Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
  • 16 stycznia  Andrzeja

    pozdrawiuam butik k&w:tiaaa: :zakochany:
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W sobotę 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia NMP, w kościele św. Marcina w Międzyrzeczu podczas Mszy św. o godz.11 została poświęcona i odsłonięta pamiątkowa tablica KATYŃ – SMOLEŃSK. Tablica powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza dla upamiętnienia ludobójczej zbrodni katyńskiej i przelanej w niej krwi żołnierzy polskich oraz upamiętnienia dziesiątej rocznicy katastrofy Smoleńskiej. Aktu poświęcenia dokonał ojciec Jan Kukla, pochodzący z Międzyrzecza, misjonarz pracujący na placówce w Montero w Boliwii. Następnie tablicę odsłonił sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – pan Stanisław Szwed oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza pan Krzysztof Wieczerzak. Rok 2020 to również czas, w którym obchodzimy setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej również „Cudem nad Wisłą”. Ksiądz proboszcz Jan Waluś w wygłoszonej homilii przypomniał o bohaterstwie Polaków w walce z Rosją Radziecką, kiedy to został zatrzymany pochód Armii Czerwonej na Polskę i całą Europę. Mówił również o sile modlitwy towarzyszącej działaniom wojska i zawierzeniu Maryi losów Polski i świata. Przypomniał także wcześniejsze tragiczne dla Polaków wydarzenia na ziemiach wschodnich oraz to, że patriotyzm i hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” winno być wciąż aktualne w naszych czasach, gdyż od stuleci stanowiło ono o naszym narodzie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pamiątkowej tablicy; w szczególności panu Krzysztofowi Wydra, panu Janowi Michniok i panu Dariuszowi Pyka.

BM, foto: Krzysztof Wydra

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021