Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Dwa projekty w programie RPO z 'Infrastruktury Kultury'
data dodania: Piątek 5 września 2008

W dniu 4 września br. gmina Jasienica złożyła dwa wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, w działaniu 4.1 "Infrastruktura Kultury".

Jeden wniosek dotyczy rozbudowy GOK w Rudzicy, na kwotę ok. 380 000 zł. Drugi dotyczy zagospodarowania otoczenia "Chaty Międzyrzecze" na kwotę ok. 613 000 złotych.

Wniosek zagospodarowania otoczenia "Chaty Międyrzecze" został złożony z inicjatywy Wójta Gminy Jasienica, po negatywnej opinii, jaką uzyskał wniosek samorządu Międzyrzecza Górnego. Zawiera dwa główne elementy - zagospodarowanie otoczenia "chatki", w tym budowę chodników, oświetlenia, odwodnienia oraz urządzenie terenów zielonych a także adaptację stodoły na skansen. Wniosek nie zawiera proponowanej przez radnych i Radę Sołecką budowy zaplecza kuchennego, sanitariatów oraz pokoi gościnnych.

Dziękujemy Panu Wójtowi oraz Radzie Gminy za złożenie wniosku zagospodarowania "Chaty Międzyrzecze" do programu RPO WŚL.

Szerszą relację na ten temat zamieścimy wkrótce w Internetowym Forum Samorządowym

To pierwszy etap ubiegania się o dofinansowanie unijne. Oba złożone w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach wnioski czeka teraz ocena formalno-prawna, po jej zakończeniu, jeśli cała dokumentacja zostanie uznana za prawidłową, przejdą one ocenę merytoryczną. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja o dofinansowaniu lub odrzuceniu każdego z wniosków. Chcielibyśmy aby oba uzyskały dofinansowanie ale droga do pozytywnego ich rozpatrzenia jest jeszcze dość długa.

LeM 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015