Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W dniu 15 grudnia w straĹźnicy OSP odbyło się przedświąteczne spotkanie straĹźaków. W spotkaniu brali udział równieĹź członkowie zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, panie z KGW z Międzyrzecza Górnego oraz zaproszeni goście, byli z nami Stanisław Szwed wiceminister Rodziny Pracy

i Polityki Społecznej, Janusz Pierzyna Wójt Gminy Jasienica, ppłk Tomasz Maj z WKU Bielsko-Biała, ks. kan. Witold Grzomba  ks. Jan Waluś, i ks. Marcin Kulig. Podczas spotkania Prezes Zarządu Krzysztof Wieczerzak podsumowując mijający rok, podziękował wszystkim za pracę i złoĹźył Ĺźyczenia świąteczno-noworoczne. Słowa z podziękowaniami i Ĺźyczeniami skierowali równieĹź wiceminister Stanisław Szwed, Wójt Gminy Janusz Pierzyna, ks. Jan Waluś, ppłk Tomasz Maj oraz sołtys MG Maria Głuc-Mrzyk.
W dalszej części spotkania uczestnicy połamali się opłatkiem oraz złożyli życzenia świąteczne.

Przed spotkaniem goście odwiedzili drh por. Augustyna Bartoszka.

 

ŝOŁNIERSKI AWANS JUBILATA

 

Dwa tygodnie po 97-rocznicy urodzin p.Augustyna Bartoszka, dom jednego z najstarszych Międzyrzeczan wypełniło grono znakomitych gości. Okazją do tych odwiedzin było przekazanie aktu nominacji na stopień porucznika. Decyzję Szefa MON Mariana Błaszczaka odczytał ppłk Tomasz Maj (WKU Bielsko-Biała), a wręczył Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Obecni byli: Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna, W-ce Wójt Krzysztof Wieczerzak, Prezes Bielskiego Koła Związku Kombatantów RP
i Byłych Więźniów Politycznych p. Stanisław Pieczka (wnioskodawca). W spotkaniu uczestniczyli równieĹź miejscowi księża, przedstawiciele OSP, Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza i rodzina. Dziękując za awans por. Augustyn Bartoszek, wykazał się doskonałą pamięcią. Podzielił się wspomnieniami z ruchu oporu w szeregach AK na Ziemi Tarnowskiej oraz ukrywania się przed UB w okolicach Szczucina, a następnie Głubczyc na opolszczyĹşnie, aĹź do zamieszkania w latach 60-tych w Międzyrzeczu. Jednocześnie zaprosił wszystkich obecnych, o ile doĹźyją, na następne spotkanie w dniu swoich setnych urodzin.

  

Tekst: Maria BartoszekKrzysztof Wieczerzak
Foto: Sebastian Folek

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015