Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
  • 16 stycznia  Andrzeja

    pozdrawiuam butik k&w:tiaaa: :zakochany:
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W piękną słoneczną niedzielę  dnia 10 czerwca Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza wraz z Ochotniczą  Strażą Pożarną w Międzyrzeczu Górnym zaprosiły na czwarty Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany jako memoriał im. Leszka Mroczko.

Jak co roku projekt został zrealizowany ze środków własnych Stowarzyszenia, dofinansowaniu ze strony Gminy Jasienica oraz sponsorów: Barbary i Łukasza Mroczko, Stanisława Cypcer, Beaty i Andrzeja Zmełty,
Józef Łopacki, Firmę BMX S.C. Hurtownia Rowerów Czechowice-Dziedzice .
Rejestracja uczestników Rajdu odbyła się przed Chatą Międzyrzecze, gdzie rozdano pamiątkowe koszulki i wodę na drogę.  
Prezes SPM Krzysztof Wieczerzak powitał uczestników oraz naświetlił program i zasady przejazdu.
Przed wyruszeniem w trasę organizatorzy złożyli wiązankę kwiatów na grobie śp. Leszka Mroczko oraz wykonano wspólną pamiątkową fotografię.
Po godz. czternastej rowerzyści wyruszyli w trasę : Międzyrzecze Górne-Jasienica (krótki odpoczynek na parkingu przy kościele w Jasienicy)-Międzyrzecze Stara Prochownia. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali  przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz członkowie Stowarzyszenia : wiceprezes Janusz Kędziora, Wiesław Czarniecki i Zbigniew Polak oraz druhowie strażacy z naczelnikiem Rafałem Ryszką i Adamem Wydra. Zapewniona była również opieka służby medycznej. Strażacy zabezpieczali też przeprawę przez rzekę i„chłodzenie” uczestników w postaci kurtyny wodnej wprost ze strażackiego węża.
Tegoroczna trasa przejazdu przebiegała podobnym torem co roku ubiegłego, ukazując uczestnikom piękno beskidzkiego  krajobrazu i urocze zakątki Międzyrzecza, min. groble i stawy rybne ze swoim bogactwem flory i fauny.
Bardzo nas cieszyło, że w tym roku zaproszenie na nasz rajd przyjęło jeszcze więcej rodzin( ponad 260 osób), w tym seniorzy w wieku ponad 80 lat, rodzice,młodzież i dzieci. Na start przybyli także ksiądz wikariusz Marcin Kulig oraz ksiądz proboszcz Jan Waluś, który ku radości uczestników przejechał z nimi całą trasę .  Do wszystkich kierujemy nasze podziękowania i wyrazy uznania.
Po dotarciu na metę na Starej Prochowni, gdzie zawodników dopingował druh Arek Niemczyk, czekał na wszystkich poczęstunek z grilla, napoje i coś słodkiego. Dużym powodzeniem (nie tylko wśród dzieci) cieszyła się możliwość postrzelania kuleczkami do baloników pod czujnym okiem i instruktażem pana Piotra Środy.
Następnie wiceprezes OSP Bronisław Wydra  oraz naczelnik Rafał Ryszka wraz z innymi druhami jednostki przeprowadzili zawody rowerowe na torze crossowym i pump tracku.
Bardzo dobrym zawodnikiem okazał się Kamil Głowiak, który wygrał zawody na torze Cross . Drugi czas  uzyskał Marcin Wykręt a trzeci Patryk Łochyński.
Na torze pumptrack zwyciężył Patryk Łochyński przed Dawidem Przybyłą  i Szymonem Głowiakiem.
 Zwycięzcy rowerzyści otrzymali upominki: dyplomy, statuetki i pamiątkowe medale.  Nagrody wręczali Prezes SPM i OSP Krzysztof Wieczerzak,wiceprezesi SPM Barbara Mroczko i Janusz Kędziora oraz Bronisław Wydra. 
Organizatorzy wręczyli również startującym puchary i medale w następujących kategoriach :
– najliczniejsza Rodzina – zwyciężyły rodziny Lis-Wojtuś-Nachyła-Biegun-Szumiński
– najstarszy uczestnik rajdu – po raz drugi zwyciężył pan Wiktor Pudełko z Ligoty (84 lata) Pan Wiktor zrezygnował z nagrody na rzecz „następcy” a był nim pan Bronisław Wojtuś
– najstarsze startujące w rajdzie małżeństwo - statuetkę w tej konkurencji otrzymali państwo Lucyna i Stanisław Ferensowiczowie z Bielska-B-Białej-Wapienicy; drugim z kolei nagrodzonym małżeństwem byli Teresa i Bronisław Wojtusiowie z Międzyrzecza.
– najmłodszy  samodzielnie jadący uczestnik- okazał się nim Pawłowski Marcel  6 lat
Na koniec odbyła się loteria fantowa, ufundowana przez Stowarzyszenie,w której można było wylosować gadżety rowerowe i turystyczne, piłki dla dzieci, a główną atrakcją był piękny rower. Szczęśliwym losem okazał się numer 75, z którym startował pan Maciej Kowalówka z Międzyrzecza.
Niezmiennie cieszyliśmy się wspólnymi chwilami i radością promieniującą z oczu uczestników. Dobra atmosfera i zadowolenie ludzi dopingują nas bowiem do podejmowania dalszych przedsięwzięć dla dobra mieszkańców Międzyrzecza i Gminy.
Jeszcze raz Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza oraz Ochotnicza Straż Pożarna MG serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom rajdu,sponsorom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zabawę oraz przyczynili się do zorganizowania naszej imprezy rowerowej. 
W szczególności serdecznie dziękujemy panu Wójtowi Januszowi Pierzynie i Gminie Jasienica za możliwość realizacji naszego pomysłu  w ramach Zadania Publicznego „Wspieranie działań na rzecz Przeciwdziałania Uzależnieniom i Patologiom Społecznym”.
 
Tekst: Barbara Mroczko  
Zdjęcia:Danuta Polak, Barbara Mroczko, Krzysztof Wydra, Jacek Paździor, Agnieszka Karolewicz.
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021