Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dzi¶
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót

11 stycznia 2017 r. w mroĽny zimowy wieczór w „Chacie Międzyrzecze” odbyły się Jasełka, w których wyst±piły dzieci i młodzież uczęszczaj±ca na zajęcia teatralne do filii Gminnego O¶rodka Kultury w Międzyrzeczu prowadzone przez instruktorkę – Anetę Kubersk±. W¶ród zebranych go¶ci był kierownik filii – Pan Krzysztof Czader, rodzice, babcie, dziadkowie, dzieci i nasi najbliżsi.

Dzieci i młodzież wystawiły sztukę pt. „PójdĽmy wszyscy do stajenki”, w występ włożyły wiele zaangażowania i pracy, a wszystko po to by oddać cze¶ć Dzieci±tku Jezus. Pięknie ubrani ¶piewali kolędy, recytowali wiersze, tańczyli i odgrywali role Marii, Józefa, pasterzy, mędrców i aniołków.

W czasie Jasełek balsamem dla uszu był występ uzdolnionej muzycznie młodzieży. W¶ród nich jest Maja Ewertowska. Maja to uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki I i II stopnia w Bielsku Białej. Maja od najmłodszych lat kocha muzykę. Jest utalentowan± ¶piewaczk±, gra na skrzypcach, oboju oraz w orkiestrze. Uzyskała dyplom z Pianina. Od dłuższego czasu działa w grupie teatralnej, gdzie odkrywa swoje kolejne pasje.

Do Maji doł±czył nasz go¶ć specjalny – Iwona Walu¶ ze Szczyrku. Iwona jest uczennic± I klasy Liceum Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Profesj± Iwony jest akordeon, gra w kapelach góralskich oraz zespołach. W czasie występu wspólnie z Maj± Ewertowsk± za¶piewała kolędę pt. „Cicha noc” i „Kolędę dla nieobecnych”. Iwona Walu¶ umiliła wieczór wspólnym kolędowaniem z widowni±.

Maji i Iwonie przygrywał na pianinie Piotr Fender. Piotr jest wieloletnim uczniem gry na keyboardzie i pianinie. Jest utalentowany muzycznie, a w grupie teatralnej odkrywa swoje zdolno¶ci aktorskie. Piotr w czasie Jasełek zagrał kolędy pt. „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” i „Przybieżeli do Betlejem”.

Swoim pięknym mocnym głosem zachwycił publiczno¶ć – Kamil Czulak. Kamil od najmłodszych lat interesuje się sztuk±, malarstwem, teatrem i ¶piewem. Od dziecka ma kontakt ze scen±. Od dłuższego czasu działa w grupie teatralnej.

Dzieci i młodzież została nagrodzona brawami publiczno¶ci. Na koniec Noworoczne Życzenia złożyły Emilka Łukosz i Nadia Matlak.

Tego wieczoru wyst±pili: Kamil Czulak, Jakub Chłodek, Anna Ewertowska, Maja Ewertowska, Piotr Fender, Oskar Fender, Marcel Hozumbek, Liliana Kozok, Emilia Łukosz, Nadia Matlak, Angelika Mitoraj, Karolina Nowak, Jan Nowak, Emilia Pawlik, Błażej Szafarz, Mikołaj Szafarz, Angelika Szarek, Natalia Szarek i Iwona Walu¶.


Aneta Kuberska

foto: Klaudia Pawlik

Aneta Kuberska


powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015