Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W niedzielę 9. września w Międzyrzeczu Dolnym odbyły się Dożynki  Gminne. Rozpoczęły się one od mszy św. w intencji wszystkich rolników, któa miała miejsce w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Międzyrzeczu. Mszę celebrowali księża parafii z Międzyrzecza, Rudzicy i Jasienicy pod przewodnictwem ks. kan. Witolda Grzomby. Kazanie wygłosił proboszcz parafii ewangelickiej ks. Andrzej Dyczek. Msza miała uroczysty charakter - atmosferę święta plonów stworzyły delegacje w strojach regionalnych, poczty sztandarowe strażaków i myśliwych, Chór przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej z Międzyrzecza oraz Orkiestra Dęta przy OSP w Międzyrzeczu Dolnym.

Po mszy gospodarze dożynek Waleria i Henryk Francuzowie, Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna i rolnicy z całej nasze gminy oraz zaproszeni goście w barwnym korowodzie udali się do Strażnicy OSP w Międzyrzeczu Dolnym, gdzie odbyły się obrzędy dożynkowe - wręczenie chleba i wieńców, uplecionych z tegorocznego zboża. Otrzymany od gazdów chleb wójt podzielił a radni naszej gminy poczęstowali nim wszystkich uczestników. Tradycyjne przyśpiewki dożynkowe wykonały Zespoły Regionalne 'Jasieniczanka' i 'Międzyrzeczanie'.

W części artystycznej tej bardzo sympatycznej i pięknie zorganizowanej imprezy wystąpiły także - Orkiestra Dęta przy OSP Międzyrzecze Dolne oraz Kapela Ludowa 'Brynioki' z Brennej.

Po części artystycznej gospodarze dożynek, Rada Sołecka Międzyrzecza Dolnego z sołtysem Marią Iskrzycką oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Genowefą Kopeć ugościły wszystkich gości tradycyjnym, dożynkowym obiadem.

Warto pogratulować pięknej organizacji dożynek sołectwu Międzyrzecze Dolne. Na wszystkich nas duże wrażenie wywarły piękne dekoracje kościoła i strażnicy OSP wykonane przez zespół kierowany przez panie Elżbietę Szczyrbowską, Katarzynę Szczyrbowską i Marię Mrzyk-Głuc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy ...

LeM

foto: Leszek Mroczko. Witold Grzomba, Marian Machalica, Barbara Mroczko, Łukasz Mroczko

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015