Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
 • 17 listopada  Janusz

  alert(‘test’)
 • 14 listopada  23

  alert("12312312321312")
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Przeniesienie Ks. Witolda do innej Parafii
data dodania: Niedziela 7 lutego 2016

Dekretem ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla proboszcz parafii katolickiej św. Marcina w Międzyrzeczu, ks. kan. Witold Grzomba otrzymuje nominację na proboszcza parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Chociaż w sercach wielu parafian rodzi się żal i sprzeciw wobec tej decyzji, szanujemy „Tak” wypowiedziane przez księdza Proboszcza swojemu Zwierzchnikowi.

Przez ponad 10 lat pobytu w międzyrzeckiej parafii ksiądz Witold wykonał na jej rzecz ogrom pracy. Widzimy ją we wspaniale wykończonym i doprowadzonym do konsekracji kościele, w gustownym wystroju świątyni, w pięknie zagospodarowanym otoczeniu, w uporządkowanej i skomputeryzowanej kancelarii parafialnej. Ogrom Jego pracy pozostaje dla nas w zebranych w piękne wydawnictwo, ocalonych pamiątkach po spalonym zabytkowym kościele św. Marcina, oraz innych pozycjach książkowych jakie ze współudziałem księdza Proboszcza zostały wydane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza. Pamiętamy liczne ciekawe wydarzenia, których ksiądz Witold był inicjatorem i uczestnikiem.

Przede wszystkim efekt pobytu księdza Witolda w Międzyrzeczu to atmosfera zrozumienia, spokoju i poczucia bezpieczeństwa w parafii, gdzie ludzie garną się do Kościoła i licznie uczęszczają na Msze Święte. Ksiądz Witold sam szanując swoich parafian, uczył nas szacunku i wiary w dobro drugiego człowieka, uczył nas pracy, poszanowania tradycji i pamięci o tym co ważne teraz i w czasach minionych. Swoją postawą ksiądz Proboszcz zaskarbił sobie szacunek, sympatię i wdzięczność nas wszystkich.
Na kartach historii Parafii i Międzyrzecza ksiądz Witold Grzomba zapisuje się jako troskliwy i pracowity gospodarz, człowiek skromny o wielkiej wiedzy i kulturze osobistej, ze wspaniałym poczuciem humoru. Prawdziwy  Przyjaciel i Dobrodziej Międzyrzecza.


Teraz Pan Bóg stawia przed Nim kolejne zadania, kolejne wyzwania. Życzymy księdzu Witoldowi, aby niosąc do nowej parafii wszystkie zalety, jakimi Pan Bóg go obdarzył, otoczony został przyjaznymi ludźmi, wśród których będzie mógł kontynuować wspólnie Boże Dzieło.
A od międzyrzeckich parafian składamy księdzu Proboszczowi Witoldowi serdeczne wielkie  „BÓG ZAPŁAĆ!”  Tekst: B. Mroczko, K. Wieczerzak

Przypominamy sylwetkę ks. Proboszcza  prezentowaną do nominacji Nagrody Księdza Londzina

powrót
Komentarze
 • Niedziela 28 lutego 2016,09:36:25
  ~ Zawiedziona
  To jest niesprawiedliwe życie jest niesprawiedliwe. Zabierając nam księdza zabieracie nam dar życia. Zabieracie autorytet w którym czułam duchowe oparcie.
 • Poniedziałek 8 lutego 2016,23:51:07
  ~ Domel
  Chwile jakie teraz każdy międzyrzecki parafianin przeżywa są wyjątkowe. Pewnie też nie jednej osobie na ostatniej niedzielnej mszy poleciała łza. . . Natomiast nie możemy obracać tego w tragedię. Ja dziękuję Panu Bogu, że mogłem spotkać na swojej drodze Księdza Witolda. Uważam, że nie powinniśmy tak bardzo pogłębiać się w smutku i takim ogromnym żalu tak jakby ( przepraszam za to sformułowanie ) ktoś umarł. Ksiądz Witold będzie wśród nas zawsze - w naszych wspomnieniach i modlitwach, a fizycznie - ciałem będzie raptem kilkanaście kilometrów od nas. Cieszmy się, że zostaje razem z nami Ksiądz Jan. . . Osoba, którą już znamy, szanujemy i lubimy. Owszem Ksiądz Witold w swoim przewodzeniu parafii postawił wysoką poprzeczkę dla swoich następców – ale wierzę że Ksiądz Jan równie dobrze będzie kierował parafią – czego z całego serca Mu życzę. Na koniec nie chcę pisać jak strasznie mi żal odejścia Księdza Witolda z naszej Parafii, bo żal . . . ale jeszcze raz podziękować Ksi
 • Poniedziałek 8 lutego 2016,21:52:41
  ~ bart
  Specjalnie zalogowałem się do serwisu, bo i wydarzenie jest specjalne. Brak słów by wyrazić wdzięczność za Twoją posługę Ks. Proboszczu. Za świadectwo wiary, uczciwości, pracowitości i po ludzku podejściu do każdego z nas. Dziękuję za Twój ekumenizm, obecność na modlitwie Taize i osobiste wsparcie. wielkie Bóg Zapłać. ( a do ks. biskupa - czy warto psuć coś co dobrze funkcjonuje... jaką ceną jedno chcemy naprawić by drugie zespsuć..) A prywatnie to też się czuję jakbym po raz drugi tracił Ojca
 • Poniedziałek 8 lutego 2016,18:13:06
  ~ ZOSIAMG
  Żadne słowa, choćby najpiękniejsze, nie wyrażą naszej wdzięczności za dar takiego kapłaństwa. Możemy Ci, Księże, ofiarować tylko modlitwę. Drogi Księże Proboszczu! Rozstania są trudne tylko wtedy, gdy nadchodzi chwila pożegnania z osobą bliską sercu. Smutek, jaki dziś odczuwamy, dowodzi, że dla wszystkich obecnych jesteś naprawdę kimś wyjątkowym. Kiedy patrzymy wstecz na 11 lat Twojej posługi wśród nas, dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa: „Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”. Ślady Twojej pracy, Księże Proboszczu, dostrzegamy wokół, a ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią w naszych sercach I NA ZAWSZE TAM ZOSTANĄ ZE SMUTKIEM I ŁZA CIE ŻEGNAMY
 • Poniedziałek 8 lutego 2016,14:12:59
  ~ parafianin
  Międzyrzecze traci wyjątkowego człowieka. Jesteśmy niepocieszeni. Dziękujemy księdzu Proboszczowi za wszystko.
 • Niedziela 7 lutego 2016,22:06:24
  ~ Motylek
  Czuję się jakby zabrali mi Ojca :( Będziemy bardzo tęsknić!!!!!

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015