Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Bądzmy życzliwi i otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych.
data dodania: Piątek 20 marca 2015

Jak nakazuje tradycja poprzednich dziesięcioleci Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów inicjuje obchody Światowego Dnia Inwalidy.
W roku 2015 obchody rozpoczną się w trzeciej dekadzie miesiąca marca pod hasłem:
Bądzmy życzliwi i otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Społeczeństwo to nie tylko zdrowi jego przedstawiciele lecz także ludzie z różnymi niepełnosprawnościami. Twórzy im także warunki by mogli funkcjonować jak zdrowa część społeczeństwa. To proces trudny i długotrwały, wymagający pokonywania barier zarówno psychicznych jak i społecznych.
Doświadczenia wielu lat wskazują, że zaszły zauważalne zmiany postaw wobec osób niepełnosprawnych. Dostrzeżono, że Ci ludzie mają autentyczną potrzebę realizowania się w róznych dziedzinach życia, mają swoje zainteresowania i pasje, które stanowią źródło radości, likwidują negatywne stresy i dowartościowują psychicznie.
Dzisiaj obecność osób niepełnosprawnych w społecznym życiu jest naturalna. Ci ludzie pozbywszy sie kompleksów, nie boją się świata. Osoba niepełnosprawna jako pracownik czy student wyższej uczelni nie jest niczym wyjątkowym.
Kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych jest jednym z ważnych wyzwań naszych czasówi wymaga zaangażowania wielu podmiotów. Przełamanie barier społecznych i tworzenie warunków godnego życia uwzględniającego potrzeby osób niepełnosprawnych, należy do obowiązków zdrowej części społeczeństwa. Wszelkie inicjatywy i podejmowane przedsięwzięcia, pomagające rozumieć czym jest niepełnosprawność, zasługuje na pełne uznanie ponieważ umożliwiają znalezienie wspólnych rozwiązań wsparcia w codziennym trudnym życiu.
Istotną rolę w tym zakresie mają do spełnienia lokalne samorządy. To od ich zaangażowania i własciwej diagnozy potrzeb zależy zakres oferowanej pomocy.
starajmy się w miarę własnych możliwości nieść wsparcie osobom niepełnosprawnym, obdarzać radością i ciepłem płynącym z głębi serca, na które tak czekają.
Bądźmy tolerancyjni, wrażliwi i serdeczni w obcowaniu z osobami niepełnosprawnymi, podchodźmy do ich problemów bez uprzedzenia, ze świadomością, że wszyscy mamy równe prawa, choć odmienne możliwośći.
Przewodnicząca PZERiInw Elżbiea Ostrowska

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015