Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
  • 10 lipca  Andrzej B.

    A.B + A.R = ♥
Temat miesišca
Strona główna
powrót

 151 Pamiątka Założenia i Poświęcenia Kościoła w Międzyrzeczu- 16.07.2017

 
       Ładny, spokojny, słoneczny dzień, jak wiele innych. A jednak szczególny i ważny dla nas. Tak bardzo cieszyliśmy się, że możemy go przeżyć w kościele po pożarze. W ubiegłym roku przeżywaliśmy jubileusz 150 lecia. To był niezwykły czas, który zapewne jeszcze długo, będziemy wspominać. A potem pożar kościoła, który był dla nas wszystkich wielkim wstrząsem i szokiem. Pan Bóg jednak go uchronił i sprawił, że tak wiele osób zaangażowało się by móc zabrać się do remontu kościoła. Nie możemy też zapomnieć, że bez wielu darczyńców nie byłoby to możliwe.
    Aura sprawiła, że przed nabożeństwem dziękczynnym mogliśmy spotkać się przed kościołem, by posłuchać muzyki, granej przez Diecezjalną Orkiestrę Dętą pod dyrekcją pana Adama Pasternego. Z tej gry mogliśmy odczytać potęgę i moc uwielbienia Boga, radość i wdzięczność. My, też chcieliśmy, za pomocą naszych westchnień, i cichych słów do tego się dołączyć, bo mamy wiele powodów wdzięczności.
    Po krótkim koncercie weszliśmy do naszego remontowanego kościoła, ciesząc się z tego, jak się zmienia i nabiera kolorów, a zarazem by prosić naszego Pana i Boga o błogosławieństwo dla dalszych prac. Nabożeństwo upiększyły nasze chóry, pod dyrekcją pani Agnieszki Brzezickiej. Gościem specjalnym był ks. Marcin Makula z Parafii w Golasowicach wraz z małżonką. Skierował do nas Słowo Boże, z Ewangelii Marka 4, 30-32- o ziarnku gorczycznym, niepozornym, małym ziarenku, z którego może wyrosnąć coś niezwykle wielkiego. Przypomniał nam biblijne postacie, które dzięki Bożemu działaniu potrafiły czynić rzeczy wielkie. I my możemy być używani, do różnych celów. Nasz gość mówił też o pięknym przeżyciu podzielenia się z nami środkami, pomimo iż te środki były potrzebne w jego parafii. Ale Bóg cudownie im wynagrodził, ofiarując nowych darczyńców, i pokaźną sumę dla parafii. Gdy się dzielimy, Bóg potrafi dać nam jeszcze więcej.
   Podczas nabożeństwa uzbieraliśmy cenną ofiarę na dalsze remonty. Po nabożeństwie był czas na miłe rozmowy, świąteczny obiad i poczęstunek dla Orkiestry Dętej.
   Przed tym uroczystym, świątecznym czasem wiele się w naszej parafii działo. Spotkaliśmy się na sprzątaniu kościoła, obejściu, wiele osób zaangażowało się w przygotowaniu kołaczy. Dzięki ich sprzedaży uzbieraliśmy na remont kościoła ponad 6 200,00 zł. Wcześniej spotkaliśmy się na letnim spotkaniu Seniorów. Dzieci pod opieką pani Iwony Gawlas przygotowały piękne Róże Lutra, a nasze panie, dzięki inicjatywie pani Małgosi Mikler wykonywały stroiki. Podczas naszego święta przygotowaliśmy kiermasz, w którym prace te były sprzedawane.
    Wierzymy, że w przyszłym roku podczas Pamiątki Założenia nasz kościół będzie już po remoncie i malowaniu.
    Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się we wszystkie prace. 
 

ks. Andrzej Dyczek
foto: Zuzanna Szarek  
powrót
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015