Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

          W niedziel 17.05.2015r. Stowarzyszenie Przyjació Zespou Regionalnego Midzyrzeczanie zorganizowao pierwsz imprez w ramach projektu „Rodzinne spotkania z tradycj”. Projekt ten by wspófinansowany z budetu Gminy Jasienica.

         Ju w pitek odbyy si warsztaty powicone tradycyjnemu ozdabianiu kapliczek i krzyy przydronych. Chtne osoby mogy zaznajomi si z ta pikn tradycj, nauczy si wielu ciekawych technik ozdabiania, a take posucha wspomnie osób, które pamitaj barwne procesje, wielk cze oddawan Chrystusowi i Jego Matce przez naszych przodków, zwaszcza w miesicu maju.
         Nastpnie w niedziel spotkalimy si przy krzyu na posesji pastwa Danel w Midzyrzeczu Dolnym by tak jak nasi przodkowie zatrzyma si, zaduma i za przyczyn Matki Najwitszej wyprasza aski dla naszych rodzin. Naboestwo Majowe w tym miejscu poprowadzi ksidz proboszcz Witold Grzomba. Potem moglimy wysucha wystpu zespou regionalnego Midzyrzeczanie, który w zwizku ze zbliajcym si Dniem Matki, zaprezentowa piosenki i wiersze zwizane z t tematyka. Stowarzyszenie zaprosio wszystkich uczestników na wspólne biesiadowanie przy kawie i pysznym ciecie, oraz pieczonej kiebasce. Wspólny piew tradycyjnych piosenek umila czas.
         Czonkowie Stowarzyszenia serdecznie dzikuj wszystkim uczestnikom za wspóln zabaw, gociom zaproszonym za przybycie i dobre sowo, organizacjom dziaajcym na terenie Midzyrzecza Dolnego za pomoc w organizacji spotkania.
                Szczególne podzikowania dla rodziny pastwa Danel z Midzyrzecza Dolnego za przygotowanie do Majówki i codzienn dbao o przydrony krzy, oraz dla wacicieli cukierni Jagódka, którzy byli sponsorami pysznych ciast i pieczywa na imprez.
tekst: Maria Urbaniec
foto: Maciej Mrzyk
 
powrt
Komentarze
 • Sobota 30 maja 2015,22:48:05
  ~ TUr
  Jak kto ma ochot na dyskusj nie na temat artykuu to podaj link do Forum: http://www.miedzyrzecze.org.pl/forum/ A nie tu mieci!
 • Sobota 30 maja 2015,08:58:56
  ~ Vlado
  Witam,na naszej internetowej stronie po prostu brak jest zakadki forum ,gdzie mozna by umieszczac swoje posty, komentarze...temat do administratora
 • Czwartek 28 maja 2015,13:45:29
  ~ normalny za 2700
  Ja bym tym ludziom naszego naszego mafiozy bekowskiej buzkowi wysya setki listw do UE i napisa prawd co o nich mylimy i mamy ich gboko w du-- i niech nas zodzieje przeprosz a wic dugopisy w rk i pisa do palantw.
 • Czwartek 28 maja 2015,09:46:11
  ~ maxlatwork
  nie bd naiwny Tutifruti;)))
 • ¦roda 27 maja 2015,18:14:44
  ~ Tutifruti
  Maksiu skd wiesz e to ci sami ludzie wszystko organizuj? Moe sam w tym maczasz paluszki a potem z radoci si uzewntrzniasz w postach???
 • ¦roda 27 maja 2015,17:26:51
  ~ max
  najpierw jestecie przeciwni budowania strefy, potem zamierzacie robi sobie na niej zdjcie grupowe podczas memoriau a nastpnie orgaznizujecie na niej manifestacj;)))))
 • ¦roda 27 maja 2015,17:09:12
  ~ Ciekawski
  nie wiem jaki to ma zwizek z rodzinnym spotkaniem z tradycj i czytajc relacj z imprezy taki komentarz zupenie nie pasuje
 • ¦roda 27 maja 2015,15:44:17
  ~ organizator
  UWAGA WIELKA MANIFESTACJA!!! W najbliszy poniedziaek 1 czerwca w Midzyrzeczu Dolnym na strefie ekonomicznej odbdzie si manifestacja przeciwko pani Elbiecie Biekowskiej i elitom, ktrzy uwaaj, e jak kto zarabia mniej ni 6000z to jest zodziejem albo debilem. Start godz. 14.00. Manifestacja jest legalnym i zgoszonym protestem.
 • Wtorek 26 maja 2015,19:07:44
  ~ Czytelnik
  Gratuluj imprezy i... sprawozdania! auj e nie znalazem czasu aby wzi udzia w spotkaniu.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021