Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Przebudowa asfaltowni - radni proszą o wyjaśnienia
data dodania: Wtorek 9 września 2014

Podczas Sesji Rady Gminy radny Sławomir Masny, na prośbę mieszkańców Międzyrzecza Górnego, poruszył temat przebudowy wytwórni mas bitumicznych w Międzyrzeczu Górnym. Mieszkańcy z terenów przylegających do wytwórni są bowiem zbulwersowani brakiem aktualnej informacji z urzędu gminy na temat rozbudowy wytwórni, która istotnie wpływa na środowisko naturalne w miejscu ich zamieszkania.

Temat był dyskutowany w roku 2011, wtedy mieszkańcy przeciw takiej rozbudowie zaprotestowali i zwrócili się do władz gminy z petycją o nie wyrażenie zgody na rozbudowę asfaltowni ze względu na bliskość zabudowy mieszkalnej od tej fabryki. Wydawało się, że temat jest zakończony i przebudowy wytwórni nie będzie, jednak w sierpniu br. jedna z mieszkanek otrzymała ze Starostwa Powiatowego kopię pozwolenia na budowę, z którego wynika, że przebudowa asfaltowni wraz z istotnym wzrostem ilości produkowanej masy bitumicznej jednak nastąpi. Pozytywną decyzję środowiskową w tej sprawie wydał Urząd Gminy Jasienica.

Odpowiadając na zapytanie wójt i wicewójt twierdzili, że przy wydawaniu decyzji środowiskowej zostały zachowane wszystkie przewidziane prawem procedury, zaś informacja o decyzji była zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej.

Okazało się, że tak ważnym tematem jak przebudowa asfaltowni w gminie nie zajmowała się Komisja Budownictwa i Ochrony Środowiska. Na pytanie radnego Leszka Mroczko przewodniczący tej komisji Franciszek Handzel przyznał, że komisja ta jak dotąd nie opiniuje wydawanych przez urząd decyzji środowiskowych. Wywołało to dyskusję większości radnych, na zakończenie której zasugerowano komisji, by w przyszłości takie decyzje były jednak przez nią opiniowane.

Na zakończenie dość długiej dyskusji radny Leszek Mroczko zwrócił się do Wójta z prośbą o zwołanie w możliwe pilnym terminie spotkania dla mieszkańców sołectwa i gminy z inwestorem, na którym przedstawi on mieszkańcom aktualne informacje dotyczące zamierzonej inwestycji.

powrót
Komentarze
 • Piątek 12 września 2014,10:51:55
  ~ mieszkaniec obok str.
  Ale ma nowe urojenie przed wyborami gruby są chętni tylko teraz jest kryzys i mało dają a po wyborach i nowym roku dają dużo więcej jak to słyszę to ma mieszkańców za idiotów myśli że każdy jest taki ciemny jak on
 • Piątek 12 września 2014,08:32:14
  ~
  Kiedyś były tam tereny Natura 2000 z pieknym krajobrazem i przyrodą ,kilkanascie gatunków ptaków teraz za bezcen sprzedadza na fabrykę ten teren ,która nas będzie truła takiej polityki sie nie spodziewałem nie wspomne o tirach i zanieczyszczonym powietrzu spalinami.
 • Czwartek 11 września 2014,23:27:18
  ~ ob
  Wojtek o jakiej SSE piszesz? Przecież wójt już dawno zrezygnował ze specjalnej strefy ma to być zwykły teren przemysłowy do opchnięcia komu się da nie siej więc propagandy bo to twoja jest chyba przedwyborcza
 • Czwartek 11 września 2014,21:58:04
  ~ Sonia
  U nas jest wszystko możliwe ja słyszałam też o takiej inwestycji ,a w ogóle czemu nie jestesmy osobną Gminą? bez tej Jasienicy która nam tylko jajka kókółcze podrzuca.
 • Czwartek 11 września 2014,17:54:53
  ~ Wojtek
  Brawo!Widać,że wybory idą i trzeba siać wrogą propagandę i pisać kłamstewka.Przecież doskonala wiecie,że są ograniczenia i nie wszyscy przedsiębiorcy mogą otrzymać zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. W SSE nie mogą powstać np. zakłady chem.,oczyszczalnie ścieków,rafinerie itp.Wstyd!
 • Czwartek 11 września 2014,16:31:58
  ~
  zrobią nam zakłady azotowe i uciekną w siną dal
 • Środa 10 września 2014,20:47:15
  ~ Aneczka
  A to w mazańcowicach szmaciarzach jest ulica willowa? ;)
 • Środa 10 września 2014,14:28:54
  ~
  to sie dobrali do rządzenia na włosciach Jasienickie cycoki idą na całosć
 • Środa 10 września 2014,10:13:37
  ~ Jan
  Ten człowiek i jego sługusy ciemne nic dobrego nie robią do gminy tylko do siebie zobaczymy to za parę lat co ta banda będzie mówiła ludziom a maka z młyna to będzie sama chemia.
 • Wtorek 9 września 2014,21:26:14
  ~ Marcin Mowlik
  Podobno na strefie przemysłowej jast planowana bardzo nieprzyjazna dla środowiska i mieszkanców inwestycja po jej zatwierdzniu działki w Międzyrzeczu i okolicy nie kupi już nikt !mam te wiadomosci z sprawdzonych żródeł niech nasi radni się tym zainteresują zagraniczny koncern chemiczny jest tym terenem zainteresowany i prowadzi rozmowy odpady chemicznei produkcja są nam bardzo potrzebne dltego roboty zostały wstrzymane mają kupić cały teren dlatego sąsiednie działki sa wysprzedawane ludziom z śląska reprezentujacych tą firmę w Polsce ,ze względu na uzgodnienia środowiskowe jeżeli dowiem się coś więcej napiszę na forum .
 • Wtorek 9 września 2014,20:52:28
  ~
  A więc prywata wójta i handzla ciąg dalszy i jeszcze jak długo marny ludzie niech do budują koło drzewiarza albo w Mazańcowicach na wilowej

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015