Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W pitek 9 maja, na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjació Midzyrzecza odbyo si spotkanie z panami Rudolfem Mizia oraz Edwardem Figna z Zamarsk.

W trakcie spotkania gocie z Zamarsk przekazali na rce prezesa SPM Krzysztofa Wieczerzaka najnowsz publikacj swojego autorstwa - "Zamarski wczoraj i dzi" oraz pikny dar dla naszej Izby Regionalnej - album fotograficzny, zawierajcy fotografie z przedstawie teatralnych sztuk Walentego Krzszcza jakie w Zamarskach miay miejsce od 1947 roku.

Korzystajc z okazji przekazalimy naszym gociom publikacje opracowane w ostatnich latach przez nasze Stowarzyszenie.

W rozmowie przy kawie gocie opowiedzieli o bogatym yciu kulturalnym wsi Zamarski, w tym o ywym zainteresowaniu mieszkaców tej wsi literatur Walentego Krzszcza. Gocie obejrzeli te nasz Izb Regionaln, pogratulowali Stowarzyszeniu intensywnej dziaalnoci w Midzyrzeczu.

LeM


Rudolf Mizia - emerytowany nauczyciel, byy dyrektor szkoy podstawowej w Zamarskach, prawdziwy kronikarz tej miejscowoci, dokumentuje dziaania ludzi w Zamarskach oraz spisuje wszystkie istotne wydarzenia, które miay miejsce w Zamarskach i w pobliskich wioskach. Autor publikacji: Z przeszoci i teraniejszoci wsi Zamarski, Kronika Ochotniczej Stray Poarnej, Kronika ycia kulturalnego, Kronika doynek, Kronika 760-lecia Zamarsk, Kronika 775-lecia Zamarsk, Biografie zasuonych ludzi z Zamarsk, Rejestr numerów domów i ich wacicieli w latach 1770-1992. Cz publikacji jest dostpna on-line [link: http://www.zamarski1.republika.pl].  Od wielu lat reyseruje i wystawia sztuki cieszyskich autorów kontynuujc tradycje swoich poprzedników. Rudolf Mizia jest laureatem Srebrnej Cieszynianki.

Edward Figna - emerytowany technik-mechanik, fotograf, autor fotografii publikacji Zamarski wczoraj i dzi. Od najmodszych lat zajmuje si fotografi amatorsk i dokumentuje uroczystoci takie jak doynki, waniejsze wydarzenia spoeczne. Jego zdjcia znajduj si w kronikach szkolnych, O S P, zboru zamarskiego i innych. Od roku 1990 prowadzi kronik Macierzy Ziemi Cieszyskiej gdzie dziaa równie w zarzdzie Koa Nr 1 w Cieszynie.

powrt
Komentarze
  • Pi±tek 23 maja 2014,12:14:17
    ~ mieszkaniec
    vzy bdzie relacja z dnia straaka w midzyrzeczu

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020