Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W dniu 11 grudnia odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. Leszka Mroczko. Mszy pogrzebowej przewodniczył ks. proboszcz Witold Grzomba, któremu asystowali ks. Łukasz Zych i ks. Ryszard Piętka. W trakcie homilii ks. Witold odpowiedział nam na pytanie pojawiające się przy każdej przedwczesnej śmierci: dlaczego? I choć wszyscy wierzący w Pana Boga wiemy, że każda śmierć ma swój sens, trzeba nam o tym przypominać. Dodał, że społeczność międzyrzecka ma wiele do zawdzięczenia panu Leszkowi, i dopiero teraz zobaczymy ile ten człowiek dla nas czynił. Jako spadkobiercy tych czynów powinniśmy kontynuować i rozwijać to, co śp. Leszek rozpoczął. Przytoczył również słowa o. Jana Kukli zamieszczone w komentarzu  na stronie internetowej Międzyrzecza:

(…) O wielkim człowieku Pismo Św. mówi: Za życia czynił cuda i przy śmierci jego działy się rzeczy przedziwne (Syr.48,14). Dlatego wierzę że po odejściu P. Leszka, jego entuzjazm i umiłowanie Międzyrzecza w swoim “podwójnym” wydaniu będą kontynuować obecne i przyszłe pokolenia. (…)

Ks. proboszcz podziękował w imieniu zmarłego rodzinie, przyjaciołom, lekarzom i kolegom za pomoc i obecność w Jego życiu.

W swej mowie pożegnalnej Wójt Gminy Jasienica mgr inż. Janusz Pierzyna, dziękował za pracę w Samorządzie koledze radnemu, druhowi strażakowi, działaczowi na rzecz mieszkańców gminy.   Ksiądz pastor Andrzej Dyczek w imieniu społeczności ewangelickiej podziękował za niezwykłą postawę ekumeniczną, która w szczególny sposób łączyła międzyrzeckie kościoły. Prezes Zarządu Zakładu Doświadczalnego w Grodźcu prof. dr hab. inż. Karol Węglarzy zwrócił uwagę na to, że śp. Leszek Mroczko był sumiennym pracownikiem, naukowcem z najwyższej półki, z którego dorobku naukowego korzystają ludzie w całej Polsce i poza jej granicami. Jako ostatni, w imieniu organizacji społecznych i mieszkańców Międzyrzecza, żegnał śp. Leszka Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, wieloletni przyjaciel Krzysztof Wieczerzak:

(…) W naszej pamięci pozostaniesz jako Człowiek wielkiego formatu, jako społecznik z potrzeby serca , otwarty na ludzi, świat i jego sprawy . W swoim życiu kierowałeś się tylko dobrem innego człowieka, drzwi Twojego  domu były zawsze otwarte, przyjmowałeś wszystkich proszących o pomoc, nikomu jej nie odmawiałeś, każdego wysłuchałeś, i starałeś się pomóc na ile mogłeś. Dla Ciebie nie liczyły się zaszczyty i honory, byłeś przykładem człowieka pełnego pomysłu i inicjatyw, mającego swoje głęboko przemyślane zdanie, którego broniłeś będąc jednocześnie otwartym na argumenty innych i zdolnym do kompromisu. Będzie nam brakowało Twojego uśmiechu, dowcipu i humoru, optymizmu i pogody ducha. Wierny Bogu , rodzinie i swojej małej ojczyźnie, bo przecież każdy kto tutaj dzisiaj przyszedł towarzyszyć Ci w ostatniej podróży zgodzi się ze mną , że takim właśnie byłeś  wyjątkowym, ale jakże skromnym człowiekiem.

Ktoś kiedyś powiedział ,że Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo , wierzymy, że Ty na to niebo w pełni zasłużyłeś. Chciało by się powiedzieć dużo więcej o Twoim życiu, ale zostawię to na później modląc się do Boga o Twoje zbawienie, już w ciszy i spokoju, i proszę was wszystkich o taką modlitwę (…)

Odprowadzony przez druhów strażaków, poczty sztandarowe, rodzinę, przyjaciół, współpracowników i mieszkańców Międzyrzecza śp. dr inż. Leszek Mroczko spoczął na cmentarzu parafialnym przy kościele św. Marcina.

powrót
Komentarze
 • Niedziela 28 grudnia 2014,22:57:46
  ~ rodzina
  (...ciąg dalszy) ...Gmina Jasienica, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Emerytów i Rencistów, KS Międzyrzecze, Honorowych Dawców Krwi, Akcji Katolickiej, oraz delegacjom innych stowarzyszeń i organizacji społecznych i samorządowych, kolegom i koleżankom ze szkoły, a także bliższym i dalszym sąsiadom i znajomym. Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość, modlitwę i wyrazy współczucia. Barbara oraz Łukasz i Agata Mroczko
 • Niedziela 28 grudnia 2014,22:56:16
  ~ rodzina
  Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy łącząc się z nami w bólu, towarzyszyli w ostatniej drodze ś.p. Leszka Mroczko. Za słowa pożegnania dziękujemy w szczególności ks. proboszczowi Witoldowi Grzombie, Wójtowi Gminy Jasienica Januszowi Pierzynie, profesorowi Karolowi Węglarzy, ks. pastorowi Andrzejowi Dyczek i prezesowi OSP i SPM Krzysztofowi Wieczerzakowi. Dziękujemy lekarzom Iwonie Ornowskiej-Osuch i Tomaszowi Osuch, oraz pielęgniarkom, za opiekę medyczną. Druhom Strażakom za uroczyste i osobiste odprowadzenie zmarłego na miejsce spoczynku. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w uroczystości pogrzebowej: rodzinie, bliskim sercu przyjaciołom, pracownikom IZ PIB w Grodźcu Śląskim, kolegom z IZ w Krakowie i Pawłowicach, kolegom z POLSUS, pracownikom Urzędu Gminy i GOK, radnym Gminy Jasienica i Rady Powiatu, Radom Sołeckim i Sołtysom, Orkiestrze Dętej, posłowi RP Stanisławowi Szwed, kolegom i koleżankom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, Wspólnej Inicjatywy Rozwoju
 • Wtorek 16 grudnia 2014,21:35:40
  ~ LAM
  Leszku dobry człowieku kolego odchodzisz od nas tak szybko niespodziewanie cicho z wielkimi sukcesami dlaczego dobry człowieku to nie możliwe że Ciebie już nie będzie przy imprezach na prochowni z tym spokojem aparatem mikrofonem i z tą dobrociom dla ludzi i Międzyrzecz to bardzo wielka strata dla nas i jego Rodziny nigdy cię dobrzy ludzie nie zapomną wielki kolego.
 • Niedziela 14 grudnia 2014,22:29:34
  ~ Busik
  Miałem przyjemność spotkania "na żywo" Leszka [LeM-a]dosłownie kilka razy... może nawet mniej niż kilka. Piszę [na żywo]bo przeważnie było na forum. To był ciepły, otwarty i skromny człowiek. Będzie mi go brak, jak przyjadę do Międzyrzecza. Jest mi bardzo przykro i smutno, że nie mogłem być podczas Jego ostatniej drogi. Myślę że będzie się teraz uśmiechał, kiedy będą pojawiać się wpisy na forum, albo jak zrobimy wycieczkę ornitologiczną po okolicy. Spoczywaj w spokoju. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 • Niedziela 14 grudnia 2014,12:01:32
  ~ mieszkaniec
  Wielka szkoda wielki dobry człowiek były bardzo mądre prawdziwe cztery pożegnanie i jeden pierwszy bełkot.
 • Niedziela 14 grudnia 2014,10:14:56
  ~ uczennica
  Choć nie znałam go osobiście wiem ile dla nas zrobił Składam serdeczne kondolencje dla całej rodziny zmarłego
 • Sobota 13 grudnia 2014,22:47:49
  ~ pnioku
  Mówią, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale Leszek właśnie takim był. Międzyrzecze już nigdy nie będzie takie same. Leszku, spoczywaj w spokoju...

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015