Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
  • 17 listopada  Janusz

    alert(‘test’)
  • 14 listopada  23

    alert("12312312321312")
Temat miesišca
Strona główna
powrót

 TworzyMy Pokój

 
Drogie siostry, drodzy bracia w Jezusie Chrystusie!
 
Przyjmijcie proszę najserdeczniejsze Ĺźyczenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nasze kościoły i domy wypełni radość, nadzieja i Dobra Nowina o Zbawicielu, który daje człowiekowi Ĺźycie. 
 
W czasie tych szczególnych Świąt proszę Was o zastanowienie się nad wersetem przeznaczonym w przewodniku „Z Biblią na co dzień” na Poniedziałek Wielkanocny: „Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.” (J 20,21) Koresponduje on z biblijnym hasłem bieżącego roku: „Szukaj pokoju i dąż do niego” (Ps 34,15). 

Banalne wydaje się stwierdzenie, Ĺźe wszyscy potrzebujemy pokoju wewnętrznego, pokoju rodzinnego i wreszcie pokoju w społeczeństwie, którego jesteśmy częścią. To co wydaje się oczywiste i proste często jednak nam umyka. Szukamy, pragniemy i zabiegamy o tak wiele, siejąc często niepokój wokoło. Bóg przypomina nam dziś, Ĺźe powołani jesteśmy do tego, by tworzyć pokój. Nasz Zbawiciel wysyła nas w świat bliski i daleki, Ĺźebyśmy po chrześcijańsku nieśli bezinteresowną miłość, zamieniali zło w dobro i wskazywali na prawdziwy pokój darowany przez Boga. 

Zdaję sobie sprawę, Ĺźe ten pokój nie jest czymś łatwym do osiągnięcia, ale bardzo często wymaga od nas wyrzeczeń, zaparcia się samego siebie i naprawdę wiele cierpliwości w relacjach międzyludzkich. Potrzebujemy otwartości i poczucia odpowiedzialności za siebie nawzajem - w rodzinach, parafiach, miejscach pracy. Bóg jednak nie tylko powołuje, ale takĹźe daje siłę i wskazuje narzędzia, z których moĹźemy skorzystać. 

Jednym z tych narzędzi jest modlitwa, w której widzimy lepiej siebie i innych, mierzymy się z własnymi potrzebami, trudnościami i grzechami. Nie znam osobiście Was wszystkich, kaĹźdej i kaĹźdego z osobna. Nie wiem więc, w jakiej jesteście teraz sytuacji Ĺźyciowej i duchowej. Nie zaglądam w zakamarki duszy i nie próbuję zgadywać, z czym przychodzicie do kościoła w Wielkanoc, co przynosicie pod krzyĹź Jezusa i do pustego grobu. Zapewniam jednak, Ĺźe cały Kościół otaczam modlitwą i proszę, by pełen miłości Bóg uczył nas troski o pokój. Jednocześnie proszę Was o modlitwę za siebie nawzajem - Wasze rodziny, parafie, nasz Kościół, przyjaciół i nieprzyjaciół, znanych i obcych, ludzi róĹźnych wyznań i poglądów. Niech dobry Bóg poprzez Jezusa Chrystusa otwiera ludzkie serca i wprowadza wszędzie pokój, a szczególnie tam, gdzie jest on potrzebny najbardziej. 

Z radosnym wielkanocnym pozdrowieniem, 

bp Jerzy Samiec
powrót
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015