Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
 • 17 listopada  Janusz

  alert(‘test’)
 • 14 listopada  23

  alert("12312312321312")
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W piątek 9 maja, na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza odbyło się spotkanie z panami Rudolfem Mizia oraz Edwardem Figna z Zamarsk.

W trakcie spotkania goście z Zamarsk przekazali na ręce prezesa SPM Krzysztofa Wieczerzaka najnowszą publikację swojego autorstwa - "Zamarski wczoraj i dziś" oraz piękny dar dla naszej Izby Regionalnej - album fotograficzny, zawierający fotografie z przedstawień teatralnych sztuk Walentego Krząszcza jakie w Zamarskach miały miejsce od 1947 roku.

Korzystając z okazji przekazaliśmy naszym gościom publikacje opracowane w ostatnich latach przez nasze Stowarzyszenie.

W rozmowie przy kawie goście opowiedzieli o bogatym życiu kulturalnym wsi Zamarski, w tym o żywym zainteresowaniu mieszkańców tej wsi literaturą Walentego Krząszcza. Goście obejrzeli też naszą Izbę Regionalną, pogratulowali Stowarzyszeniu intensywnej działalności w Międzyrzeczu.

LeM


Rudolf Mizia - emerytowany nauczyciel, były dyrektor szkoły podstawowej w Zamarskach, prawdziwy kronikarz tej miejscowości, dokumentuje działania ludzi w Zamarskach oraz spisuje wszystkie istotne wydarzenia, które miały miejsce w Zamarskach i w pobliskich wioskach. Autor publikacji: Z przeszłości i teraźniejszości wsi Zamarski, Kronika Ochotniczej Straży Pożarnej, Kronika życia kulturalnego, Kronika dożynek, Kronika 760-lecia Zamarsk, Kronika 775-lecia Zamarsk, Biografie zasłużonych ludzi z Zamarsk, Rejestr numerów domów i ich właścicieli w latach 1770-1992. Część publikacji jest dostępna on-line [link: http://www.zamarski1.republika.pl].  Od wielu lat reżyseruje i wystawia sztuki cieszyńskich autorów kontynuując tradycje swoich poprzedników. Rudolf Mizia jest laureatem Srebrnej Cieszynianki.

Edward Figna - emerytowany technik-mechanik, fotograf, autor fotografii publikacji Zamarski wczoraj i dziś. Od najmłodszych lat zajmuje się fotografią amatorską i dokumentuje uroczystości takie jak dożynki, ważniejsze wydarzenia społeczne. Jego zdjęcia znajdują się w kronikach szkolnych, O S P, zboru zamarskiego i innych. Od roku 1990 prowadzi kronikę Macierzy Ziemi Cieszyńskiej gdzie działa również w zarządzie Koła Nr 1 w Cieszynie.

powrót
Komentarze
 • Piątek 23 maja 2014,12:14:17
  ~ mieszkaniec
  vzy będzie relacja z dnia strażaka w międzyrzeczu

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015