Pozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

19 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana- Zabrze 04.11.2017

4 listopada br. w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbył się po raz 19 Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana. Od kilku lat regularnie biorą w nim udział drużyny reprezentujące Parafię Ewangelicką w Międzyrzeczu. W tym roku tylko drużyna seniorów zgłosiła się do udziału w rozgrywkach, gdyż  juniorów nie nazbierała się odpowiednia liczba chętnych.
O godz. 7:00 wyruszyliśmy z placu kościelnego busem Romana Fuchsa i jeszcze jednym samochodem osobowym do Zabrza gdzie na godz. 8:30 zaplanowano uroczyste rozpoczęcie turnieju.
         Wszystkich uczestników turnieju przywitał ks. Dariusz Dawid, proboszcz parafii zabrzańskiej, dziękując zawodnikom, księżą, opiekunom, diecezjalnym duszpasterzom młodzieżowym diecezji cieszyńskiej i katowickiej za wsparcie finansowe organizacji turnieju. Turniej oficjalnie rozpoczął Biskup Diecezji Katowickiej ks. Marian Niemiec, życząc sportowej rywalizacji i dobrych wrażeń.
        Do udziału w Turnieju zgłosiło się 13 drużyn seniorskich, 7 drużyn juniorskich oraz 4 zespoły kobiece. 13 drużyn seniorskich zostało rozlosowanych do czterech grup z których tylko zwycięzca awansował do półfinału rozgrywek. Nasza drużyna zagrała w grupie 3 a rywalami naszymi były drużyny reprezentujące Parafie Ewangelickie z Dzięgielowa i Golasowic. Pierwszy mecz z drużyną z Dzięgielowa, z którą kilkakrotnie graliśmy w poprzednich latach rozpoczęliśmy ,,żelaznym składem” Mateusz Szarek w bramce, Marcin Bebek i Krzysztof Bebek na obronie a w ataku Roman Mikler i Kamil Ryrych. Na zmiany wchodzą: Daniel Mikler, Krzysztof Fender i Dawid Bathelt. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze bo po indywidualnej akcji Romka Miklera, który ściągnął na siebie uwagę piłkarzy drużyny przeciwnej, wypatrzył na wolnej pozycji Kamila Ryrycha, który silnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Dzięgielowa. Przed przerwą drugą bramkę zdobył Roman Mikler więc spokojne zmienialiśmy połowy boiska i kontrolowaliśmy grę w drugiej połowie. Dwie szybkie akcje naszych graczy i wynik brzmiał 4:0.
        Najpierw Romek Mikler po akcji całego zespołu zdobył swoja drugą bramkę w tym meczu a następnie Krzysiek Bebek niemal spod naszej bramki przebiegł z piłką całe boisko, mijając rywali jak tyczki, zakończył akcję celnym strzałem ustalając wynik meczu.
W kolejnym meczu w naszej grupie zmierzyły się Golasowice z Dzięgielowem gdzie po wyrównanym meczu zwyciężyła drużyna z Golasowic 1:0, więc stało się jasne że to bezpośredni pojedynek Międzyrzecza z Golasowicami rozstrzygnie o zwycięstwie w grupie i zadecyduje o awansie do półfinału. O godz. 13:00 nasza drużyna rozpoczęła ten pojedynek. Prawie cały mecz pod nasze dyktando. Do przerwy prowadzimy 2:0 po bramkach Romka Miklera i Marcina Bebka. Po przerwie swoją drugą bramkę w turnieju strzelił Kamil Ryrych, a po chwili jest już 3:1 bo nasi rywale wykorzystali chwilę dekoncentracji i pokonali Mateusza Szarek. Po faulu na Krzyśku Bebku sędzia dyktuje rzut karny który na bramkę zamienia Romek Mikler i ostatecznie wygrywamy 4:1. Proboszcz parafii z Golasowic ks. Marcin Makula wyraził się o naszej drużynie ,, to prawdziwe ,,torpedy” doceniając szybkość naszych graczy.
        W gronie półfinalistów oprócz naszej drużyny znalazły się zespoły z Gliwic, Mikołowa oraz Goleszowa. O rozstawieniu zadecydowało losowanie. Drużyna z Mikołowa trafiła na Goleszów a tym samym my trafiliśmy na drużynę z Gliwic.
Mecz bardzo zacięty, ale nie porywający, obie drużyny zdając sobie sprawę z wagi spotkania grały na początku bardzo asekuracyjnie, broniąc dostępu do własnej bramki a czekając na błąd rywala. Na indywidualną akcję zdecydował się Krzysztof Bebek który z własnej połowy przedarł się przed pole karne Gliwic i silnym strzałem pokonał bramkarza.
Byliśmy zespołem szybszym, grającym dokładniej i dla oka ładniej, ale rywale nie zamierzali ustępować pola i jeszcze przed przerwą wyrównali. O zaciętości tego pojedynku świadczy również podarta koszulka Krzyśka Bebka przez zawodnika z Gliwic, gdyż tylko zdecydowanym faulem był w stanie zatrzymać naszego zawodnika za co został ukarany karą 2 minut usunięcia z boiska.  Ile mieliśmy 100% okazji do zdobycia bramki nie zdołałem zliczyć, ale bramkarz Gliwic Mariusz Minkina wyczyniał rzeczy niemożliwe. Odbijał piłkę głową, barkiem, rękami i nogami nie dopuszczając aby ugrzęzła ona w siatce. Rywale mieli jeszcze tylko dwie okazje spośród których niestety raz pokonali naszego bramkarza, a raz piłkę z linii bramkowej wybił Daniel Mikler. Niestety przegrywamy 2:1 i pozostaje nam gra o trzecie miejsce
        W drugim półfinale drużyna z Mikołowa remisuje w meczu z Goleszowem 1:1 i o awansie do finału decydują rzuty karne, które lepiej egzekwuje drużyna mikołowska zwyciężając 4:3.
        Przed meczem o trzecie miejsce nasi rywale z Goleszowa prowokują naszą drużynę ironicznie włączając z telefonów komórkowych hymn Ligi Mistrzów, a to w związku z emblematami tych elitarnych rozgrywek na koszulkach naszego zespołu. O zwycięstwie nie decydują takie elementy ale prawdziwe umiejętności piłkarskie. Podrażnieni i zmotywowani nasi zawodnicy nie zostawili ,,suchej nitki” na rywalach pewnie wygrywając 5:2, cały czas kontrolując grę. Bramki strzelali Marcin Bebek x2, Krzysztof Bebek x2 i Dawid Bathelt po asyście Romka Miklera. To już drugie zwycięstwo nad Goleszowem w meczu o trzecie miejsce, poprzednim razem zwyciężyliśmy w 2011 roku po zaciętym meczu 2:1 wprawiając w ogromną złość naszych rywali. Goleszów nam po prostu po piłkarsku ,,leży”.
        W meczu finałowym drużyna z Mikołowa rozgromiła Gliwice 9:1, lecz na usprawiedliwienie należy dodać że drużyna z Gliwic nie grała w podstawowym składzie ponieważ zawodnicy z różnych przyczyn musieli udać się do swoich obowiązków.
        Turniej zakończył się około godz. 16:15. Najlepszym drużynom wręczono puchary, medale i dyplomy. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia a turniej oficjalnie zamknął ks. Dariusz Dawid zapraszając na przyszły rok do udziału w 20 Ewangelickim Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana.
        Bardzo dziękujemy za udział w turnieju oraz dopingowanie naszych zawodników Magdalenie Kowalczyk i Romkowi Fuchs którzy kolejny rok kibicują naszej drużynie.
        Bardzo dziękujemy Zarządowi KS Międzyrzecze na czele z prezesem Zdzisławem Szczyrbowskim że jak co roku użyczają strojów piłkarskich naszej drużynie.
        W tym roku z różnych powodów, zdrowotnych i zawodowych nie byli w stanie z nami pojechać Marcin Pierzga, Dawid Dropczyński, Jakub Dropczyński oraz Marek Dropczyński, Przemek Ryrych.
        Drużynę naszej parafii reprezentowali: Roman Mikler- kapitan, Marcin Bebek, Krzysztof Bebek, Mateusz Szarek, Kamil Ryrych, Dawid Bathelt, Daniel Mikler, Krzysztof Fender i Mariusz Fender.