Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Konferencja Dyrektorów Szkół Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznych
data dodania: Wtorek 29 września 2015

Rozwój uczniów kluczem do sukcesu.

Na ile gwiazdek można ocenić przygotowanie absolwentów szkół zawodowych do pracy w branży turystycznej? Pięć gwiazdek, cztery gwiazdki a może trzy? Wkrótce, bo 30 września 2015 roku w Bielsku-Białej odbędzie się 3-dniowa Konferencja Dyrektorów Szkół Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznych.

Tegoroczna konferencja organizowana przez Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej będzie poświęcona współpracy z pracodawcami krajowymi i zagranicznymi w obszarze wyposażania uczniów w kompetencje zawodowe potrzebne na rynku międzynarodowym. Na konferencji dyrektorzy m.in. wymienią się doświadczeniami w zakresie współpracy z pracodawcami krajowymi i zagranicznymi, by zagwarantować młodym adeptom branży dostęp do różnorodnych praktyk i staży w całej Europie. 

 „Szybko zmieniający się rynek hotelarsko-gastronomiczno-turystyczny wymaga wprowadzenia zmian w systemie kształcenia. Powstają nowe zawody – m.in. animator czasu wolnego czy rezydent. Musimy być gotowi, by kształcić młodzież również w tych dziedzinach. Potrzebna jest również ściślejsza współpraca dyrektorów szkół z pracodawcami, by absolwenci szkół zawodowych prezentowali umiejętności i wiedzę potrzebną aktualnie w branży” – mówi Klaudiusz Knyps, dyrektor ZS im. J. Tuwima, główny organizator imprezy.

Konferencje Dyrektorów Szkół Hotelarsko-Gastronomiczno-Turystycznych organizowana jest cyklicznie. Ostatnia jej edycja odbyła się w 2013 roku w Chorzowie. Tym razem dzięki inicjatywie Klaudiusza Knypsa odbędzie się w Bielsku-Białej. „Konferencja jest też świetną okazją, by przybliżyć dyrektorom szkół walory naszego miasta, umacniając tym samym pozycje Bielska-Białej na mapie turystycznej Polski. Dlatego właśnie zależało mi, by w tym roku impreza odbyła się u nas” – mówi Knyps.

Goście będą mieli okazję poznać historię naszego miasta podczas prelekcji Jacka Proszyka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Stategię rozwoju stolicy Podbeskidzia zaprezentuje Zbigniew Michniowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bielska-Białej ds. Zrównoważonego Rozwoju w Bielsku-Białej. Zaplanowano również wystąpienia dyrektorów hoteli w regionie. Nie zabraknie również przedstawicieli wydawnictw edukacyjnych (m.in. PEARSON i WSiP), którzy zaprezentują nowoczesne metody i narzędzia do pracy z uczniami.

Trzydniowa konferencja poza dużą dawką wiedzy zapewni uczestnikom wiele atrakcji. Zobaczą  efektowny pokaz technik barmańskich, animację przygotowaną przez uczniów ZS im. J. Tuwima a także wybiorą się na wycieczkę krajoznawczą Pętlą Beskidzką.

Informacje dodatkowe:

Kontakt:
Zespół Szkół im. Juliana Tuwima, Technikum nr 11, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Filarowa 52 www.tuwim.edu.pl, zstuwim@gmail.com, tel. 334968164. konferencjabielsko@gmail.com

Instytucje wspierające konferencję: Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Departament Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego MEN, Urząd Miasta Bielsko-Biała, PTTK, Hotel Qubus, ibis Styles Bielsko-Biała, Hotel President, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Wydawnictwo PEARSON, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Komitet Organizacyjny:
Klaudiusz Knyps - dyrektor Zespołu Szkół  im. J. Tuwima w Bielsku-Białej
Koordynatorzy konferencji: Barbara Sadłek - kierownik szkolenia praktycznego, Joanna Nowak
Sekretariat Konferencji: Barbara Mołdawa, Maria Głąb
Obsługa techniczno-informatyczna: Arkadiusz Mynarski.

Konferencja jest realizowana ze środków budżetowych Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015