Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
  • 17 listopada  Janusz

    alert(‘test’)
  • 14 listopada  23

    alert("12312312321312")
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie – po 123 latach zaborów największe marzenie pokoleń Polaków stało się faktem. 11 listopada 1918 roku Polska wróciła na mapy. Na pamiątkę tych wydarzeń obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
4 listopada w przededniu 99 rocznicy  Święta Niepodległości, Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza  postanowiło uczcić ten dzień i zorganizowało Wieczór Patriotyczny w Chacie Międzyrzecze.
Wśród licznie przybyłych gości byli:
Stanisław Szwed wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, Jerzy Jachnik Poseł na Sejm RP, dr Jerzy Polak ,ks. kan. Witolda Grzomba, ks Jan Waluś, ks. Marcin Kulig radni Gminy Jasienica  Genowefa Kopeć i Tomasza Osuch z małżonką, Katarzyna Jurczyk Dyr. Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Międzyrzeczu, Sławomir Mamorski kierownik oddziału KRUS w Bielsku-Białej, sołtys Międzyrzeca Górnego Maria Głuc- Mrzyk, Krzysztof Czader –kierownik GOK w Międzyrzeczu.
Uroczystości rozpoczęliśmy występem  dzieci szkolnych, które zaprezentowały bardzo ciekawy montaż słowno-muzyczny.
Następnie dr Jerzy Polak w wygłoszonej prelekcji przedstawił nam, jak wyglądało życie społeczno-kulturalne na terenie Śląska Cieszyńskiego i sołectwa Międzyrzecze od  XIX w. do końca XX w., w szczególności działalność licznych stowarzyszeń jakie w tym okresie funkcjonowały na terenie Międzyrzecza.
W dalszej części uroczystości najmłodsi wykonawcy z zespołu Międzyrzeczanie zaśpiewali piosenki o tematyce patriotycznej. Dzieci, pomimo swojego młodego wieku, stanęły na wysokości zadania i zaśpiewały takie utwory, jak „Raduje się serce”, „Przybyli ułani”, ”Rota”, „Jak długo w sercach naszych”, „My pierwsza brygada”.
Wieczór zakończyliśmy występem duetu wokalnego  Marii Jędrysik i Henryki Pałus oraz wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Miłym akcentem wieczoru było przekazanie przez Pana wiceministra Stanisława Szweda zestawu ratownictwa przedlekarskiego dla jednostki OSP w Międzyrzeczu Górnym, za co druhowie serdecznie dziękują, z kolei wiceprezes OSP Bronisław Wydra przekazał pamiątkowy medal wykonany z okazji 125-lecia naszej jednostki. Tego wieczoru nie zapomnieliśmy o naszych solenizantach, z okazji imienin ks. Marcinowi Kulig oraz organiście Marcinowi Michalec. W imieniu sołectwa Międzyrzecze Górne życzenia złożyli sołtys Maria Głuc-Mrzyk, radny Tomasza Osucha oraz prezes SPM Krzysztof Wieczerzak.
 

tekst: Krzysztof Wieczerzak, foto: Danuta Polak, Druchowie z OSP M.G.

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015