Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót

Ojczyznę woln± racz nam wrócić Panie – po 123 latach zaborów największe marzenie pokoleń Polaków stało się faktem. 11 listopada 1918 roku Polska wróciła na mapy. Na pami±tkę tych wydarzeń obchodzimy Narodowe ¦więto Niepodległo¶ci.
4 listopada w przededniu 99 rocznicy  ¦więta Niepodległo¶ci, Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza  postanowiło uczcić ten dzień i zorganizowało Wieczór Patriotyczny w Chacie Międzyrzecze.
W¶ród licznie przybyłych go¶ci byli:
Stanisław Szwed wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, Jerzy Jachnik Poseł na Sejm RP, dr Jerzy Polak ,ks. kan. Witolda Grzomba, ks Jan Walu¶, ks. Marcin Kulig radni Gminy Jasienica  Genowefa Kopeć i Tomasza Osuch z małżonk±, Katarzyna Jurczyk Dyr. Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Międzyrzeczu, Sławomir Mamorski kierownik oddziału KRUS w Bielsku-Białej, sołtys Międzyrzeca Górnego Maria Głuc- Mrzyk, Krzysztof Czader –kierownik GOK w Międzyrzeczu.
Uroczysto¶ci rozpoczęli¶my występem  dzieci szkolnych, które zaprezentowały bardzo ciekawy montaż słowno-muzyczny.
Następnie dr Jerzy Polak w wygłoszonej prelekcji przedstawił nam, jak wygl±dało życie społeczno-kulturalne na terenie ¦l±ska Cieszyńskiego i sołectwa Międzyrzecze od  XIX w. do końca XX w., w szczególno¶ci działalno¶ć licznych stowarzyszeń jakie w tym okresie funkcjonowały na terenie Międzyrzecza.
W dalszej czę¶ci uroczysto¶ci najmłodsi wykonawcy z zespołu Międzyrzeczanie za¶piewali piosenki o tematyce patriotycznej. Dzieci, pomimo swojego młodego wieku, stanęły na wysoko¶ci zadania i za¶piewały takie utwory, jak „Raduje się serce”, „Przybyli ułani”, ”Rota”, „Jak długo w sercach naszych”, „My pierwsza brygada”.
Wieczór zakończyli¶my występem duetu wokalnego  Marii Jędrysik i Henryki Pałus oraz wspólnym ¶piewaniem pie¶ni patriotycznych. Miłym akcentem wieczoru było przekazanie przez Pana wiceministra Stanisława Szweda zestawu ratownictwa przedlekarskiego dla jednostki OSP w Międzyrzeczu Górnym, za co druhowie serdecznie dziękuj±, z kolei wiceprezes OSP Bronisław Wydra przekazał pami±tkowy medal wykonany z okazji 125-lecia naszej jednostki. Tego wieczoru nie zapomnieli¶my o naszych solenizantach, z okazji imienin ks. Marcinowi Kulig oraz organi¶cie Marcinowi Michalec. W imieniu sołectwa Międzyrzecze Górne życzenia złożyli sołtys Maria Głuc-Mrzyk, radny Tomasza Osucha oraz prezes SPM Krzysztof Wieczerzak.
 

tekst: Krzysztof Wieczerzak, foto: Danuta Polak, Druchowie z OSP M.G.

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015