Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Szansa na przebudowę Spacerowej i Widok
data dodania: Wtorek 18 marca 2014

W 2009 roku gmina Jasienica złożyła do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego wniosek o dofinansowanie przebudowy ulic Spacerowa oraz Widok w Międzyrzeczu Górnym oraz Międzyrzeczu Dolnym. Wniosek został oceniony pozytywnie ale ze względu na brak wystarczającej ilości środków został umieszczony na liście rezerwowej. Od tego czasu minęło pięć lat ...

Kilka dni temu do Wójta Gminy Jasienica wpłynęło pismo z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, z którego wynika, że ze względu na zgromadzone obecnie środki na inwestycje RPO dotyczące transportu, wniosek po odpowiednich uzupełnieniach może uzyskać dofinansowanie. Z treści pisma wynika, że po uzyskaniu dofinansowania przebudowa dróg powinna zakończyć się do 30 czerwca 2015 roku, maksymalna kwota dofinansowania może wynieść 3.074.482 zł.

W dniu 17 marca sprawa ta była analizowana przez Komisję Budżetową Rady Gminy, która jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała wniosek o odpowiednie uzupełnienie wniosku i uzyskanie tak znaczącego dofinansowania. W trakcie dyskusji wójt Janusz Pierzyna podkreślał, że przebudowa tych dróg może mieć istotne znaczenie, biorąc pod uwagę wszystkie alternatywy dojazdu do budowanej obecnie strefy przemysłowej.

W dniu 18 marca na prośbę radnych Międzyrzecza Górnego odbyło się posiedzenie Rady Sołeckiej tego sołectwa. W dyskusji sołtys oraz radni sołectwa w pełni poparli potrzebę wykonania przebudowy, gdyż ciąg drogowy Spacerowa –Widok łączy dwie drogi powiatowe relacji Międzyrzecze Dolne - Mazańcowice oraz Bielsko - Międzyrzecze - Czechowice-Dziedzice i charakteryzuje się dużym nasileniem ruchu lokalnego oraz tranzytowego. Rada Sołecka podkreśliła, że ulica Widok od strony ul. Mazańcowickiej jest w tragicznym stanie i wymaga kapitalnego remontu, zaś przebudowa przedmiotowych dróg może być ważna przy rozwiązywaniu kwestii dojazdu do Strefy Niskoemisyjnej, szczególnie przy planowaniu objazdów dla samochodów osobowych w przypadku zablokowaniu dróg głównych.

Ze względu na zwiększającą się gęstość zabudowy mieszkalnej przy wymienionych drogach i intensywny ruch pieszych Sołtys oraz Rada Sołecka postanowili, zgodnie z istniejącym projektem, zwrócić się do Wójta Janusza Pierzyny o uwzględnienie przy ul. Spacerowej oraz na części ul. Widok budowy chodnika dla pieszych.

LeM

powrót
Komentarze
 • Środa 25 lutego 2015,16:08:09
  ~
  Droga Beato! Wystarczy zgłosić do gminy potrzebę kontroli kto wylewa ścieki do rowu. Posypią się kary. Tylko w Urzędzie muszą wiedzieć gdzie kontrolować.
 • Wtorek 24 lutego 2015,21:48:04
  ~ Beata
  Śmierdzi okropnie ul. LEŚNA już od skrzyżowania z WIDOK.kto tam mieszka, droga władzo Międzyrzecza?Dlaczego pozwalacie na takie zanieczyszczanie środowiska. MOŻE UNIA NAM MIESZKAŃCOM POMOŻE? WSTYD i tyle.
 • Piątek 9 stycznia 2015,16:25:57
  ~ Radek
  Przeczytałem wpis Gerda i potwierdzam smrody na ulicy Spacerowej i Leśnej w strone przychodni Weterynaryjnej. Teraz jest zima, ale jak przyjedzie wiosna i lato znów będą szamba wylewane do rowów. Dziwi mnie, ze tylko jeden mieszkaniec napisal o tym problemie. Często chodze z dziećmi na spacery i nie moge uwierzyć, że ludzie potrafia tak zatruwać ścieki wylewaja za płot. Może władze pomyśla co zrobić z tym problemem.
 • Niedziela 17 sierpnia 2014,22:15:14
  ~ Klaudiusz
  Witam, zaniepokoił mnie wpis autora Gerda. O jakim mieszkańcu tu mowa? Co do nieprzyjemnych zapachów to zgoda na rogu ulic jest studzienka od kanału lecącego wzdłuż ulicy widok. podczas budowy chodnika widać było że każdy dom był podłanczany do tej nitki czy to kanały deszczowe czy przelewowe. zapewne każdy z mieszkańców naszej pięknej okolicy może okazać rachunki za wywóz nieczystości. wracając do tematu, kontynuacja chodnika to rzecz bardzo potrzebna, tylko by był on lepiej wykonany niż ten już istniejący(bardzo stromy przy kilku podjazdach).
 • Wtorek 22 kwietnia 2014,12:42:53
  ~ M
  Na Spacerowej jest ostatnio ogromny ruch samochodowy są auta które jadą tam na oko ponad 100km/h, tam chodzą dzieci i się bawią z tym trzeba coś zrobić, postawic znak ograniczenia prędkości.
 • Środa 9 kwietnia 2014,22:33:33
  ~ Mieszkaniec
  Przyznam, że nie jest dla mnie zrozumiałe stwierdzenie "sołtysa oraz radnych sołectwa", że "ciąg drogowy Spacerowa –Widok (...) charakteryzuje się dużym nasileniem ruchu lokalnego oraz TRANZYTOWEGO". Przecież jest ograniczenie do 2,5t???? Gratuluję pomysłu zakwalifikowania dróg dojazdowych w zabudowie jednorodzinnej jako alternatywy dojazdu do budowanej obecnie strefy przemysłowej!!! Najbardziej zastanawia mnie jednak celowość wydatkowanych do tej pory niemałych środków finansowych na dotychczasowy remont ulicy Spacerowej skoro w 2009r. cyt. „Wniosek został oceniony pozytywnie (...) i został umieszczony na liście rezerwowej”.
 • Wtorek 1 kwietnia 2014,18:16:10
  ~ Gerda
  Witam. Może przebudowa drogi pomoże w zlikwidowaniu smrodu przy pięknej ul.Widok i Leśnej. Ludzie!!! dlaczego wylewacie szamba do rowów i to bezczelnie o każdej porze. Teraz już i mieszkaniec Grabinki (dom po prawej stronie zaraz od skrzyżowania Grabinki i Widok). Gdzie jest ochrona środowiska. PANIE WÓJCIE!!! Gdzie Pan jest, że tego nie czuje? Trzeba przebudować ulice, zrobić kanalizację wyłapać i ukarać smrodziarzy. Niedługo żyć nie będzie można. Proponuje ul.Widok zamienić na ul. Smrodliwa, a ul. Leśna na Szambową. Grabinka niedługo tez będzie ul. Gówniana. Ratunku. Zróbcie też coś w tej sprawie.
 • Piątek 28 marca 2014,17:36:43
  ~ zaniepokojona
  a może tak pierwsze na Spacerowej zrobić kanalizację a potem modernizację, albo puścić ruch ciężarówek Grabinką?
 • Niedziela 23 marca 2014,21:25:41
  ~ Zosia
  Ponadto dodał że tranzyt samochodów cięzarowych na ulicy Rudzickiej w ostatnim czasie zwiększym sie o 200% i nie pomaga nawet ograniczenie do 10 ton wszyscy skracaja sobie droge nie mam nic przeciwko kierowcom tylko niech oni postawia sie n amiejscu pieszego który idzie poboczem a podmuch przejeżdzajacego tira odrzuca Cie do rowu......
 • Niedziela 23 marca 2014,21:21:05
  ~ Zosia
  Czy rzeczywiście na ul. WIDOK jest niezbędny chodnik może porównamy ilośc domów na ul widokowej z ul.Rudzicką i sprawwdzimy natężenie ruchu gdzie na ul. Rudzickiej ruch samochodów rozpoczyna się od 4.00 rano a co na to biedne dzieci które musza chodzic rowem żeby dojć do ulicy centralnej i nie zostac potrąconym przez pojazd
 • Czwartek 20 marca 2014,20:18:53
  ~ Dr.kojot
  po fatalnie zrobionej kanalizacji większość dróg w Międzyrzeczu jest w opłakanym stanie... ulice dziurawe bądź połatane, brak chodników na dwóch ruchliwych ulicach; rudzickiej oraz ligockiej. Rada Gminy oraz wójt wolą wydawać fortunę na strefę ekonomiczną na dolnym (która niszczy florę i faunę, powodując juz wkrótce zanieczyszczenie terenu niż przeznaczyć na remonty dróg. Gdyby tego było mało ktoś dopiero teraz pomyślał że tiry i ciężarówki nie będą miały na strefę jak DOJECHAĆ... bardzo rozsądne posunięcie... Władze naszej gminy robią poprostu wszystko aby zniechecić do siebie mieszkańców... a wybory tuz tuz... ;)
 • Środa 19 marca 2014,18:38:57
  ~ anka
  Wójt niewybuduje chodnika na Rudzickiej bo gmina jest spłukana i kasa zamiast na drogi za dużo poszła na kanalizacje
 • Środa 19 marca 2014,18:38:31
  ~ kosbb
  A co z ulicą Grabinka ?
 • Środa 19 marca 2014,17:36:24
  ~ mieszkanka
  Chodnik bardziej przydałby się w miejscach gdzie dzieci uczęszczają do szkoły a pobocza są w opłakanym stanie np. na ulicy Rudzickiej, tutaj też JEST DUŻY RUCH SAMOCHODÓW !!!!!!!!!!!!!!
 • Środa 19 marca 2014,15:31:49
  ~
  Na Wegrach tez by sie remont przydał i progi zwalniające, bo piratów drogowych coraz więcej
 • Środa 19 marca 2014,12:32:00
  ~ kierowca z dolnego
  Widok na dolnym całkiem się rozlatuje, tam coraz ciężej przejechać takie są dziury. Remont jest konieczny
 • Środa 19 marca 2014,08:53:04
  ~ Mieszkanka
  Chodnik jest tu koniecznie potrzebny ruch duży i jest niebezpiecznie

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015