Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

11 stycznia 2017 r. w mroźny zimowy wieczór w „Chacie Międzyrzecze” odbyły się Jasełka, w których wystąpiły dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia teatralne do filii Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu prowadzone przez instruktorkę – Anetę Kuberską. Wśród zebranych gości był kierownik filii – Pan Krzysztof Czader, rodzice, babcie, dziadkowie, dzieci i nasi najbliżsi.

Dzieci i młodzież wystawiły sztukę pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, w występ włożyły wiele zaangażowania i pracy, a wszystko po to by oddać cześć Dzieciątku Jezus. Pięknie ubrani śpiewali kolędy, recytowali wiersze, tańczyli i odgrywali role Marii, Józefa, pasterzy, mędrców i aniołków.

W czasie Jasełek balsamem dla uszu był występ uzdolnionej muzycznie młodzieży. Wśród nich jest Maja Ewertowska. Maja to uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki I i II stopnia w Bielsku Białej. Maja od najmłodszych lat kocha muzykę. Jest utalentowaną śpiewaczką, gra na skrzypcach, oboju oraz w orkiestrze. Uzyskała dyplom z Pianina. Od dłuższego czasu działa w grupie teatralnej, gdzie odkrywa swoje kolejne pasje.

Do Maji dołączył nasz gość specjalny – Iwona Waluś ze Szczyrku. Iwona jest uczennicą I klasy Liceum Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Profesją Iwony jest akordeon, gra w kapelach góralskich oraz zespołach. W czasie występu wspólnie z Mają Ewertowską zaśpiewała kolędę pt. „Cicha noc” i „Kolędę dla nieobecnych”. Iwona Waluś umiliła wieczór wspólnym kolędowaniem z widownią.

Maji i Iwonie przygrywał na pianinie Piotr Fender. Piotr jest wieloletnim uczniem gry na keyboardzie i pianinie. Jest utalentowany muzycznie, a w grupie teatralnej odkrywa swoje zdolności aktorskie. Piotr w czasie Jasełek zagrał kolędy pt. „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”.

Swoim pięknym mocnym głosem zachwycił publiczność – Kamil Czulak. Kamil od najmłodszych lat interesuje się sztuką, malarstwem, teatrem i śpiewem. Od dziecka ma kontakt ze sceną. Od dłuższego czasu działa w grupie teatralnej.

Dzieci i młodzież została nagrodzona brawami publiczności. Na koniec Noworoczne Życzenia złożyły Emilka Łukosz i Nadia Matlak.

Tego wieczoru wystąpili: Kamil Czulak, Jakub Chłodek, Anna Ewertowska, Maja Ewertowska, Piotr Fender, Oskar Fender, Marcel Hozumbek, Liliana Kozok, Emilia Łukosz, Nadia Matlak, Angelika Mitoraj, Karolina Nowak, Jan Nowak, Emilia Pawlik, Błażej Szafarz, Mikołaj Szafarz, Angelika Szarek, Natalia Szarek i Iwona Waluś.


Aneta Kuberska

foto: Klaudia Pawlik

Aneta Kuberska


powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015