Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Zanim młodzież udała się na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa, gościliśmy w naszej parafii 29 osobową grupę młodych Francuzów. Przyjęci w rodzinnych domach przez naszych parafian poznawali polską gościnność, kulturę i kuchnię, która bardzo przypadła im do gustu. Wspólnie z naszymi animatorkami towarzyszącymi im każdego dnia Małgosią i Karoliną, poznawali region Diecezji Bielsko-Żywieckiej, odwiedzili Oświęcim, uczestniczyli w uroczystościach na wzgórzu Trzy Lipki, na Kaplicówce w Skoczowie, przemierzali szlaki naszych Beskidów. Wnieśli w nasze środowisko wiele radości przez współuczestnictwo w modlitwie i zabawie, czego wyrazem było spotkanie w kościele w piątkowy wieczór, dzielenie się pieśnią i Słowem Bożym, uroczysta eucharystia w niedzielny poranek a także wspólna zabawa w sobotni wieczór.
Pielgrzymi po sobotniej uczcie duchowej w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Iłownicy, oraz kaplicy Św. Wendelina w Rudzicy, zostali ugoszczeni w Strażnicy OSP Międzyrzecza Dolnego wspaniałym obiadem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, do którego przygrywała kapela Zespołu Międzyrzeczanie, zapraszając do tańca. Młodzi Francuzi poznali też historię naszej parafii oraz obu sołectw, przedstawioną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza w Międzyrzeckiej Chacie. Sobotni wieczór uwieńczyła wspólna zabawa na Prochowni  z radosnymi  tańcami przy muzyce  DJ Arka, grillu z kiełbaskami i innymi smakołykami. Gorącą atmosferę schłodziła nieco strażacka młodzieżówka dając pokaz mocy zasięgu wody. Było bardzo wesoło.
Dziękujemy wszystkim rodzinom które przyjęły gości z Francji i tym, którzy przyczynili się do tego aby pobyt w Międzyrzeczu mile wspominali - Błogosławieni  Miłosierni...
 
Joanna Czarniecka
foto: Agnieszka Karolewicz, Danuta Polak, Aleksandra i Magdalena Mroczko.

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015