Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W piękną słoneczną sobotę dnia 24 czerwca Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza wraz z Ochotniczą  Strażą Pożarną w Międzyrzeczu Górnym zaprosiły na trzeci Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany jako memoriał im. Leszka Mroczko.
Jak co roku projekt został zrealizowany ze środków własnych Stowarzyszenia, dofinansowaniu ze strony Gminy Jasienica oraz sponsorów Beaty i Andrzeja Zmełtych i rodziny śp. Leszka Mroczko. Główną nagrodę  w loterii fantowej – a był nią rower – wręczył prezes  Zarządu SPM i OSP  Krzysztof Wieczerzak.  

Rejestracja uczestników Rajdu wyznaczona została tym razem przed Chatą Międzyrzecze.
Od godz.13.00 zbierali się  tutaj zainteresowani, gdzie otrzymali pamiątkowe koszulki i wodę na drogę.  
Prezes SPM Krzysztof Wieczerzak oraz autor trasy wiceprezes Zarządu SPM Janusz Kędziora naświetlili uczestnikom program i zasady przejazdu. Przed wyruszeniem w trasę ksiądz proboszcz Jan Waluś pobłogosławił uczestników oraz wykonano wspólną pamiątkową fotografię (dołączył do nas również ksiądz wikariusz Marcin Kulig) a organizatorzy złożyli wiązankę kwiatów na grobie śp. Leszka Mroczko.

O godz. czternastej rowerzyści wyruszyli w trasę: Międzyrzecze Górne-Jasienica-Międzyrzecze Stara Prochownia. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali  przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, strażacy oraz członkowie Stowarzyszenia. Zapewniona była również opieka służby medycznej. Druhowie Strażacy zabezpieczali ponadto  przeprawę przez rzekę i„chłodzenie” uczestników w postaci kurtyny wodnej wprost ze strażackiego węża.

Tegoroczna trasa przejazdu bardzo podobała się uczestnikom, gdyż odkrywała przed nimi piękno krajobrazu i urocze zakątki , jakimi niewątpliwie są międzyrzeckie stawy. Można było zachwycić się więc pejzażem Beskidów i przeżyć bliskie spotkanie z rodziną łabędzi. Z gniazd bocianich pozdrawiały rajdowiczów małe klekotki.
Bardzo nas cieszy, że z roku na rok zaproszenie przyjmuje coraz więcej mieszkańców w tym roku udział wzięło ok 170 osób i nieodmiennie przybywają całe rodziny: seniorzy w wieku ponad 80 lat, rodzice,młodzież i dzieci.  Do wszystkich kierujemy nasze podziękowania i wyrazy uznania.
Po dotarciu na metę na Starej Prochowni, gdzie zawodników dopingował DJ druh Arek Niemczyk, czekał na wszystkich grillowy poczęstunek przygotowany przez Annę i Edwarda Zipser, oraz Marię Mrzyk, napoje i coś słodkiego. Dużym powodzeniem (nie tylko wśród dzieci) cieszyła się możliwość postrzelania kuleczkami do baloników pod czujnym okiem i instruktażem pana Piotra Środy.
Następnie  wiceprezes OSP Bronisław Wydra i Grażyna Kędziora wraz z innymi druhami jednostki przeprowadzili zawody rowerowe na torze crossowym oraz pumptracku. Bardzo dobrym zawodnikiem okazał się Sebastian Folek, który wygrał zawody na torze cross, drugi czas  uzyskał Sławomir Kędziora a trzeci Łukasz Klęczek. Na torze pumptrack zwyciężył Igor Bogoniowski drugie miejsce zajął Sylwester Moskała przed  Adrianem Głowiakiem. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy odwagi.
Zwycięzcy rowerzyści otrzymali upominki, dyplomy, statuetki i pamiątkowe medale, oraz dodatkowo albumy z naszego pięknego Międzyrzecza.
Organizatorzy wręczyli również startującym puchary i medale w następujących kategoriach :
–    najliczniejsza rodzina – zwyciężyły rodziny Biernatek  i Danel z Międzyrzecza
–    najstarszy uczestnik rajdu – po raz drugi zwyciężył pan Wiktor Pudełko z Ligoty (83 lata) Pan Wiktor przekazał statuetkę „następcy”,  a był nim Bronisław Wojtuś.
–    najstarsze startujące w rajdzie małżeństwo - nagrodę w tej konkurencji otrzymali Teresa i Bronisław Wojtuś.
–    Najliczniejsza zgłoszona grupa- statuetkę zdobyli bezkonkurencyjni strażacy – grupa liczyła 31 osób, wyróżniono także trzech najmłodszych uczestników.
Na koniec odbyła się loteria fantowa, ufundowana przez Stowarzyszenie, w której można było wylosować gadżety rowerowe i turystyczne, piłki dla dzieci, a główną atrakcją był piękny rower górski. Szczęśliwym losem okazał się numer 51. Nagrodę wręczył prezes Zarządu SPM Krzysztof Wieczerzak.
Miło było nam patrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci i radość w oczach dorosłych, gdy żegnali się z nami odchodząc a właściwie odjeżdżając z prochowni do domów. Jedna z uczestniczek określiła, że w tym roku
” byliśmy jak polne maki, które rozkwitły czerwienią koszulek w międzyrzeckim krajobrazie…”. I to stwierdzenie daje nam  pewność, że nasza inicjatywa nie poszła na marne i warto podejmować wspólne działania, aby w życiu naszych mieszkańców nie zabrakło radości.
Jeszcze raz Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza, oraz Ochotnicza Straż  Pożarna MG serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom rajdu, Gminie Jasienica, sponsorom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszej imprezy rowerowej.  Tekst: Barbara Mroczko
Zdjęcia: Agata Mroczko, Barbara Mroczko, Łuksz Mroczko, Marzena Mroczko-Dziadek, Danuta Polak, Krzysztof Wydra.
 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015