Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W zimowy mroźny wieczór „Chata Międzyrzecza” zamieniła się w Bajkowe Jasełka. Widowisko przedstawiły dzieci, młodzież i dorośli uczęszczające na warsztaty teatralne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy.  

Na widowni zasiadł Kierownik filii Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym – Pan Krzysztof Czader, Pani Ewa Ficoń oraz drodzy goście, dzieci, rodzice, babcie, dziadkowie i przyjaciele. Na scenie pojawili się Maria, Józef, pasterze, aniołki, śnieżynki oraz różne postacie z bajek, do których należeli Czerwony Kapturek, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek Smerf i Pinokio. Bajkowi bohaterzy zjawili się przy  żłóbku małego dzieciątka, aby wyrazić radość z przesłania Bożego narodzenia.

W czasie występu można było posłuchać tradycyjnych kolęd i świątecznych utworów, do których należeli – „Anioł pasterzom mówił”, „Beskidzka kolęda”, „Cicha noc”, „Kolęda dla nieobecnych”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „White Christmas”, „Wśród nocnej ciszy” i „Jezus malusieńki”. Utwory zaprezentowali Aleksandra Rozmus, Kamil Czulak, Konrad Chłodek i Andrzej Ussar.

Aleksandra Rozmus to uczennica Zespołu Szkól Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, uczy się zawodu technologa żywności, ale w grupie teatralnej odkryła swój aktorski talent, w czasie Jasełek śpiewała kolędy, ale publiczność już wcześniej mogła ją poznać z kilku głównych ról, które zagrała. Umiejętności aktorskie i wokalne Aleksandry, pozwalają na długo pozostawić w pamięci jej teatralny kunszt.

Kamil Czulak jest uczniem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej. Kamil od najmłodszych lat interesuje się śpiewem i teatrem. W czasie, gdy gra role na scenie, porywa za sobą publiczność, doskonała dykcja Kamila i inwencja twórcza  budzą podziw wśród jego fanów.

Pan Konrad Chłodek jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej o specjalności technik plastyk druku artystycznego. W latach 1986-1989 malował stacje Drogi Krzyżowej w Kościele pod wezwaniem Świętego Jerzego w Jasienicy.  Pan Konrad  należy do grupy teatralnej i żywą muzyką wzbogaca każdy spektakl teatralny, bo twórczość artystyczna to jego hobby.

Pan Andrzej Ussar w grupie teatralnej jest od niedawna, a dojeżdża na zajęcia do Chatki z Ustronia, jest uzdolniony muzycznie i teatralnie, na perkusji nauczył się grać w  wojsku, należał także  do ogniska muzycznego, a teraz pragnie brać udział w spektaklach teatralnych.

W czasie występów teatralnych wystąpiły dzieci z grupy młodszej w rolach:

Maria – Nadia Matlak,

Józef – Aleksander Rykała,

pasterze – Oliwier Kuberski, Marcel Hozumbek,

aniołki – Julia Dubiel, Zuzanna Gola, Amelia Foltyn, Oliwia Nowak, Gabriela Skurska,

śnieżynka – Angelika Mitoraj,

Dziewczynka z zapałkami – Karolina Nowak,

Jaś i Małgosia – Dawid Kuberski, Julia Dubiel,

Kopciuszek – Milena Konopka,

Calineczka – Natalia Foltyn,

Pinokio – Tomasz Kobiela,

Smerf – Dawid Kuberski,

Czerwony Kapturek – Anna Huculak,

narrator – Emilia Łukosz.

Dekorację do sztuki przygotowali Pan Krzysztof Czader i Aneta Kuberska.

Zajęcia teatralne prowadzone są w dwóch grupach, młodszej i starszej. Uczestnikami zajęć teatralnych są dzieci, młodzież i dorośli, którzy chętnie biorą  w nich udział,  a grając wybrane role spełniają swoje marzenia.

Aneta Kuberska
foto: Ewa Ficoń

 

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020