Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
  • 17 listopada  Janusz

    alert(‘test’)
  • 14 listopada  23

    alert("12312312321312")
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W dniu 14.05.2014 w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym odbyło się spotkanie z podróżnikami: Wiolettą Hutnik i Wojciechem Ilkiewiczem, mieszkańcami Międzyrzecza Górnego.

Na imprezie można było wysłuchać relacji z podróży po Afryce a także zobaczyć pokaz zdjęć: Afryka... zadziwiająca i dzika. W marcu bieżącego roku wrócili z pięknego i fascynującego "czarnego lądu". Odwiedzili takie kraje jak: Republika Południowej Afryki, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, Tanzania, Uganda i Kenia. Dotarli tam gdzie indywidualnie przeciętny turysta nie jest stanie dotrzeć ze względu na kłopoty z uzyskaniem wizy czy chociażby ogromnymi opłatami za wjazdy do parków narodowych. Przeżyli kolejne przygody. Poznali następne kraje egzotyczne, a przede wszystkim ludzi o innej wrażliwości, kulturze, tradycji, egzystujących w innych standardach życia, ale na pewno szczęśliwszych i bardziej życzliwych innym. Afrykanie utożsamiają się zawsze z plemieniem nie z krajem, w którym mieszkają. Tam gdzie pojawiają się biali turyści wdziewają niezwykle barwne okrycia oraz wytwarzaną przez nich piękną biżuterię, tańczą, pozują do zdjęć, oczywiście chcąc za to pozyskać pieniądze lub prezenty. Afrykańskie dzieci we wszystkich krajach niezwykle kochają piłkę nożną.

Na spotkaniu w "Chacie Międzyrzecze" nasi globtroterzy jak na każdym spotkaniu opowiadali bardzo interesująco o wielu zwyczajach i ciekawostkach z życia różnych plemion. Zafascynowani są pięknem krajobrazu zwiedzanego kontynentu a przede wszystkim tamtejszą fauną i florą. Owocem ich safari fotograficznego są spore zbiory zdjęć afrykańskich zwierząt. We wrześniu podróżnicy ponownie wyjeżdżają do Afryki. Czytelnicy ich książek mają nadzieję, że po powrocie zostaną wydane następne dzienniki z podróży, na co czekają z niecierpliwością.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza.

BŁG

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015