzecza Górnego mogli komentować i drukować własne odczucia, nie przedstawiając pełnego obrazu?. Myślę, że pomysł założenia strony. www.międzyrzecze.org.pl to cel, który zakłada  informowanie o dobrych rzeczach, które się dzieją, lecz nie przy okazji a  jako podstawowa informacja.

Przykre jest jedynie to, że Panowie Radni z Międzyrzecza Górnego również dla prasy przekazują interpelacje i pisma na podstawie, których pisane są później artykuł. Myślę, że będzie to sprostowane. 

 

Państwa  proszę o nie wyciąganie wniosków zbyt pochopnie, czytając tę lawinę pism, tylko z jednej strony, uważam  że czyny świadczą o prawdzie, co dzieje się w naszej gminie , jak pracujemy, jakie mamy wyniki, ile środków pozyskujemy na różne cele.

 

Zastanawiam się, do czego prowadzi takie postępowanie , czy ma na celu rozwój czy skłócenie samorządu. Zawsze kieruję się dobrem i nie potrafię odpowiedzieć  sobie na to pytanie.

Z wyrazami szacunku dla mieszkańców Gminy Jasienica:

                              Wójt Gminy

                     mgr inż. Janusz Pierzyna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015