Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Ogłoszenia Parafialne 10.09.2017
data dodania: Czwartek 14 września 2017

 13  Niedziela po Trójcy Świętej 10.09.2017


Tekst: Ew. Marka 3,31-35  ks. Andrzej Dyczek
„Zaprawdę powiadam wam,
cokolwiek uczyniliście jednemu
z tych najmniejszych moich braci,
mnie uczyniliście”.     
                                       Ew. Mateusza 25,40
1.Porządek nabożeństw:
    17.09.2017 – 14 Niedziela po Trójcy Świętej -
                   Międzyrzecze 10:00;

2. Zajęcia w tygodniu:
- we wtorek próba chóru o 19:00;
- w środę Spotkanie Biblijne o 17:00;
- w piątek Spotkanie Młodzieży o 18:00;

3. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jaworzu zaprasza na 126 Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła w Zmartwychwstania Pańskiego w Jasienicy. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w przyszła niedzielę (17.09) o g. 10:00. Słowem Bożym służyć będą ks. Grzegorz Giemza.
 
 
4. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu  zaprasza na  22 Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła ap. Mateusza w Ustroniu Polanie. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w przyszła niedzielę (17.09) o g. 10:00. Kazanie wygłosi ks. Roman Kluz z Brennej i ks. Oskar Wild z Ustronia. Poranek pieśni i muzyki religijnej o godz. 9:00 z udziałem chóru parafii ewangelickiej Brenna Górki, Soli Deo Gloria z Ustronia oraz Orkiestry Misyjnej z Wisły.
 
 
5. Ewangelicki Diakonat Żeński „ Eben – Ezer” w Dzięgielowie, serdecznie zaprasza na swoje doroczne Święto Diakonatu w 94 urodziny w ramach dziękczynnego nabożeństwa w kościele „Eben – Ezer” w Dzięgielowie. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. biskup Stanisław Piętak, emerytowany zwierzchnik Śląskiego Kościoła Ewangelicko Augsburskiego Wyznania w Czeskiej Republice . Podczas nabożeństwa usłuży pieśniami zespół muzyczny „Grupa dla Pana”.
 
 
 
6. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na Pamiątkę Założenia i Poświęcenia Kościoła w Hażlachu. Uroczyste nabożeństwo odbędzie się w przyszła niedzielę (17.09) o g. 10:00. Kazanie wygłosi ks. Marcin Ratka-Matejko ze Skoczowa. O godz. 9:00 Poranek Pieśni i Muzyki Religijnej z udziałem chóru z Dębowca.
 
 
7.Parafia nasza otrzymała od Kółka Rolniczego w Bronowie ofiarę w wysokości 10,000,00 zł na remont kościoła. Jesteśmy bardzo wdzięczni, napisałem specjalny list z podziękowaniami.
 
8. W kancelarii parafialnej można nabyć zdjęcia z Pamiątki Założenia w Mazańcowicach w cenie 10 zł.
 
9. W związku z remontem kościoła, chcielibyśmy malować ławki. Ale najpierw trzeba je przygotować do malowania- matować i szpachlować. W pracach tych, chce nam pomóc pan Adam Bathelt, który od początku remontu wykonuje bardzo wiele prac, jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Ostatnio, dorabia zniszczone przez kornika brakujące elementy ławek. Podjął się też szpachlowania ławek. Zwracam się z uprzejmą prośbą, jeśli ktoś z parafian, chciałby mu pomóc, bo jest to bardzo mozolna i czasochłonna praca, to będziemy bardzo wdzięczni.
 
10. Dziękuję wszystkim osobom, które wczoraj sprzątały kościół, plewiły obejście i sprzątały. Dziękuję panu Borysowi Zubczewskiemu za prace w wycince i pielęgnacji naszego otoczenia.
Proszę bardzo gorąco, o wsparcie nas i pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę od godziny 8:00.
 
11. 12 września 2017, ok. godz. 16:00 – meta Biegu 500 lat Reformacji w Cieszynie.
Bieg 500 lat Reformacji to trasa 842 km z Wittenbergi do Cieszyna. Bieg zawita do 27 parafii, by w niecodzienny sposób przypomnieć, że 500 lat temu poprzez lekturę Pisma Świętego – Jezus Chrystus dał się na nowo odkryć chrześcijanom. Równolegle do biegu, Diakonia Kościoła w ramach akcji: „Biegniemy i pomagamy”, zbierze fundusze dla Łukasza – trzynastoletniego chłopca cierpiącego na zanik mięśni.
 
12. 13.09.2017, godz. 16:00 – uroczyste poświęcenie kościoła z Bytomia-Bobrka w Muzeum „Śląski Park Etnograficzny w Chorzowie” przez Biskupa Kościoła Jerzego Samca
17.09.2017 – obchody „Ewangelickiego Dnia” ŚKEAW w Czeskim Cieszynie i po polskiej stronie
22-24.09.2017 – Warsztaty Muzyczne 500+ w Wiśle


13. Można też obejrzeć wystawę  „Pod znakiem Róży nad Białą” w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej, Zamku książąt Sułkowskich. Wystawa czynna do 31 października przedstawia losy ewangelicyzmu w Bielsku i okolicach na przestrzeni dziejów.
 
14. 17 września- Macierz Ziemi Cieszyńskiej Koło w Grodźcu zapraszają na koncert z okazji 500 lat Reformacji do kościoła ewangelickiego w Jasienicy o godz. 17:00. Wystąpią Paweł Konik- baryton, Wojciech Wantulok- organy.
 
15. Polecam Codziennik rozważania biblijne na każdy dzień, przygotowane przez panie, które pracują w kościele.
 
16. Do odebrania jest najnowszy numer Zwiastuna dla prenumerujących.
 
17. Z żałobnej karty
Pan życia i śmierci odwołał z ziemskiej pielgrzymki
śp. Hertę Szotek
ur.10 czerwca 1935 roku,
zm. 7 września 2017roku
Pogrzeb odbył się wczoraj w Międzyrzeczu.
Żegnali ją: 2 córki, 2 zięciów, 1 wnuczka, 3 wnuków, 1 prawnuczka, bliższa i dalsza rodzina, rodzina, sąsiedzi. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w pogrzebie.
powrót
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015