Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Tomasz Tyrc: Dlaczego kandyduję?
data dodania: Poniedziałek 27 października 2014

Rozmowa z Tomaszem Tyrcem - mieszkańcem Międzyrzecza Dolnego, kandydatem na Urząd Wójta Gminy Jasienica przeprowadzona przez redakcję portalu dip.jasienica.org.

Redakcja.: Kandyduje Pan na Wójta Gminy Jasienica. Proszę przybliżyć wyborcom swoją osobę.
Tomasz Tyrc: W tym roku skończyłem 50 lat. Wraz z żoną Anną mamy dwoje dzieci – syna Jakuba, ucznia 3 klasy liceum oraz córkę Zosię, uczennicę 3 klasy gimnazjum. Posiadam wyższe wykształcenie ekonomiczne, posługuję się biegle językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym rosyjskim. Od 16 lat mieszkam w Międzyrzeczu Dolnym. Można powiedzieć, że mieszkańcem naszej gminy jestem z własnego wyboru. Moje doświadczenie zawodowe to praca na różnych stanowiskach: od firmy consultingowej, wspierającej pierwsze procesy prywatyzacyjne, przez pracę na stanowisku prezesa firmy Hydropol SA w Gdańsku, aż po stanowisko Dyrektora Kadr i Zakupów w międzynarodowym koncernie SGL Carbon SA. Przez pewien czas byłem również doradcą posła na sejm RP z ramienia PSL. Od kilku lat wraz żoną prowadzimy firmę zajmującą się importem oraz sprzedażą opraw oświetleniowych Galeria Lamp. Firma ta istnieje od 1997 roku i wcześniej prowadzona była przez moją żonę.
Praca na różnych stanowiskach oraz w różnorodnych obszarach działania, a także kontakty z partnerami czy firmami z innych krajów, pozwoliła mi zdobyć bardzo bogate doświadczenia i wykształcić umiejętności właściwej współpracy z ludźmi


R.: Pierwszy raz od dawna na urząd wójta Gminy Jasienica startuje więcej niż dwóch kandydatów. Jak ocenia Pan swoje szanse w tym starciu?
T. T.: Uważam, że demokracja to piękny system, dopuszczający różnorodność, która często bywa twórcza.
R: Jakimi pobudkami kierował się Pan podejmując decyzję o startowaniu w wyborach?
T.T.: Jako mieszkaniec naszej gminy, uważam że nie wykorzystujemy ogromnego potencjału jaki posiada nasz region. Od kilku lat w gronie osób zaangażowanych w działalność na rzecz mieszkańców dyskutowaliśmy na ten temat. Niejednokrotnie wyrażałem nie tylko swoje uwagi, ale też proponowałem racjonalne kierunki działania. Tak zrodziła się propozycja wysunięcia mnie jako kandydata na stanowisko Wójta Gminy Jasienica. Propozycję taką otrzymałem już przed poprzednimi wyborami, ale wtedy ze względów osobistych nie mogłem jej przyjąć.


R: Czy mógłby przedstawić Pan główne założenia, na których skupi się Pan w razie objęcia stanowiska wójta?
T.T.: Przede wszystkim będę dążył do włączenia mieszkańców gminy w jej życie. Uważam, że nikt tak dobrze nie zna swoich problemów lokalnych oraz sposobów ich rozwiązania jak lokalne wspólnoty. Dlatego zadaniem władz jest moderowanie dobrej współpracy z mieszkańcami, prowadzenie uczciwego dialogu oraz odpowiadania na ich potrzeby. Z całą pewnością nie jestem osobą, która będzie samowładnie decydować, tj. w oparciu tylko i wyłącznie o własne zdanie.
Uważam, że należy jak najszybciej wprowadzić w możliwie najwyższym stopniu fundusz sołecki a także wcielić przejrzyste sposoby wspierania i finansowania wszelkich organizacji społecznych jak np. klubów sportowych. Jest wręcz skandaliczne, że dzisiaj o dofinansowaniu do organizacji społecznych decyduje nie to, jaką działalność ona prowadzi, lecz to czy są w niej „właściwi" ludzie.
Kolejną sferą aktywności są działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców, poprzez pomoc w uruchamianiu i prowadzeniu działalności gospodarczej oraz pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł jej finansowania.
Dotychczasowe zaniedbania w wielu sferach są tak duże, że trudno wszystkie wymienić, ponieważ będzie musiało upłynąć wiele lat by je nadrobić. Jednak niewątpliwym priorytetem musi być poprawa bezpieczeństwa mieszkańców na drogach, poprzez budowę chodników oraz instalowanie oświetlenia. Na to muszą znaleźć się środki.
Czy mogę nie wspomnieć o zaniedbanym z niezrozumiałych względów planie zagospodarowania przestrzennego? W najszybszym możliwym czasie zostanie on zmieniony, tak by odpowiadał potrzebom mieszkańców.


R: Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach z ramienia KW Dialog i Porozumienie?
T.T.: Przede wszystkim ujął mnie upór członków DiP w dążeniu do celu. Są to ludzie, którzy nie boją się wyrazić głośno swojego zdania i poprzez dialog potrafią dochodzić do kompromisów. Mamy spójną wizję, różną od aktualnie realizowanej przez obecne władze, tego jak ma funkcjonować nasza gmina. Chcemy ją wspólnie z mieszkańcami realizować.

 

Tomasz Tyrc

Kandydat na Wójta Gminy Jasienica Komitetu Wyborczego „Dialog i Porozumienie”.  

Informacja o kandydacie:  

wiek 50 lat, żonaty, dwoje dzieci. Na stałe zamieszkały w Międzyrzeczu Dolnym. Bezpartyjny. Wykształcenie wyższe ekonomiczne, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach.  

Zainteresowania: nowoczesne technologie, historia, polityka, sport, ekologia.

 Znajomość języków obcych: angielski, rosyjski.

 Przebieg kariery zawodowej:

W latach 1992 – 2004 konsultant ds. Przekształceń własnościowych w firmie konsultingowej, następnie pracuje na stanowiskach kierowniczych: Prezesa Zarządu “HYDROPOL” SA w Gdańsku, Dyrektora Oddziału Vienna Leas-International Ltd. w Bielsku-Białej,  Dyrektora Działu Leasingu CZW “Węglozbyt” SA w Katowicach, Kierownika Oddziału Banku Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych SA Oddział w Bielsku-Białej, Dyrektora Kadr i Administracji w Zakładach Elektrod Węglowych SA w Raciborzu, Dyrektora Zakupów w SGL CARBON SA w Nowym Sączu. Od 2004 roku wraz z żoną Anną prowadzi działalność gospodarczą „Galeria Lamp”.

za dip.jasienica.org

powrót
Komentarze
 • Piątek 14 listopada 2014,07:37:16
  ~ bzykam
  wszyscy nawiedzeni p.Furczyka do jednego worka i na glegoka wode nie widzicie co wyprawia PiS
 • Czwartek 13 listopada 2014,09:28:59
  ~
  kwh kilowatogodzina pytanie do ciebie anonimowy użytkowniku , skąd wiesz ,że to opinia byłych pracowników firmy pana Furczyka jakie masz na to dowody ,wypowiedz może być na przykłaad pracownika Gminneg okreslenie srajporter mi osobiscie nic nie mówi z czego wiem to dwóch byłych pracowników Furczyka kandyduje na radnych z jego listy więc coś się nie zgadza na zachodzie przedsiębiorczy są szanowani u nas szkalowani nękani dziwnymi kontrolami mój głos oddam na Ireneusza Furczyka jest po mojej stronie i bardzo podoba mi się jego odwołanie do tzw patryjotyzmu gospodarczego ,że najważniejsi są Gminni przedsiebiorcy ,a nie handlowcy z Kongo którzy przyjadą zarobią i yjadą z naszej Gminy ps szanuj ludzi nie tylko tych których popierasz kolego.Nie podpisuje się wyłącznie by nie mieć w Firmie kontroli nasłanej przez pana P.
 • Wtorek 11 listopada 2014,20:43:17
  ~
  Pomysł z zaprezentowaniem w postaci spotów . swoich zamierzeń bardzo dobry. Proponuje wszystkim obejrzeć i zastanowić się nad ich treścią.Ma Pan mój głos. Do kwh - nie popieram pana Furczyka ale Twój wpis po porażka
 • Wtorek 11 listopada 2014,20:42:55
  ~
  Pomysł z zaprezentowaniem w postaci spotów . swoich zamierzeń bardzo dobry. Proponuje wszystkim obejrzeć i zastanowić się nad ich treścią.Ma Pan mój głos. Do kwh - nie popieram pana Furczyka ale Twój wpis po porażka
 • Wtorek 11 listopada 2014,19:05:04
  ~ kwh
  Opinia byłego pracownika Furczyka. Nie polecam pracy w firmie auto-srajporter. Szef I.Furczyk o wszystko ma pretensje. Nie dość na dzień dobry informuje że nie podpisuje umowy bo nie opłaca mu to i tak w kółko. Praca jedynie dla osób którzy biorą z bezrobocia tak śmiesznie mówiąc. Nie dość spędzasz więcej godzin niż masz czas unormowany pracy czyli powinno być po 8h. U niego spędzasz ponad 8 godzin pracy plus soboty... WIELKI MINUS!!!!!! JESZCZE RAZ NIE POLECAM!!!!
 • Wtorek 11 listopada 2014,19:02:03
  ~ stp
  Pierzyna się już wypalił, a Furczyk zrobi jeden wielki szrot z tych okolic.
 • Wtorek 11 listopada 2014,10:18:58
  ~ Tomasz Tyrc
  Dziękuję, za słowa poparcia. Oczywiście, że chciałbym wygrać w I turze ale jeśli będzie trzeba to może być i w II. Ale tak na poważnie to wszystko zależy od Was, kogo będziecie chcieli wybrać zarówno na urząd wójta jak i radnych. I teraz na naszych oczach i za sprawą naszych czynów decydują się losy Gminy na długie lata.
 • Niedziela 9 listopada 2014,22:30:09
  ~
  Panie Tomku proszę się nie przejmować zasada Pierzynowców jest prosta ,albo z nimi albo śmierć oplucie szykanowanie szalowanie każdy kandydat to przrabia te wybory sa przełomowe ze względu na pana i Ireneusza Furczyka kndydaturę zło nie moze ciągle zwyciężać ... powodzenia życzę drugiej tury panu.
 • Sobota 8 listopada 2014,20:10:41
  ~ Tomasz Tyrc
  Jeszcze jedna uwaga. Po co powstały różne portale? No właśnie po to by była wymiana informacji i opinii różnorodnych, a nie tylko tych, które pasują obecnej władzy. Ktoś mądry kiedyś powiedział: "nie zgadzam się z twoimi poglądami ale gotów jestem oddać życie za to byś mógł je bez przeszkód głosić".
 • Sobota 8 listopada 2014,20:06:19
  ~ Tomasz Tyrc
  Nie obiecuję gruszek na wierzbie ale mówię i piszę to co dyktuje mi moje sumienie i doświadczenie. Co do kasy to bez komentarza. Gdzie byłem przez ostatnie lata? Pracowałem w wielu firmach na różnych stanowiskach, dorabiałem się i rozwijałem swoje umiejętności. Po to by teraz być gotowym do zostania Wójtem. Nie jestem czynnym działaczem czy społecznikiem - takimi muszą być Radni. Wójt ma mieć kompetencje i umiejętności poparte doświadczeniem do sprawowania tego urzędu. I ja je mam. A jakie to są zapraszam do zapoznania się z naszymi materiałami wyborczymi.
 • Sobota 8 listopada 2014,17:43:05
  ~ Olek Matras
  Nie porównuj regionu do niezależnych portali. Region to coś prowadzone przez 1pana w sposób skandaliczny z pełną cenzurą oraz tendencyjnymi artykułami. Teraz to zresztą głównie gazetka wyborcza
 • Sobota 8 listopada 2014,14:33:18
  ~ mieszkaniec MG
  Chyba Komuś puszczają nerwy.
 • Sobota 8 listopada 2014,11:45:04
  ~ do Pana Tyrca
  gdzie pan byłeś przez 16lat? nie widział pan co się w gminie dzieje? robił pan coś w tym celu by się poprawiło?teraz pan zauważył że gmina się nie rozwija? miesiąc przed wyborami??? zrobił pan coś dla Międzyrzecza czy gminy Jasienica przez te 16 lat? uczestniczy pan "w życiu Międzyrzecza" . przed każdą kadencją zaczyna się plucie na 3 portalach:międzyrzecze.org, mazańcowice.net czy jasienica 24 , był jeszcze region.info ale poz zmianach tam plucie się skończyło-dlaczego??? może po to one właśnie powstały by siać propagandę aby "ktoś mógł wreszcie przejąć władze" co przez ostanie 8 lat się nie udało. proszę zapytać kolegów z DIP-U dlaczego komisarz gminny nie przejął jeszcze władzy w gminie o czym namiętnie się rozispywali 4 lata temu przed wyborami:) gmina miała ju nie istnieć,miała zostać sprzedana, była tak zadłużona że to już był koniec....a tu co? gmina nadal inwestuje i ma się dobrze a komisarza jak nie było tak nie ma;)))
 • Piątek 7 listopada 2014,07:33:47
  ~ bzykam
  Przestan obiecywac gruszki na wierzbie bo chodzi ci o posade i dobra kase
 • Środa 5 listopada 2014,21:50:32
  ~ Tomasz Tyrc
  Wielokrotnie będę powtarzał: Urząd gminy i każdy inny jest dla ludzi, a nie odwrotnie. I nie jest to pusty slogan, tak naprawdę może być. Ja zgodziłem się kandydować, bo wiem jak to zrobić, a ludzie tworzący Dialog i Porozumienie też mają takie poglądy i tylko wspólnie będziemy mogli je zrealizować. Ale do tego potrzebny jest czynny udział mieszkańców. Najpierw w wyborach, a później na co dzień.
 • Środa 5 listopada 2014,21:44:11
  ~ Tomasz Tyrc
  Proszę jednocześnie pamiętać, że nie stoi za nami ani żadna partia polityczna ani inna struktura i w związku z tym kampanię prowadzimy własnymi ograniczonymi środkami. Dlatego zachęcam każdego kto czuje się odpowiedzialnym i świadomym mieszkańcem by był aktywny i dociekliwy.
 • Środa 5 listopada 2014,21:39:49
  ~ Tomasz Tyrc
  Zwróciliśmy się do aktualnego wójta o udostępnienie pomieszczeń na spotkania z wyborcami ale niestety bez pozytywnego rezultatu. Chcieliśmy by na takich spotkaniach byli wszyscy kandydaci na wójta oraz na radnych. Prawdopodobnie, pomimo wszystko, uda zorganizować się w przyszłym tygodniu spotkania w Międzyrzeczu,Jasienicy i Mazańcowicach. Gdy będą znane miejsce i termin poinformujemy o tym.
 • Środa 5 listopada 2014,20:23:19
  ~
  Wracam do tematu spotkań przedwyborczych z kandydatami na radych i wójtów. Proszę Pana o odpowiedź czy takie spotkania będą zorganizowane, jeżeli tak to gdzie i kiedy.Chętnie poznałbym szerzej omówiony program wyborczy.Bardzo ważny dla minie jest bezpośredni kontakt z osobą,jego sposób zachowania się , wysławiania.Myślę że dla wszystkich takie spotkanie byłoby pomocne w dokonaniu wyboru.
 • Wtorek 4 listopada 2014,22:07:29
  ~ Tomasz Tyrc
  I jeszcze jedna uwaga do "zastoju w karierze", być może w Pańskim przypadku tak by było ja dokonałem świadomego wyboru. Zapraszam wszystkich do wymiany opinii czy to poprzez internet czy osobiście. Chętnie odpowiem na wszystkie uwagi.
 • Wtorek 4 listopada 2014,22:04:50
  ~ Tomasz Tyrc
  Dziękuję za zamieszczone komentarze. Co do zdjęcia, to też mi się podoba, a jest z października b.r. Dobry fotograf... A czy i tak wygra obecny wójt, to zależy od wyborców, na kogo będą głosować oraz na kogo nie będą głosować jeśli do wyborów nie pójdą. A czy ja jestem popularny w gminie? A czy to są wybory na najbardziej znanego, miłego, przystojnego ...?
 • Poniedziałek 3 listopada 2014,15:23:34
  ~
  Fajny kandydat z wieloletnimi zaległościami w skarbówce.Gratuluję pomysłu.
 • Poniedziałek 3 listopada 2014,15:23:06
  ~
  Fajny kandydat z wieloletnimi zaległościami w skarbówce.Gratuluję pomysłu.
 • Sobota 1 listopada 2014,09:49:09
  ~ Darek
  Czas na zmiany na ludzi myślących co myślą o gminie a nie tylko o swojej pysze i skłóceniu ludzi co są za nim albo wróg i niszczenie widać co jest wart i jaka niska kultura wiejska.
 • Czwartek 30 października 2014,14:12:11
  ~ PAN X
  do Z M-D albo powiesz co wiesz,a jak nie to te toje zagadki zachowaj dla siebie i proszę cię nie rób z siebie takiej mądrali(bo takich jest wiele)
 • Środa 29 października 2014,21:00:37
  ~ ZM-D
  Niestety max to twoja strata albo włącz myślenia dziecka 5 letniego to załapiesz w co wątpię.
 • Środa 29 października 2014,16:37:16
  ~ max
  do Z M-D:odnośnie myślenia;)napisz proszę jeszcze raz tylko wolniej,bo nie rozumiem co chciałeś wyrazić przez swój wpis:)
 • Środa 29 października 2014,08:36:49
  ~ Z M-D
  Iwona max moja mama mi mówiła każdą łatę każdy zna dobrego cichego pracowitego mało kto a więc którą gazetę w naszym regionie otworzysz to wszędzie du--a 1x1m a więc trzeba myśleć.
 • Środa 29 października 2014,07:31:53
  ~ Iwona
  Postanowiłam napisać, ponieważ bardzo zaskoczyła mnie większość komentarzy naszych(?)mieszkańców. Czy Państwo przeczytali przynajmniej załączony tekst?. Przecież nie chodzi o fakt, czy osoba przedstawiająca swój program działania jest sąsiadem zza płotu, czy jakie jest załączone zdjęcie-tylko to co nam proponuje.Ktoś chce coś zrobić dla Gminy i dla Nas-więc przynajmniej nad tym pomyślmy. Każdy może zagłosować zgodnie ze swoimi przekonaniami,ale lepiej najpierw pomyśleć,niż potem narzekać przez następne cztery lata.
 • Wtorek 28 października 2014,20:39:39
  ~ max
  mieszkam od urodzenia w Międzyrzeczu i ani ja ani grono znajomych nigdy o tym panu nie syszało...
 • Wtorek 28 października 2014,18:50:16
  ~ mieszkaniec mg
  zobaczymy porzyjemy
 • Wtorek 28 października 2014,16:57:55
  ~ bzykam
  nie ma sie co cieszyc i tak wygra obecny wojt
 • Poniedziałek 27 października 2014,20:52:40
  ~ mieszkaniec
  no czasy dyrektorskie się dawno skończyły....jakiś zastój w tej karierze....
 • Poniedziałek 27 października 2014,20:47:39
  ~ mieszkaniec
  A ta focia to z czasów liceum?
 • Poniedziałek 27 października 2014,20:28:24
  ~ wyborca
  Widać wielką kulturę dobroć inteligencje na pewno dam głos na p. Tyrc życzę powodzenia dość układów jednego nie omylnego specjalisty od wszystkiego znaczy od niczego tak jak niby radna.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015