Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt
 
Zapraszamy na relację z pielgrzymki, w której nasza parafia w tym roku otrzymała misję poprowadzenia Drogi Krzyżowej poprzedzającej uroczystą Eucharystię.
 
 
 
„Familijne pielgrzymowanie rozpoczęła Droga Krzyżowa od stacji «U Piłata». (...)
 
Wyjątkowe rozważania Drogi Krzyżowej, którą przygotowała parafia św. Marcina i Matki Bożej Szkaplerznej w Międzyrzeczu Górnym, pomogły otworzyć serca na cierpiących i stanowiły zachętę do powierzenia najtrudniejszych życiowych spraw Panu Bogu. Nabożeństwo poprowadzili ks. proboszcz Jan Waluś i maturzystka Ania Ewertowska. W przejmujący sposób czytała rozważania męki Pańskiej, których autorką jest śp. Anna Golicz, międzyrzecka parafianka. Teksty wydało wydawnictwo WAM pod tytułem: „Droga Krzyżowa – Ty, który cierpisz, podążaj za Chrystusem”.
 
Pomysł napisania Drogi Krzyżowej u niespełna 33-letniej autorki - cierpiącej na chorobę nowotworową żony i mamy dwóch małych chłopców – zrodził się w uroczystość Bożego Ciała w 2004 roku. „Te rozważania mają ukazać wszystkim, że nie ma takiej sytuacji, w której zostalibyśmy przez Boga opuszczeni i zapomniani. Zsyła On na nas różne ciężkie doświadczenia nie po to, aby nas pogrążyć w rozpaczy, ale aby nas pociągnąć do swojego boskiego Miłosiernego Serca. W chwilach próby jest zawsze blisko nas. Chociaż jest Bogiem, którego wielkości nasz umysł nie ogarnia, uniża sam siebie i przychodzi do nas, by nas wspierać, ochraniać i towarzyszyć nam. Uważam, że uświadomienie sobie tego faktu i całkowite zawierzenie Bogu zawsze niesie ze sobą uleczenie – uleczenie i pokój duszy” – napisała Anna Golicz, której słowa przeczytał na początku nabożeństwa ks. Jan Waluś.
 
Pielgrzymi mocno poruszeni, ze łzami w oczach słuchali rozważań. – Choroba pani Ani zakończyła się śmiercią… Zastanawiałem się, czy to nie jest za mocny tekst na pielgrzymkę rodzin – mówi ks. Jan Waluś. – Ale te rozważania są świadectwem przeżywania choroby w świetle wiary. W tekście autorka modli się m.in. za swoje dzieci. Dziś chłopcy są już prawie dorośli. Ich i taty życie w parafii, w Kościele, pokazuje, jak skuteczna jest ta modlitwa. Zdecydowaliśmy się na ten tekst, bo każdy z nas spotyka się z chorobą czy cierpieniem. Te rozważania pokazują, że jeśli w tym wszystkim człowiek odnajdzie Boga, cierpienie nabiera innego wymiaru… (...)
 
Następnie wszyscy, powitani w imieniu ojców bernardynów, opiekunów sanktuarium, przez o. Micheasza Okońskiego OFM uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Eucharystię koncelebrowali duszpasterze z parafii całej diecezji. W przygotowanie liturgii zaangażowali się małżonkowie Domowego Kościoła oraz chór Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” im. Jana Orszulika ze Strumienia.
 
Podczas Mszy św. małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, a pary Domowego Kościoła, które przejmują obowiązki par odpowiedzialnych za wspólnotę w pięciu rejonach diecezji, otrzymały specjalne błogosławieństwo. Na zakończenie liturgii wszyscy odmówili wspólnie modlitwę za wstawiennictwem św. Melchiora. Wspólna agapa, a następnie modlitwa zawierzenia rodzin Maryi zakończyły tegoroczne pielgrzymowanie. (...)”
 
Urszula Rogólska
Gość Niedzielny
 
Tekst zaczerpnięty ze strony bielsko-żywieckiej edycji Gościa Niedzielnego. 
Pełna relacja: https://bielsko.gosc.pl/doc/5887805.Rodziny-ze-sw-Melchiorem-w-Kalwarii-Zebrzydowskiej
 
 
Foto: Krzysztof Wydra
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020