Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

          W niedzielę 17.05.2015r. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Regionalnego Międzyrzeczanie zorganizowało pierwszą imprezę w ramach projektu „Rodzinne spotkania z tradycją”. Projekt ten był współfinansowany z budżetu Gminy Jasienica.

         Już w piątek odbyły się warsztaty poświęcone tradycyjnemu ozdabianiu kapliczek i krzyży przydrożnych. Chętne osoby mogły zaznajomić się z ta piękną tradycją, nauczyć się wielu ciekawych technik ozdabiania, a także posłuchać wspomnień osób, które pamiętają barwne procesje, wielką cześć oddawaną Chrystusowi i Jego Matce przez naszych przodków, zwłaszcza w miesiącu maju.
         Następnie w niedzielę spotkaliśmy się przy krzyżu na posesji państwa Danel w Międzyrzeczu Dolnym by tak jak nasi przodkowie zatrzymać się, zadumać i za przyczyną Matki Najświętszej wypraszać łaski dla naszych rodzin. Nabożeństwo Majowe w tym miejscu poprowadził ksiądz proboszcz Witold Grzomba. Potem mogliśmy wysłuchać występu zespołu regionalnego Międzyrzeczanie, który w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, zaprezentował piosenki i wiersze związane z tą tematyka. Stowarzyszenie zaprosiło wszystkich uczestników na wspólne biesiadowanie przy kawie i pysznym cieście, oraz pieczonej kiełbasce. Wspólny śpiew tradycyjnych piosenek umilał czas.
         Członkowie Stowarzyszenia serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, gościom zaproszonym za przybycie i dobre słowo, organizacjom działającym na terenie Międzyrzecza Dolnego za pomoc w organizacji spotkania.
                Szczególne podziękowania dla rodziny państwa Danel z Międzyrzecza Dolnego za przygotowanie do Majówki i codzienną dbałość o przydrożny krzyż, oraz dla właścicieli cukierni Jagódka, którzy byli sponsorami pysznych ciast i pieczywa na imprezę.
tekst: Maria Urbaniec
foto: Maciej Mrzyk
 
powrót
Komentarze
 • Sobota 30 maja 2015,22:48:05
  ~ TUr
  Jak ktoś ma ochotę na dyskusję nie na temat artykułu to podaję link do Forum: http://www.miedzyrzecze.org.pl/forum/ A nie tu śmiecić!
 • Sobota 30 maja 2015,08:58:56
  ~ Vlado
  Witam,na naszej internetowej stronie po prostu brak jest zakładki forum ,gdzie mozna by umieszczac swoje posty, komentarze...temat do administratora
 • Czwartek 28 maja 2015,13:45:29
  ~ normalny za 2700
  Ja bym tym ludziom naszego naszego mafiozy beńkowskiej buzkowi wysyłał setki listów do UE i napisał prawdę co o nich myślimy i mamy ich głęboko w du-- i niech nas złodzieje przeproszą a więc długopisy w rękę i pisać do palantów.
 • Czwartek 28 maja 2015,09:46:11
  ~ maxlatwork
  nie bądź naiwny Tutifruti;)))
 • Środa 27 maja 2015,18:14:44
  ~ Tutifruti
  Maksiu skąd wiesz że to ci sami ludzie wszystko organizują? Może sam w tym maczasz paluszki a potem z radością się uzewnętrzniasz w postach???
 • Środa 27 maja 2015,17:26:51
  ~ max
  najpierw jesteście przeciwni budowania strefy, potem zamierzacie robić sobie na niej zdjęcie grupowe podczas memoriału a następnie orgaznizujecie na niej manifestację;)))))
 • Środa 27 maja 2015,17:09:12
  ~ Ciekawski
  nie wiem jaki to ma związek z rodzinnym spotkaniem z tradycją i czytając relację z imprezy taki komentarz zupełnie nie pasuje
 • Środa 27 maja 2015,15:44:17
  ~ organizator
  UWAGA WIELKA MANIFESTACJA!!! W najbliższy poniedziałek 1 czerwca w Międzyrzeczu Dolnym na strefie ekonomicznej odbędzie się manifestacja przeciwko pani Elżbiecie Bieńkowskiej i elitom, którzy uważają, że jak ktoś zarabia mniej niż 6000zł to jest złodziejem albo debilem. Start godz. 14.00. Manifestacja jest legalnym i zgłoszonym protestem.
 • Wtorek 26 maja 2015,19:07:44
  ~ Czytelnik
  Gratuluję imprezy i... sprawozdania! Żałuję że nie znalazłem czasu aby wziąć udział w spotkaniu.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015