Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Ogłoszenia Parafialne 25.10.2020
data dodania: Wtorek 27 paĽdziernika 2020

 20 Niedziela po Trójcy Świętej 25.10.2020


Tekst: II Koryntian 3,3-9            ks. Andrzej Dyczek
„Oznajmiono ci, człowiecze,
co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie;
tylko, abyś wypełniał prawo,
okazywał miłość bratnią
          i w pokorze obcował ze swoim Bogiem”.         
Micheasz 6,8
1.Porządek nabożeństw:
  31.10.2020 - Święto Reformacji
      Międzyrzecze 10:00
01.11.2020 – 21 Niedziela po Trójcy Świętej
     Mazańcowice 8:30;
     Międzyrzecze 10:00;


2. Centrum Misji i Ewangelizacji, Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej, serdecznie zapraszają
młodzież na cztery spotkania Dobry wieczór! #młodzi, które będą emitowane od 29.10 do 1.11.2020 (czwartek – niedziela) o godzinie 20.00 na kanale YT Tydzień ewangelizacyjny oraz na FB Centrum misji
Szczegóły programu
Każdy wieczór poświęcony jest jednemu tematowi. Będziemy mówić o:
- szansie, jaką Bóg daje nam każdego dnia,
- Bożej nieograniczonej miłości do nas,
- mądrości i właściwych wyborach,
- Bożym zaproszeniu.
Naszymi gośćmi będą specjaliści: interwent kryzysowy, streetworker,
pedagog, freelancer. Mówcy, ks. Arkadiusz Raszka i Mateusz Mendroch, nawiążą do przypowieści o synu marnotrawnym, robotnikach w winnicy, dziesięciu pannach i wielkiej uczcie. Wspólny śpiew poprowadzi
zespół NSA. W programie także propozycje zdrowych i łatwych do przygotowania dań, które nawiązują do tematów wieczorów. Całość realizowana będzie w konwencji telewizji śniadaniowej. W związku z tą bogatą propozycją dla młodzieży w piątek spotkania młodzieży nie będzie.
 
3. Jak co roku pragniemy włączyć się w akcję charytatywną „Prezent pod choinkę” dla dzieci z Ukrainy. Są ulotki przypominające jak zrobić paczkę.
 
4. Do Święta Reformacji prowadzimy akcję Kromka Chleba.
 
5. Do odebrania najnowszy numer Zwiastuna dla prenumerujących.
 
6. Dzisiaj w programie 3 TVP o  godz. 15:50 nabożeństwo z Mikołajek
 
7. Dzisiaj i za tydzień szkółki niedzielnej nie będzie. W związku z kwarantanną niektórych naszych dzieci podjąłem decyzję wraz z paniami nauczającymi, że na razie szkółek niedzielnych nie będzie.
 
8. Kochani nasza gorąca prośba, by rozłożyć w czasie odwiedziny na cmentarzach. By wykorzystać nie tylko 1 listopada, ale wcześniejsze dni. List ks. biskupa diecezji w sprawie cmentarzy.
 
9. Dziękuję mojemu drogiemu parafianinowi za malowanie drewnianych elementów ogrodzenia na cmentarzu, wymianę krzyży na bramach wejściowych  i zniszczonych listew ogrodzenia.
 
10. Zalecenia Ks. Biskupa Kościoła
1. Przypominam, że w czasie nabożeństw obowiązuje nakaz zakrywania twarzy, zachowania dystansu i dezynfekcji rąk. Osoby, cierpiące na choroby współistniejące, a także chore należy zachęcać do udziału w nabożeństwach online transmitowanych przez telewizję lub Internet. Wykaz tych nabożeństw jest na bieżąco aktualizowany na stronie luteranie.pl  
2. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również śpiewu. Należy zwrócić uwagę wiernym, aby w czasie śpiewania nie zdejmowali maseczek. Jednocześnie zalecam i proszę o rozważenie możliwości zmniejszenia liczby pieśni śpiewanych w trakcie nabożeństw lub ograniczenie liczby zwrotek w konkretnych utworach. Możliwe jest również zastąpienie śpiewu zborowego innymi formami muzycznym, np. śpiewem solisty, czy muzyką organową.
3. Prosimy o ostrożności w przystępowaniu do Komunii Świętej, a o ile jest to możliwe nawet do tymczasowej rezygnacji z niej. Jeśli podjęta została decyzja o podtrzymaniu udzielania Komunii, to bezwzględnie należy stosować się do obowiązujących wytycznych.4. Zbliża się okres Adwentu, w którym organizowane są tygodniowe nabożeństwa. Często odbywają się one w małych kaplicach, w których trudno utrzymać właściwy dystans. Dlatego zalecamy rezygnację z tych nabożeństw, albo zastosowanie innej formy ich organizacji. Sugeruję duchownym rezygnację z prowadzenia gościnnych nabożeństw w innych parafiach.
5. Rekomendujemy tymczasowe zawieszenie prób chórów. Badania pokazują, że tego typu aktywności mogą prowadzić do powstania ognisk zakażeń.
6. Spotkania młodzieżowe, szkółki niedzielne, spotkania dla zainteresowanych Kościołem, godziny biblijne, koła pań lub inne tego typu aktywności parafialne, zgodnie z prawem, są sprawowaniem kultu religijnego. Możliwe jest więc ich organizowanie w czasie obowiązywania aktualnych obostrzeń państwowych. Konieczne jest jednak zapewnienie środków bezpieczeństwa takich samych, jak w przypadku nabożeństw.
7. Zalecamy, aby lekcje religii w punktach katechetycznych przenieść na platformy do komunikacji internetowej, gdyż najczęściej uczestniczą w nich dzieci i młodzież z różnych szkół, co może prowadzić do zwiększenia transmisji wirusa. Zachęcamy także do zapoznania się z listem Generalnej Wizytator Nauczania Kościelnego – dk. Ewy Below. Dotyczy sytuacji epidemiologicznej w szkołach ze szczególnym uwzględnieniem nauczania religii ewangelickiej.

8. Duchowni razem z członkami Rad Parafialnych zobowiązani są do analizowania podawanych przez władze państwowe komunikatów i interpretowania ich w kontekście prowadzonej działalności parafialnej, a w określonych przypadkach także działalności gospodarczej parafii. W przypadku pochówku osób, które zmarły na COVID-19 również należy przestrzegać wytycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia.
9. W piątek, 23 października, w komunikacie ogłoszono m.in. rozciągnięcie czerwonej strefy na teren całej Polski. Poniżej przywołuję najważniejsze punkty w kontekście naszej służby.
a. W całej Polsce obowiązują wcześniej ustalone limity i ograniczenia dla strefy czerwonej, w tym m. in. w zakresie wydarzeń religijnych odbywających się w kościele. Podtrzymany zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.
W uroczystościach religijnych ustalony limit to 1 osoba na 7 m2.

b. Podczas pogrzebów na cmentarzach należy zachowywać dystans społeczny. Obowiązuje zasłanianie ust i nosa.  
c. Ograniczenie przemieszczania się osób powyżej 70. roku życia nie dotyczy udziału w nabożeństwach.
Niech Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże każdego dnia. Pamiętajmy: Jego bliskość napełnia nas pokojem niezależnie od tego co nas spotyka.

Wasz w Chrystusie

bp Jerzy Samiec

 

11. Z żałobnej karty:

Pan Życia i Śmierci odwołał z ziemskiej pielgrzymki:

śp. ks. Mariusz Werner - emerytowany proboszcz parafii św. Mateusza w Łodzi, delegat do Synodu Kościoła, ostatni konsenior diecezji warszawskiej, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża. Miał 88 lat.

Pozostawił żonę Elżbietę, syna Karola - kuratora diecezji warszawskiej, synową Wiesławę oraz dalszą rodzinę. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Łodzi.

Również we wtorek 27 października odbędzie się pogrzeb siostry diakonisy Marii Czyż o godz. 13:00 z kościoła w Dzięgielowie.

 
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020