Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W sobotę 25.06.2016 r  odbył się trzeci z kolei a drugi jako memoriał im.Leszka Mroczko Rodzinny rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Międzyrzeczu Górnym. Projekt ten udało się zrealizować dzięki znacznemu dofinansowaniu  ze strony Gminy Jasienica, środków własnych Stowarzyszenia oraz pomocy sponsorów, m.in. firmy SANIT-TRANS  Beaty i Andrzeja Zmełtych oraz rodziny śp.Leszka Mroczko.
Chętni do uczestnictwa w rajdzie rowerzyści przybywali od godz. 13.00 na parking przy kościele św.Marcina w Miedzyrzeczu, gdzie dokonywano rejestracji , wydawano pamiątkowe koszulki oraz napoje. Prezes SPM Krzysztof Wieczerzak naświetlił uczestnikom program i zasady przejazdu. Przed wyruszeniem w trasę wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie (dołączył do nas proboszcz parafii ks.Jan Waluś) a organizatorzy złożyli wiązankę kwiatów na grobie śp.Leszka Mroczko.

Po godz. czternastej rowerzyści wyruszyli w trasę : Międzyrzecze Górne-Mazańcowice-Międzyrzecze Dolne- Stara Prochownia. Rytm przejazdu nadawali przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej z Naczelnikiem Ruchu Drogowego podinsp.Wiesławem Czarnieckim na czele, oraz członkowie Stowarzyszenia.
Druhowie Strażacy zabezpieczali „chłodzenie” uczestników w postaci wody mineralnej oraz ożywczego parawanu wodnego wprost ze strażackiego węża. Częściej niż w poprzednich latach musiano też odpoczywać po drodze ze względu na upalną pogodę i - choć niewątpliwie piękną- to jednak męczącą pagórkowatą trasę. Jak komentowali później uczestnicy - „nie było łatwo, było gorąco, ale za to przeżycia niezapomniane...”
Niezmiernie cieszyło nas, że zaproszenie do rajdu przyjęły całe rodziny ( od seniora w wieku 82 lat do pięcioletniego samodzielnie jadącego dziecka), choć decyzję o starcie utrudniał dotkliwy upał i popołudniowy mecz reprezentacji Polski piłki nożnej  w ramach rozgrywek  EURO 2016. Tym większe kierujemy do uczestników podziękowania i wyrazy uznania. To budujące, że tak wiele osób preferuje zdrowy styl życia, łącząc go ze wspólnym spędzaniem czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Wielu z nas ucieszyła obecność księdza Witolda Grzomby, który razem z uczestnikami wyruszył na trasę rajdu.
Po dotarciu na metę na Starej Prochowni, gdzie zawodników dopingował druh Arek Niemczyk, czekała na wszystkich pyszna grochówka i coś słodkiego.
Następnie  wiceprezes OSP Bronisław Wydra wraz z innymi druhami jednostki oraz wiceprezes SPM Janusz Kędziora przeprowadzili zawody rowerowe na torze crossowym oraz pumtracku. Bardzo dobrym zawodnikiem okazał się Szymon Głowiak, który wygrał zawody w obu konkurencjach. Drugi czas na torze crossowym uzyskał Sławomir Kędziora a trzeci Mateusz Hyrnik. Na torze pumtrack drugie miejsce zajął Paweł Szumiński przed Mateuszem Cyroniem.
Zwycięzcy rowerzyści otrzymali dyplomy, statuetki, pamiatkowe medale oraz dodatkowo albumy z naszego pięknego Międzyrzecza.
Organizatorzy wręczyli również startującym puchary i medale w następujacych kategoriach :
najliczniejsza Rodzina – zwyciężyła rodzina Biernatek z Międzyrzecza ( 7 osób )
najstarszy uczestnik rajdu – po raz drugi zwyciężył pan Wiktor Pudełko z Ligoty ( 82 lata)
najmłodszy uczestnik samodzielnie jadący w rajdzie – nagrodzona została Maja Biernatek (5lat)
na najstarsze startujące w rajdzie małżeństwo czekała nagroda ufundowana przez Prezesa SPM  Krzysztofa Wieczerzaka – statuetkę tę otrzymali Teresa i Bronisław Wojtuś.
Na koniec odbyła się loteria fantowa, ufundowana przez Stowarzyszenie,w której można było wylosować gadżety rowerowe i turystyczne, piłki dla dzieci, a główną atrakcją był piękny pomarańczowy rower górski.
Oprócz przejazdu malowniczą trasą Międzyrzecza, hartowaniu sił i ducha w pokonywaniu trudności
i zmaganiu się z gorącą aurą, niewątpliwym atutem rajdu była możliwość spotkania się ze znajomymi,
z rodziną, wspólnie przeżywana radość i rozmowy. Jest to wartość niewymierna ale jakże ważna w życiu człowieka.
Jeszcze raz Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza oraz Ochotnicza Straz Pożarna MG serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom rajdu, Gminie Jasienica , sponsorom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszej imprezy rowerowej.

Tekst: Barbara Mroczko

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015