Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Ogłoszenia Parafialne 19.01.2020
data dodania: Poniedziałek 20 stycznia 2020

 II Niedziela po Epifanii 19.01.2020


Tekst: Jeremiasz 14,1-9      ks.  Andrzej Dyczek
„Zakon został nadany przez Mojżesza,
          łaska zaś i prawda stała się
                  przez Jezusa Chrystusa”.             
 Ew. Jana 1,17
1. Porządek nabożeństw:
           26.01.2020 – 3 Niedziela po Epifanii–
                   Mazańcowice 8.30;
                   Międzyrzecze 10.00; 
                  
Nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan 19 stycznia (dzisiaj) o 16.30 w kościele rzymsko-katolickim św. Marcina w Międzyrzeczu.

2. Zajęcia w tym tygodniu:
- w czwartek próba chóru Allegro o 18:00,
- w czwartek zebranie chóru o 19:00,
- w piątek zebranie Rady Parafialnej o 18:00,
- w sobotę zajęcia z konfirmantami o 9:00,


3Zgodnie z ZPW Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zwołuje się na dzień 02 luty 2020 po nabożeństwie w Międzyrzeczu Zgromadzenie Parafialne, które ma zatwierdzić sprawozdanie proboszcza za 2019 rok, zatwierdzić sprawozdanie finansowe za 2019 rok i przyjąć preliminarz na 2020 rok. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Zgromadzeniu.
 
4. Dzisiaj w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w kościele rzymskokatolickim w Międzyrzeczu o godz. 16:30. W tym roku nabożeństwo przygotowali chrześcijanie z Malty, a my przypomnimy sobie losy apostoła Pawła, który po rozbiciu statku znalazł się na Malcie. Wygłoszę dzisiaj Słowo Boże. Przyjdźcie by wspólnie się modlić.
 
5. We wtorek 21 stycznia o godz. 17:00 odbędzie się w naszym kościele ewangelickim w Drogomyślu- diecezjalne nabożeństwo ekumeniczne. Ks. bp. dr Adrian Korczago zaprasza nas bardzo serdecznie na to nabożeństwo. „Świadectwo jedności w różnorodności jest szczególnie ważne, gdy wokół nas coraz więcej wyzwań- wszechobecny język nienawiści, zmiany klimatyczne, rosnące podziały w kraju. Jedynie wzajemny szacunek, troska i życzliwe wsłuchiwanie się w swoje potrzeby mogą dać nadzieję na pozytywne rozwiązanie. Liczę na wasza obecność” Słowo Boże wygłosi bp. Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko- żywieckiej.
 
6. Ważne !!!!!
W związku z nową umową podpisaną przez Gminę Jasienica dotyczącą wywozu śmieci Parafia tak samo jak gospodarstwa domowe jest zobowiązana do segregowania śmieci i odpadów na cmentarzach parafialnych w Międzyrzeczu i Mazańcowicach. W związku z powyższym że koszt wywozu śmieci i odpadów jest już dosyć wysoki a przypuszczalnie będzie jeszcze wyższy zwracamy się z prośbą o ograniczenie liczby wiązanek i zniczy przynoszonych na cmentarz. Prosimy przedyskutować w gronie rodzinnym czy można przygotować np. 1 wieniec lub 1 wiązankę od całej rodziny w związku z pogrzebem lub ograniczyć liczbę zniczy, szklane znicze zostawiać na grobie a bardziej korzystać z wkładów wymiennych do zniczy. Na cmentarzu w najbliższym czasie pojawią się stojaki z workami na odpady. Segregacja tak jak w gospodarstwach domowych: żółty worek- plastiki i metale, zielony worek- szkło, czarny kontener- na zielone odpady tj. ziemię, kwiaty doniczkowe. Bardzo prosimy nie wrzucać doniczek plastikowych razem z kwiatami i ziemią ale umieszczać je w workach żółtych a plastikowe elementy zniczy oddzielać od szkła i też umieszczać razem z plastikiem w żółtym worku. Pozostałe po segregacji odpady będziemy zbierać do specjalnie oznaczonego pojemnika.
Bardzo prosimy o stosowanie się do segregacji odpadów. W zeszłym roku cmentarz zyskał nowy wygląd: chodniki, ogrodzenie i miejsce na składowanie odpadów. Bardzo prosimy o utrzymanie ich w czystości.
Nie ma możliwości wywozu odpadów niesegregowanych.
 
7.
 
 
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020