Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Ogłoszenia Parafialne 15.03.2020
data dodania: Sobota 21 marca 2020

 Oculi 15.03.2020


Tekst: Ew. Łukasza 9,57-62      ks.Andrzej Dyczek
„Żaden, który przyłoży rękę do pługa
i ogląda się wstecz
nie nadaje się do Królestwa Bożego.”        
 Ew. Łukasza 9,62
1. Porządek nabożeństw: 
 20.03.2020 – nabożeństwo pasyjne- ODWOŁANE
 22.03.2020 – IV Niedziela Pasyjna– 
Nabożeństwo ODWOŁANE
 
2. Zajęcia w tym tygodniu:
Wszystkie zajęcia odwołane z powodu epidemii koronawirusa


3. W związku z stanem zagrożenia epidemicznego i wytycznymi naszego Kościoła do 31 marca zawieszone zostaną tygodniowe nabożeństwa pasyjne, nabożeństwa niedzielne, próby chóru i szkółki niedzielne.
Jednocześnie wszelkie ważne rzeczy można załatwiać telefonicznie:
              Telefon Parafii 33 815 55 23
 i komórka ks. Andrzej Dyczek 609 865 006.
W tej sytuacji zachęcam was serdecznie, aby nasze domy stały się teraz małymi kościołami.
Chciejmy nawiązać do wspaniałej ewangelickiej tradycji organizowania nabożeństw domowych w rodzinnym gronie. Mamy przecież w naszych domach Biblie, śpiewniki, postylle (zbiory kazań), modlitewniki, czy inne rozważania. Możemy śpiewać na Bożą chwałę, słuchać Jego Słowa i modlić się do Niego własnymi słowami. Dzielmy się osobistymi refleksjami związanymi z Bożym Słowem, rozmawiajmy, dyskutujmy, wylewajmy przed Nim swoje troski. 
Jestem przekonany, że właśnie taki okres pasyjny, w którym nie możemy chodzić do kościoła, też może być czasem szczególnego wyciszenia i głębokiej refleksji. Niech te chwile zbliżą nas do naszego Pana Jezusa Chrystusa – naszego ukochanego Zbawiciela.
    W niedziele: 15, 22, 29 marca w TVP 3 o godzinie 13:00 będą transmitowane ewangelickie nabożeństwa. Zachęcam także do korzystania z transmisji internetowych i radiowych (informacje można znaleźć na stronie: www.luteranie.pl).
Codziennie jestem też do waszej dyspozycji, aby nieść wam duszpasterskie wsparcie.
Jednocześnie będę na stronie internetowej i naszym faceboku zamieszczał Wam kazanie na każdą niedzielę.
W tym trudnym czasie zagrożenia Kochani Parafianie życzę Wam Bożej opieki by Was wszystkich ochraniała i Jego pokoju w tym niełatwym czasie.
    Modlę się o Was, wasze rodziny, o wszystkich rodaków i ludzi na całym świecie, którzy zmagają się z tym wielkim zagrożeniem. Pozdrawiam Was serdecznie- ks. Andrzej Dyczek
 
4. Z żałobnej karty-

 

Pan Życia i Śmierci odwołał z ziemskiej pielgrzymki
śp. Annę Mikler lat 84, która zmarła 13 marca 2020 roku w Domu Opieki Soar w Bielsku- Białej. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele i cmentarzu parafialnymw Międzyrzeczu. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. Podamy na stronie internetowej i faceboku..
 
5.  Z żałobnej karty
Pan Życia i Śmierci odwołał z ziemskiej pielgrzymki
śp. bp Janusza Narzyńskiego

14 marca 2020 r., w dniu swoich 92. urodzin, zmarł bp Janusz Narzyński. Informacja o uroczystościach żałobnych będzie podana w terminie późniejszym. 

W latach 1975–1991 był zwierzchnikiem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, a w latach 1983–1986 prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej.
Biskup Janusz Narzyński urodził się 14 marca 1928 w Warszawie jako syn Teofila i Elżbiety z domu Orivol. W latach 1949–1953 studiował na Wydziale Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu Warszawskiego.
6 maja 1956 został ordynowany na duchownego przez biskupa Karola Kotulę. Do 1958 był wikariuszem parafii w Mrągowie, następnie jako stypendysta Światowej Federacji Luterańskiej studiował w Getyndze. Po powrocie do kraju był katechetą Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, zaś od 1965 był wikariuszem zwierzchnika Kościoła biskupa Andrzeja Wantuły.
23 lutego 1975 Kolegium Wyborcze Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce wybrało go Biskupem Kościoła. 6 kwietnia 1975 został konsekrowany w kościele św. Trójcy w Warszawie; zastąpił na tym urzędzie biskupa Andrzeja Wantułę. Od 22 marca 1983 do 18 grudnia 1986 był prezesem Polskiej Rady Ekumenicznej.
Był jednym z trzech (obok ks. Bronisława Dembowskiego i ks. Alojzego Orszulika) obserwatorów kościelnych Obrad Okrągłego Stołu. W 1991 roku poprosił Synod Kościoła o przeniesienie go w stan spoczynku. Uroczyste pożegnanie odbyło się 2 maja 1991 roku.
Dzień później odbyła się konsekracja nowego zwierzchnika Kościoła bp Jana Szarka.
Bp Janusz Narzyński jest uważany za jednego z najwybitniejszych znawców historii i teologii Marcina Lutra oraz Reformacji w Polsce. Stał na czele Komitetu Organizacyjnego całorocznych obchodów jubileuszu 500-lecia urodzin Lutra.
Od 1949 do 1993 był pracownikiem naukowym Wydziału Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Za działalność naukową i ekumeniczną Wydział Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu w Bratysławie nadał mu tytuł doktora honoris causa.
Był w związku małżeńskim ze zmarłą w lipcu 2019 roku, Barbarą Enholc, do 2003 roku dyrektor Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego w Polsce.
Jego bratem był zmarły w 2014 roku, wieloletni proboszcz ewangelickiej parafii w Bydgoszczy ks. Tadeusz Narzyński. Trzeci z braci: Juliusz Narzyński, jest artystą malarzem.
Informacja o uroczystościach żałobnych będzie podana w terminie późniejszym.
 
6.
 
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020