Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Spotkanie z podróżnikami
data dodania: Piątek 23 stycznia 2015

W dniu 14.01.2015.w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym odbyło się spotkanie z międzyrzeckimi podróżnikami Violettą Hutnik i Wojciechem Ilkiewiczem. Na imprezie zaprezentowali relacje ze swojej ostatniej wyprawy.
 Niedawno wrócili z drugiego etapu podróży po Afryce.Kontynent ten przejechali wzdłuż, od  R P A po Morze Śródziemne.Pierwszy etap podróży relacjonowali na  ostatnim spotkaniu w maju 2014 roku. Wyprawę zakończyli na egipskiej  miejscowości turystycznej Hurgada nad Morzem Czerwonym.W drugim etapie  zwiedzali Egipt w tym Muzeum Kairskie i wiele ciekawych zabytków tego miasta,piramidy w Gizie,Dolinę Królów,świątynie i grobowce faraonów .Oglądali Tamę Asuańska ,Jezioro Nasera i całe mnóstwo ciekawych miejsc tego kraju.Egipt podczas drugiej wyprawy zwiedzali aż po Aleksandrię i Półwysep Synaj (to jest w Azji). Już na tym terenie dla Pana Wojtka była to poniekąd podróż sentymentalna zwiedzał te okolice w innych okolicznościach i w innych czasach stacjonując w Izmailu  na Synaju w "Niebieskich beretach" - 8 zmianie Specjalnej Jednostki Służb na Bliskim Wschodzie  wojsko  O N Z -etu.Następnie podczas swojej podróży przeprawili się na drugą stronę Zatoki Agueba i dotarli do Jordanii, gdzie między innymi zwiedzali legendarną Petrę ( miasto skalne) i z jej unikatowym wykutym w skale Skarbcem.Następnie zwiedzali Izrael a w nim Jerozolimę wraz z drogą krzyżową, wszystkie świątynie oraz święte miejsca warte zobaczenia w tym niezwykłym kraju.Później przez Cypr przeprawili się promem w poprzek Morza Śródziemnego do greckiego Lavro (70 km na południe od Aten)tam zwiedzali Akropol Ateński i okoliczne zabytki.Są szczęśliwi, bo udało im się pokonać całą zaplanowaną afrykańską trasę od Johanesburga w R P A po Hajfę w Izraelu, jest to około 31500 km.
To 110 dni niesamowitych emocji,przygód i co jest bardzo istotne w tym okresie nie spotkało ich nic złego, ponieważ jak wspominają w relacjach z podróży zachowywali się według zasad "podróżniczego  B H P". Profesjonalizm  w  przygotowaniu wyprawy,dobra logistyka,lata doświadczenia, świetny tandem wzajemnie się uzupełniający w różnego rodzaju umiejętnościach, to wszystko daje doskonałe efekty i każda trudna wyprawa dla Violi i Wojtka jest łatwa w realizacji.Do Polski wracali przez Bułgarię,Rumunie, Węgry i Słowację. Na pewno w niedługim czasie zostaną wydane dzienniki z wyprawy. Podróżnicy w Filii G O K mają już swoich fanów i na spotkanie z Nimi przybyli dosyć licznie i to z różnych okolic Śląska.

Bernadeta Łuszczewska-Gruszka

 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015