Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

20 lecie Grupy Twórczej
data dodania: Piątek 23 stycznia 2015

W dniu 30 grudnia 2014r w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym odbyło się uroczyste otwarcie wystawy retrospektywnej z okazji 20- lecia istnienia Grupy Twórczej "Barwa" działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy.  Na imprezie 18 twórców członków grupy zasłużonych za swoja działalność w ostatnim pięcioleciu otrzymało dyplomy i medale okolicznościowe  przyznane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy,które wręczane zostały przez Wice- Wójta Krzysztofa Wieczerzaka,Dyrektora G O K w Jasienicy Panią Agnieszkę Bronowską i Prezesa G T "Barwa"Wiesława Hermacha.

Imprezę zaszczycili obecnością zaproszeni goście między innymi wiele osób,które nam towarzyszyły nam na plenerach malarskich zagranicznych , Prezes  Amatorskiej Grupy Twórczej  Strumień Pani Maria Michalczyk.Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jasienicy Pani Jolanta Polak reprezentująca  instytucję,która przez okres 20 lat wspierała"Barwę" i zabezpieczała razem z  G O K -em w Jasienicy w środki finansowe i także gościnnie przez okres  kilkunastu lat eksponowała w budynku banku obrazy powstałe na plenerach malarskich.Medale okolicznościowe na imprezie otrzymali następujący twórcy: Stanisław Gawlas twórca zam. w Jasienicy,Wanda Seruga - hafciarka zam.w Jasienicy,Danuta Korecka - poetka i hafciarka zam. w Jasienicy,Krzysztof Czader -rzeźbiarz zam. w  Jaworza,Wiesław Hermach twórca zam w Jasienicy,Ilona Mazur - malarka z Chybia,Irena Zolich- malarka z Bielska Białej,Bronisława Szczypka- malarka z Chybia, Maria Piech- malarka z Zebrzydowic, Witold Kielar rzeźbiarz ze Świętoszówki,Wojciech Zebisz - rzeźbiarz z Rudzicy,Irena Hólboj malarka z Jasienicy,Hanna Kwietniewska

z Warszawy- tworzy witraże,Elżbieta   Cyndel malarka z Jasienicy, Sylwia

Gabryś malarka z Chybia, Krystyna Chłodek - malarka zam. w Bielsku - Białej, Konrad Chłodek malarz zam w Bielsku - Białej, Bernadeta Łuszczewska - Gruszka założycielka Grupy Twórczej"Barwa" z ramienia G O K organizatorka plenerów ,wystaw i  wernisaży. Na wystawie, oprócz obrazów, rzeźb i haftów wyeksponowane, również były  zdjęcia z plenerów,wystaw i wernisaży ,materiały promocyjne,artykuły z miejscowej prasy,foldery wydawane przez G O K w przeciągu 20 lat oraz wszelkie trofea G T "Barwa" w tym: statuetki listy gratulacyjne , dyplomy uznania, podziękowania za przekazane prace plastyczne na cele charytatywne .

Bernadeta Łuszczewska-Gruszka

 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015