Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Ogłoszenia Parafialne 27.10.2019
data dodania: Poniedziałek 28 paĽdziernika 2019

 19 Niedziela po Trójcy Świętej 27.10.2019


Tekst: Ew. Marka 1,32-39                ks. Andrzej Dyczek
„Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony,
wybaw mnie, a będę wybawiony”.             
                     Jr 17,14
1. Porządek nabożeństw:
 31.10.2019 – Pamiątka Reformacji
Międzyrzecze – 17:00
01.11.2019 – Święto Zmarłych
 Mazańcowice – 10:00
 03.11.2019 – Święto Reformacji                                                   Międzyrzecze 10:00; Spowiedź i Kom św.
Ofiara na cele ewang.-misyjne
 
2.  Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu Jesiennego Zjazdu Chórów. Dziękuję też za upieczone ciasta.

3.  Trwa akcja „ Kromka chleba:. To co uzbieramy pozostaje w parafii i przeznaczamy na działalność charytatywną w parafii.

4. Kolejny raz ruszyła akcja „Prezent pod choinkę”. Paczki wielkości pudełka po butach przeznaczone będą dla dzieci z Ukrainy i Białorusi. Do tej pory w ramach akcji prezenty trafiły do ponad 80 tysięcy dzieci. Ulotki w których znajdziemy informacje co może być w paczce, a co nie są do odebrania w kancelarii parafialnej lub na stronie centrum misji i ewangelizacji w Dzięgielowie. Paczki oraz 10 złotych na pokrycie transportu zbieramy do 10 listopada.
 
5. W sobotę 2 listopada br. o godz. 18:00 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Starym Bielsku odbędzie się Spotkanie Młodzieży 5 Parafii. Gościem spotkania będzie ks. Dariusz Lerch, wikariusz parafii ewangelickiej w Ustroniu.
 
6. 30 października w kościele Zbawiciela w Bielsku o godz. 18:00 odbędzie się koncert- Kantata Reformacyjna skomponowana z okazji Jubileuszu 500 lat Reformacji przez Stanisława Szczycińskiego do słów Jacka Cygana. Wystąpi Orkiestra Kameralna Silesian Art. Collectiva, Bielski Chór Kameralny i soliści: Beata Bednarz, Joanna Smajdor i Tomasz Lorek.
 
7. W dniu 9 listopada br. odbędzie się w Hali MOSIR w Zabrzu 21 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej im. ks. Andrzeja Hauptmana w której udział wezmą udział drużyny seniorów i juniorów( ur. po 1 stycznia 2002r). Jeżeli są osoby chętne do udziału w Turnieju czy to jako zawodnicy bądź kibice proszę o kontakt w kancelarii parafialnej. Znając liczbę chętnych do wyjazdu łatwiej nam będzie zaplanować transport zawodników i kibiców do Zabrza i z powrotem.
 
8. W związku ze Świętem Zmarłych i obchodzonym Rokiem Troski o Stworzenie chciałbym zwrócić do was z gorącą prośbą  by zrezygnować z przyozdabiania grobów sztucznymi kwiatami oraz by do minimum ograniczyć kupowanie zniczy.
   Sztuczne kwiaty –  wykonywane są ze sztucznych tworzyw, które potrzebują wiele lat na degradację. Żywe kwiaty są z pewnością mniej trwałe i wymagają większej pielęgnacji i podlewania, jednak na pewno są o wiele piękniejsze, a przede wszystkim są wyrazem naszej postawy wobec środowiska. Podobnie jest ze zniczami. Jeżeli już naprawdę chcemy je zapalić to nie kupujmy olbrzymich i drogich zniczy, bo to o wiele bardziej zanieczyszcza powietrze, a przy tym o wiele bardziej przysparza odpadów i śmieci. Dbajmy o nasze środowisko jak o nasz własny ogródek czy mieszkanie: nie zaśmiecajmy go i nie niszczmy. 
 
9. 
10. 
11. Wspomnienie pośmiertne:
W 30 rocznicę śmierci pragniemy wspomnieć:
śp. Zuzannę Cholewik
ur. 18 stycznia 1913 roku,
zm. 19 października 1989 roku,
oraz męża w 35 rocznicę śmierci
śp. Andrzeja Cholewik
ur. 15 października 1908 roku,
zm. 4 listopada 1984 roku.
Wspominają: 3 córki i syn z rodzinami.
 Bardzo dziękujemy za złożony dar na kościół. Pieśń 936,1,2-5
powrt
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020