Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Wyniki wyborów Zebrania Wiejskiego w Międzyrzeczu Górnym
data dodania: Poniedziałek 20 kwietnia 2015

W dniu 14 kwietnia 2015 roku podczas Zebrania Wiejskiego MG dokonano wyboru sołtysa i Rady Sołeckiej na lata 2015 - 2019.
W tajnych wyborach Zebranie Wiejskie zdecydowało, że Sołtysem naszej wsi na kolejną kadencję ponownie została wybrana pani Maria Głuc-Mrzyk.

W wyborach do 9-osobowej Rady Sołeckiej zgłoszono 9 kandydatów. W głosowaniu tajnym Zebranie Wiejskie dokonało wyboru Rady Sołeckiej MG na lata 2015 - 2019 w składzie:

Kędziora Janusz
Kowalewski Damian
Mikoajczyk Bogdan
Pasierbek Danuta
Polak Danuta
Ryszka Krzysztof
Wydra Adam
Zipser Edward
Zmełty Andrzej

W trakcie Zebrania, które prowadził radny Gminy Jasienica Tomasz Osuch poruszono również wiele ważnych dla mieszkańców spraw. Sołtys Maria Głuc-Mrzyk przedstawiła sprawozdanie z działalności sołtysa i Rady Sołeckiej za lata 2011 - 2015. Informacji na temat bieżących spraw gminnych udzielił Wójt Janusz Pierzyna. Poruszył on także temat wprowadzenia urzędowego nazewnictwa ulic i wprowadzenia nowej numeracji wzdłuż nich, prosząc o wyrażenie woli w powyższym temacie. W głosowaniu jawnym Zebranie Wiejskie opowiedziało się za wprowadzeniem proponowanych zmian.

powrót
Komentarze
 • Niedziela 26 kwietnia 2015,17:19:11
  ~ bekum
  W tym samym czasie były zebrania w szkole. Niepoważnym jest tak istotne dla wsi sprawy załatwiać w tygodniu. Mam nadzieję, że w końcu będziemy mieć nazwy ulic i kolejne numery.
 • Niedziela 26 kwietnia 2015,10:10:32
  ~ mieszkaniec
  jest może nowy harmonogram wywozu śmieci ?
 • Piątek 24 kwietnia 2015,23:04:41
  ~ Karolina
  Są ulice każdy wystuka i widać gdzie jest budynek o takim numerze można zrobić numery kolejne ale nieoficjalnie to są wielkie koszty dla całej rodziny nowe dowody prawko rejestracja samochodu itp za wszystko musi płacić mieszkaniec .
 • Piątek 24 kwietnia 2015,09:01:26
  ~ czytelnik
  Mam wielką prośbę, czy można zaprzestać publikowania materiałów przedszkola Marcinek na stronie głównej. Zamieszczane informacje nie mają większego znaczenia dla czytelników, bardzo często jest to tytuł i same zdjęcia, ze zwykłych codziennych czynności jaki dzieci wykonują w tym przedszkolu. Publikacje te mają ewidentnie charakter reklamowy, a nie wartość informacyjną dla mieszkańców i czytelników serwisu. Na dodatek pod tymi "artykułami" nie ma możliwości dodawania komentarza, co nie do końca właściwe. Jeszcze raz bardzo proszę o zaprzestanie publikowania.
 • Piątek 24 kwietnia 2015,07:31:33
  ~ Admin
  Drogi Marku! Administracja serwisem to wolontariat, każdy z nas godzi tę pracę z życiem zawodowym i prywatnym. Artykuły które otrzymujemy na e-mail umieszczamy tego samego dnia, najpóźniej z jednodniowym opóźnieniem. Aby informacje docierały do Was jak najszybciej, wszystkie międzyrzeckie organizacje mają własny dostęp do panelu administracyjnego. Proszę nie doszukiwać się celowego działania w opóźnieniu informacji o zebraniu. Zapewniam, że nie było to działanie celowe. Pozdrawiam.
 • Czwartek 23 kwietnia 2015,13:58:31
  ~ Bad
  Nie wiem po co się już pytać i przeciągać kwestie tych ulic, nazwy są już wdrażane co widać dobrze na mapach googla, lepiej powiedzieć prawdę w czym problem żeby prawnie wdrożyć te nazwy do życia codziennego.
 • Środa 22 kwietnia 2015,22:14:35
  ~ Marek
  citizen,nie zrozumiałeś albo nie chciałeś zrozumieć;) ja sie nie czemu nie dziwię, tylko zadałem pytanie."Nasz" międzyrzecki portal podaje do wiadomości informacje na temat zebrania wiejskiego 8 dni poźniej niż portal "jasienicki" który z zebraniem nie ma nic wspólnego-u nich wiedzieli, u nas nie;)
 • Środa 22 kwietnia 2015,21:48:31
  ~ MG
  No ja właśnie jestem przykładem osoby, która chciała być a nie mogła. Wskazanie, że uprawnionych jest 1500, a było tylko 50, raczej jest dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że ta pora nie jest odpowiednia. Nikt nie pisze, że 1450 osób miało II zmianę. Ale być może było drugie 50 osób (a może nawet i więcej) które chciało przyjść, ale ponieważ nie zdążyło z pracy - nie przyszło. To, że nikt wcześniej nie poruszał tego problemu, to nie znaczy, że go nie było. W każdym momencie można poruszyć jakikolwiek problem. Nie ma się co obrażać, tylko sensownie wymieniać poglądy. Poza tym, warto zauważyć, że zmienia się struktura społeczna Międzyrzecza, jest dużo osób napływowych, które pracują w Bielsku i może właśnie dla nich warto pomyśleć o zmianach.
 • Środa 22 kwietnia 2015,16:51:18
  ~ Obecny
  Co do godzin zebrania to od niepamiętnych czasów zebrania zawsze były w tygodniu o takich porach i nigdy nikt nie zgłaszał problemów.Propozycja niedzieli to na pewno odpada bo po tygodniu pracy każdy chce spędzić niedzielę w gronie rodzinnym a nie na zebraniach wiejskich. Uprawnionych do głosowania było chyba coś grubo ponad 1500 osób(nie jestem pewien)a na zebraniu zjawiło się ok. 50 osób i nie mówcie mi że ok. 1450 w tym czasie miało 2 zmianę. Prawda jest taka że jak ktoś chce być na takim zebraniu to po prostu jest. Pozdrawiam i gratuluję wybranym.
 • Środa 22 kwietnia 2015,16:05:07
  ~ MG
  Marku, wszystkie wybory państwowe są w niedziele, więc nie wiem skąd Twoje oburzenie. A jeżeli chodzi o tydzień, to oczywiście, że zawsze znajdzie się ktoś kto pracuje, ale chyba warto dostosować godzinę tak, żeby jak największa liczba osób mogła przybyć na zebranie. Godzina 17 z pewnością nie jest fortunna. Wystarczy prosta obserwacja, kiedy są największe korki przy zjeździe do Międzyrzecza - rano, po 14, po 15, po 16 i po 17. Dużo osób pracuje także od 10 do 18. Myślę, że godziny 19 -20 byłyby dostępniejsze dla o wiele większej liczby osób, a w końcu te wybory dotyczą najbliższej każdemu jednostce "administracyjnej", więc ważne, żeby była jak największa reprezentacja społeczna, a nie tylko garstki osób, które zdążą na 17. Pozdrawiam! PS. Przy okazji oczywiście gratulacje dla wybranych i powodzenia na nową kadencję :)
 • Środa 22 kwietnia 2015,13:28:48
  ~ citizen
  Marek ty chyba masz rozdwojenie jaźni, bo pierwsze krytykujesz ludzi za niby sianie sensacji, a później sam się dziwisz dlaczego informacja pojawiła się tak późno. Ja wchodzę na stronę Międzyrzecza, a nie Jasienicy i oczekuję aktualnych informacji. Idąc twoim tokiem rozumowania to może lepiej zlikwidować stronę Miedzyrzecza, a niech wszyscy śledzą stronę Jasienicy.
 • Środa 22 kwietnia 2015,11:21:01
  ~ Marek
  nadal jednak pozostaje pytanie, dlaczego portal miedzyrzecze.org podaje wiadomość o zebraniu 8 dni później niż jasienica24??? komu i po co zależało by informacja poźniej dotarła do mieszkańców??? http://jasienica24.pl/rozpoczynaja-sie-wyborcze-zebrania-wiejskie/ pozdrawiam
 • Środa 22 kwietnia 2015,11:17:41
  ~ Marek
  Bolo,stuknij się w główke-w niedziele;))) kto chciał to przyszedł bo mu zależało. citizen-na portalu jasienica24 informacja o zebraniach pojawiła się 2 kwietnia,że w Międzyrzeczu jest zebranie 14 kwietnia, więc radny powiatowy Masny doskonale znał termin i radni Międzyrzecza również, po co piszesz takie pierdoły??? szukasz sensacji czy siejesz propagande? MG-wiesz doskonale ,że jakikolwiek termin byłby podany to zawsze znajdą się osoby które pracują na 3 zmiany i któraś zmiana nie będzie mogła uczestniczyć, więc zostaje weekend, może trzeba zrobić referendum czy robić zebrania w dzień powszechny czy weekend?. pozdrawiam
 • Środa 22 kwietnia 2015,03:41:09
  ~ Azex
  Czy mógłby mi ktoś sensownie wytłumaczyć dlaczego nie można (od zaraz) wprowadzić u Nas adresów ulic. Jest XXI wiek - czy mamy być ostatnią gminą w Polsce z 'numerami domów'.
 • Wtorek 21 kwietnia 2015,15:41:33
  ~ BOLO
  W całym cywilizowanym świecie takie zebrania są w niedzielę ale nasz góru musi być na każdym zebraniu nie wiem po co ma zastępce i p.sekretarz ale jak się ma podatników w du--e to tak jest czyli prywatny BURDEL nie gmina.
 • Wtorek 21 kwietnia 2015,14:14:03
  ~ MG
  Odnośnie komentarza citizen, myślę, że dobrze by było nie tylko wcześniej informować, ale też organizować zebrania w bardziej przystępnych terminach: 17 w środku tygodnia jest dla wielu pracujących nieosiągalna.
 • Wtorek 21 kwietnia 2015,12:56:35
  ~ citizen
  To jest jakiś skandal że informacja o zebraniu pojawia się w piątek, a zebranie jest we wtorek. Może komuś zależy żeby na zebranie przychodzili wybrańcy. Może lepiej nie informować o zebraniu, a tylko podać wyniki wyborów po fakcie !!!
 • Wtorek 21 kwietnia 2015,10:21:08
  ~ Admin
  Na zebraniu wójt nie określił ile czasu może upłynąć nim zostanie to wprowadzone. Może za rok, może za dwa... Przede wszystkim chciał wiedzieć, czy mieszkańcy chcą tych zmian i takie pytanie będzie zadawał na wszystkich zebraniach w każdym sołectwie.
 • Wtorek 21 kwietnia 2015,08:00:17
  ~ Bad
  Kiedy te ulice mają zostać wprowadzone? Wie ktoś?
 • Poniedziałek 20 kwietnia 2015,22:39:53
  ~ ala
  Ryszka nie Rzszka

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015