Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

WITO KWITNCEJ JABONI

W Midzyrzeczu Dolnym obchodzono „ wito Kwitncej Jaboni”

 

Od  Mszy w. w sadzie jaboniowym Zofii Huculak rozpoczo si  „wito Kwitncej Jaboni” w Midzyrzeczu Dolnym. T plenerow imprez, która odbywaa si pod patronatem Wójta Gminy Jasienica Janusza Pierzyny, zorganizowali straacy z Ochotniczej Stray Poarnej z Midzyrzecza Dolnego. Impreza bya realizowana w ramach projektu „Restytucja tradycji wita Kwitncej Jaboni w Midzyrzeczu Dolnym, realizowanego w ramach dziaania 413 – wdraanie lokalnych strategii rozwoju – objtego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013”. W ramach tego wanie projektu zostay take zorganizowane warsztaty kulinarne a niebawem zostanie wydany folder z przepisami tradycyjnych potraw z jabek. Pikna majowa pogoda przycigna tumy uczestników, którzy oklaskiwali przedstawienie przygotowane przez Modzieow Druyn Poarnicz dziaajc przy OSP Midzyrzecze Dolne, a take wystpy zespoów regionalnych „Midzyrzeczanie” i  „Bierowianie” oraz Blach-kapeli z Midzyrzecza Dolnego. Oczywicie nie zabrako take pysznego jedzenia. Na specjalnie urzdzonym stoisku mona byo degustowa potraw z jabkiem w roli gównej przygotowanych przez sadowników i panie z KGW. Byy sodkoci – róne ciasta z jabkami, racuchy, koaczyki i jabka zapiekane w mietanie, ale take pieroki z jabkami, jabecznik z kasz gryczan czy wtróbka z jabkami. Pragnienie mona byo ugasi pysznym jabkowym sokiem i cydrem. Uczestnicy „wita Kwitncej Jaboni” bawili si doskonale do pónej nocy podczas potacówki z zespoem „Preludium”.

Organizatorzy imprezy plenerowej,,Swita Kwitncej jaboni'' w Midrzyrzeczu Dolnym serdecznie dzikuj wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób przyczynili si do realizacji tego wydarzenia.

 

 

 

Foto;Gola Czesaw, Bronowska Agnieszka

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021