Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy zaprasza na niezwykłe spotkanie - w muzyczną podróż po Białorusi pt. "Moc głosu. Głos kobiety" zabierze nas Nasta Niakrasava. Koncert odbędzie się 15 marca 2019 r. (piątek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy (ul. Modrzewiowa 1360).

Wstęp wolny

Koncert jest przekrojową prezentacją białoruskiej kultury ludowej oraz pieśni tradycyjnych. Niezwykła formuła koncertu łączy w sobie trzy ogniwa: śpiew a cappella, opowieści o tradycjach i niezwykłych losach kobiet, od których wokalistka przejęła repertuar, wspólną naukę wybranej pieśni razem ze słuchaczami. „Będę śpiewała i opowiadała. Chcę podzielić się pięknymi pieśniami i fascynującymi historiami, które kiedyś otrzymałam od niezwykłych kobiet. W ich pieśniach jest to, co porusza mnie do głębi serca. W tych pieśniach słychać głosy kobiet. Opowiadają o pragnieniach, świecie, o nieszczęściach, o miłości” – mówi wokalistka.

Nasta Niakrasava – wokalistka, etnomuzykolożka. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie cymbałów w Słucku oraz Pedagogiczny Uniwersytet w Mińsku na Białorusi. Od dziesięciu lat mieszka w Polsce, gdzie realizuje się naukowo oraz artystycznie. Była liderką takich zespołów jak Kviecień, FolkRoll, R.U.T.A. Od 2016 roku gra z Jackiem Kleyffem i Orkiestrą Na Zdrowie. Laureatka wielu festiwali międzynarodowych i zdobywczyni specjalnej nagrody im. Ani Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki (2008). Wraz z zespołem FolkRoll otrzymała Grand Prix oraz specjalną nagrodę im. Czesława Niemena na XII Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2009". W 2017 roku została uznana za najlepszą doktorantkę zagraniczną studiującą w Polsce (Fundacja Perspektywy).

 nasta

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020