Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

 19 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana- Zabrze 04.11.2017

 
        4 listopada br. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbył się po raz 19 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana. Od kilku lat regularnie biorą w nim udział drużyny reprezentujące Parafię Ewangelicką w Międzyrzeczu. W tym roku tylko drużyna seniorów zgłosiła się do udziału w rozgrywkach, gdyż  juniorów nie nazbierała się odpowiednia liczba chętnych.
O godz. 7:00 wyruszyliśmy z placu kościelnego busem Romana Fuchsa i jeszcze jednym samochodem osobowym do Zabrza gdzie na godz. 8:30 zaplanowano uroczyste rozpoczęcie turnieju.
         Wszystkich uczestników turnieju przywitał ks. Dariusz Dawid, proboszcz parafii zabrzańskiej, dziękując zawodnikom, księżą, opiekunom, diecezjalnym duszpasterzom młodzieżowym diecezji cieszyńskiej i katowickiej za wsparcie finansowe organizacji turnieju. Turniej oficjalnie rozpoczął Biskup Diecezji Katowickiej ks. Marian Niemiec, życząc sportowej rywalizacji i dobrych wrażeń.
        Do udziału w Turnieju zgłosiło się 13 drużyn seniorskich, 7 drużyn juniorskich oraz 4 zespoły kobiece. 13 drużyn seniorskich zostało rozlosowanych do czterech grup z których tylko zwycięzca awansował do półfinału rozgrywek. Nasza drużyna zagrała w grupie 3 a rywalami naszymi były drużyny reprezentujące Parafie Ewangelickie z Dzięgielowa i Golasowic. Pierwszy mecz z drużyną z Dzięgielowa, z którą kilkakrotnie graliśmy w poprzednich latach rozpoczęliśmy ,,żelaznym składem” Mateusz Szarek w bramce, Marcin Bebek i Krzysztof Bebek na obronie a w ataku Roman Mikler i Kamil Ryrych. Na zmiany wchodzą: Daniel Mikler, Krzysztof Fender i Dawid Bathelt. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze bo po indywidualnej akcji Romka Miklera, który ściągnął na siebie uwagę piłkarzy drużyny przeciwnej, wypatrzył na wolnej pozycji Kamila Ryrycha, który silnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Dzięgielowa. Przed przerwą drugą bramkę zdobył Roman Mikler więc spokojne zmienialiśmy połowy boiska i kontrolowaliśmy grę w drugiej połowie. Dwie szybkie akcje naszych graczy i wynik brzmiał 4:0.
        Najpierw Romek Mikler po akcji całego zespołu zdobył swoja drugą bramkę w tym meczu a następnie Krzysiek Bebek niemal spod naszej bramki przebiegł z piłką całe boisko, mijając rywali jak tyczki, zakończył akcję celnym strzałem ustalając wynik meczu.
W kolejnym meczu w naszej grupie zmierzyły się Golasowice z Dzięgielowem gdzie po wyrównanym meczu zwyciężyła drużyna z Golasowic 1:0, więc stało się jasne że to bezpośredni pojedynek Międzyrzecza z Golasowicami rozstrzygnie o zwycięstwie w grupie i zadecyduje o awansie do półfinału. O godz. 13:00 nasza drużyna rozpoczęła ten pojedynek. Prawie cały mecz pod nasze dyktando. Do przerwy prowadzimy 2:0 po bramkach Romka Miklera i Marcina Bebka. Po przerwie swoją drugą bramkę w turnieju strzelił Kamil Ryrych, a po chwili jest już 3:1 bo nasi rywale wykorzystali chwilę dekoncentracji i pokonali Mateusza Szarek. Po faulu na Krzyśku Bebku sędzia dyktuje rzut karny który na bramkę zamienia Romek Mikler i ostatecznie wygrywamy 4:1. Proboszcz parafii z Golasowic ks. Marcin Makula wyraził się o naszej drużynie ,, to prawdziwe ,,torpedy” doceniając szybkość naszych graczy.
        W gronie półfinalistów oprócz naszej drużyny znalazły się zespoły z Gliwic, Mikołowa oraz Goleszowa. O rozstawieniu zadecydowało losowanie. Drużyna z Mikołowa trafiła na Goleszów a tym samym my trafiliśmy na drużynę z Gliwic.
Mecz bardzo zacięty, ale nie porywający, obie drużyny zdając sobie sprawę z wagi spotkania grały na początku bardzo asekuracyjnie, broniąc dostępu do własnej bramki a czekając na błąd rywala. Na indywidualną akcję zdecydował się Krzysztof Bebek który z własnej połowy przedarł się przed pole karne Gliwic i silnym strzałem pokonał bramkarza.
Byliśmy zespołem szybszym, grającym dokładniej i dla oka ładniej, ale rywale nie zamierzali ustępować pola i jeszcze przed przerwą wyrównali. O zaciętości tego pojedynku świadczy również podarta koszulka Krzyśka Bebka przez zawodnika z Gliwic, gdyż tylko zdecydowanym faulem był w stanie zatrzymać naszego zawodnika za co został ukarany karą 2 minut usunięcia z boiska.  Ile mieliśmy 100% okazji do zdobycia bramki nie zdołałem zliczyć, ale bramkarz Gliwic Mariusz Minkina wyczyniał rzeczy niemożliwe. Odbijał piłkę głową, barkiem, rękami i nogami nie dopuszczając aby ugrzęzła ona w siatce. Rywale mieli jeszcze tylko dwie okazje spośród których niestety raz pokonali naszego bramkarza, a raz piłkę z linii bramkowej wybił Daniel Mikler. Niestety przegrywamy 2:1 i pozostaje nam gra o trzecie miejsce
        W drugim półfinale drużyna z Mikołowa remisuje w meczu z Goleszowem 1:1 i o awansie do finału decydują rzuty karne, które lepiej egzekwuje drużyna mikołowska zwyciężając 4:3.
        Przed meczem o trzecie miejsce nasi rywale z Goleszowa prowokują naszą drużynę ironicznie włączając z telefonów komórkowych hymn Ligi Mistrzów, a to w związku z emblematami tych elitarnych rozgrywek na koszulkach naszego zespołu. O zwycięstwie nie decydują takie elementy ale prawdziwe umiejętności piłkarskie. Podrażnieni i zmotywowani nasi zawodnicy nie zostawili ,,suchej nitki” na rywalach pewnie wygrywając 5:2, cały czas kontrolując grę. Bramki strzelali Marcin Bebek x2, Krzysztof Bebek x2 i Dawid Bathelt po asyście Romka Miklera. To już drugie zwycięstwo nad Goleszowem w meczu o trzecie miejsce, poprzednim razem zwyciężyliśmy w 2011 roku po zaciętym meczu 2:1 wprawiając w ogromną złość naszych rywali. Goleszów nam po prostu po piłkarsku ,,leży”.
        W meczu finałowym drużyna z Mikołowa rozgromiła Gliwice 9:1, lecz na usprawiedliwienie należy dodać że drużyna z Gliwic nie grała w podstawowym składzie ponieważ zawodnicy z różnych przyczyn musieli udać się do swoich obowiązków.
        Turniej zakończył się około godz. 16:15. Najlepszym drużynom wręczono puchary, medale i dyplomy. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia a turniej oficjalnie zamknął ks. Dariusz Dawid zapraszając na przyszły rok do udziału w 20 Ewangelickim Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana.
        Bardzo dziękujemy za udział w turnieju oraz dopingowanie naszych zawodników Magdalenie Kowalczyk i Romkowi Fuchs którzy kolejny rok kibicują naszej drużynie.
        Bardzo dziękujemy Zarządowi KS Międzyrzecze na czele z prezesem Zdzisławem Szczyrbowskim że jak co roku użyczają strojów piłkarskich naszej drużynie.
        W tym roku z różnych powodów, zdrowotnych i zawodowych nie byli w stanie z nami pojechać Marcin Pierzga, Dawid Dropczyński, Jakub Dropczyński oraz Marek Dropczyński, Przemek Ryrych.
        Drużynę naszej parafii reprezentowali: Roman Mikler- kapitan, Marcin Bebek, Krzysztof Bebek, Mateusz Szarek, Kamil Ryrych, Dawid Bathelt, Daniel Mikler, Krzysztof Fender i Mariusz Fender.
 
Mariusz Fender                 

 

powrót
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015