Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W dniu 14.05.2014 w Filii Gminnego Orodka Kultury w Midzyrzeczu Górnym odbyo si spotkanie z podrónikami: Wiolett Hutnik i Wojciechem Ilkiewiczem, mieszkacami Midzyrzecza Górnego.

Na imprezie mona byo wysucha relacji z podróy po Afryce a take zobaczy pokaz zdj: Afryka... zadziwiajca i dzika. W marcu biecego roku wrócili z piknego i fascynujcego "czarnego ldu". Odwiedzili takie kraje jak: Republika Poudniowej Afryki, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, Tanzania, Uganda i Kenia. Dotarli tam gdzie indywidualnie przecitny turysta nie jest stanie dotrze ze wzgldu na kopoty z uzyskaniem wizy czy chociaby ogromnymi opatami za wjazdy do parków narodowych. Przeyli kolejne przygody. Poznali nastpne kraje egzotyczne, a przede wszystkim ludzi o innej wraliwoci, kulturze, tradycji, egzystujcych w innych standardach ycia, ale na pewno szczliwszych i bardziej yczliwych innym. Afrykanie utosamiaj si zawsze z plemieniem nie z krajem, w którym mieszkaj. Tam gdzie pojawiaj si biali turyci wdziewaj niezwykle barwne okrycia oraz wytwarzan przez nich pikn biuteri, tacz, pozuj do zdj, oczywicie chcc za to pozyska pienidze lub prezenty. Afrykaskie dzieci we wszystkich krajach niezwykle kochaj pik non.

Na spotkaniu w "Chacie Midzyrzecze" nasi globtroterzy jak na kadym spotkaniu opowiadali bardzo interesujco o wielu zwyczajach i ciekawostkach z ycia rónych plemion. Zafascynowani s piknem krajobrazu zwiedzanego kontynentu a przede wszystkim tamtejsz faun i flor. Owocem ich safari fotograficznego s spore zbiory zdj afrykaskich zwierzt. We wrzeniu podrónicy ponownie wyjedaj do Afryki. Czytelnicy ich ksiek maj nadziej, e po powrocie zostan wydane nastpne dzienniki z podróy, na co czekaj z niecierpliwoci.

Spotkanie zostao zorganizowane przez Gminny Orodek Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjació Midzyrzecza.

BG

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020