Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Budowa kanalizacji w gminie Jasienica
data dodania: Piątek 7 marca 2014

W dniu dzisiejszym na stronie www.jasienica.pl ukazało się pismo w sprawie budowy kanalizacji w naszej gminie, które w całości publikujemy:

 

 

 

powrót
Komentarze
 • Wtorek 11 marca 2014,11:01:43
  ~ mieszkaniec
  To tłumaczenie niewiele wyjaśnia w ogóle nie napisano nic o tym że KIO odrzuciła wybór gminy bo był niezgodny z przepisami. Zaskakuje dbałość gminy o firmę pana S. To ta sama firma co budowała kanalizację a tamten przetarg też najpierw przegrała a jednak ją wybrali. Ktoś powinien dokładnie przyjrzeć się przetargom w gminie.
 • Sobota 8 marca 2014,21:41:19
  ~ bodzio57
  Pierzyna z Wieczerzakiem na ring.Co prawda to zupełnie dwie różne kategorie wagowe w boksie,ale w samorządzie kto wie,który jest ważniejszy.
 • Sobota 8 marca 2014,14:21:57
  ~
  Max, napisałeś "skoro oferent nie wniósł wymaganego wadium nie mógł przystąpić do przetargu". Ależ Max, wyrok sądowy KIO mówi coś zupełnie innego: "Krajowa Izba Odwoławcza zważyła, co następuje: W ocenie Izby znalazł potwierdzenie zarzut naruszenia przez zamawiającego przepisu art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zgodnie z brzmieniem powołanego przepisu zamawiający wyklucza wykonawcę z postępowania m.in. w przypadku gdy nie wniósł wadium do upływu terminu składania ofert". Wyrok mówi wprost, że ZK błędnie ocenił, że firma nie wpłaciła wadium a skoro tak zgodnie z prawem ZK mógł wybrać firmę tańszą! Max, może wiesz dlaczego 2 razy wybierał droższą?
 • Sobota 8 marca 2014,14:08:07
  ~ mieszkanka
  dziwnie drogi przetarg łupek z kopalni sypany do wykopów i na pobocza a do tego ubite krawężniki oto najdroższa w polsce ,kiepskiej jakości kanalizacja a tym mieszkancu za to wszystko płać!!! wstyd!
 • Sobota 8 marca 2014,13:52:07
  ~ kolejna zagadka
  Czytaj max wyrok KIO: "Wg informacji z Banku ING środki pieniężne na koncie Banku Spółdzielczego zostały zaksięgowane o godzinie 8:46". Czyli BS otrzymał wadium o 8:46 i zamiast w czasie rzeczywistym je zaksięgować na koncie ZK dziwnym trafem przetrzymał je aż do 12:13? Niezgodnie z zarządzeniem NBP? Dlaczego? Poczytaj co jest napisane w rozporządzeniu prezesa NBP z 2009 roku: "System SORBNET – system rozrachunku brutto w czasie rzeczywistym (RTGS), obsługujący rachunki bankowe prowadzone w Centrali NBP, w którym przeprowadza się rozrachunki międzybankowe w złotych". Max, co ty na to?
 • Sobota 8 marca 2014,13:32:20
  ~ zagadka
  Czytałeś max wyrok KIO? Jest tam napisane "Wg informacji z BS Jasienica pieniądze na konto techniczne Banku wpłynęły po 9:00 a na koncie zamawiającego zostały zaksięgowane o godz. 12:13, GDYŻ WTEDY PRZYPADAŁA PIERWSZA SESJA KSIĘGOWANIA W TYM BANKU. Odwołujący podniósł, że wykonał przelew SORBNETEM, gdyż jest to system zapewniający transakcje W CZASIE RZECZYWISTYM". Dlaczego BS księgował SORBNET poprzez sesje a nie w czasie rzeczywistym? Dlaczego przy dwóch innych takich przelewach BS zaksięgował środki już koło 9-tej a tu po 12-tej? Przeczytaj wyrok KIO. Max, czujesz bluesa? Tu chodzi o 2,5 mln zł! Czy tu czegoś nie nagięto?
 • Sobota 8 marca 2014,12:59:14
  ~ max
  neutral,zagadka,nie czytaliście tekstu powyżej? dosadną odpowiedź macie na drugiej i trzeciej stronie tekstu...m.in skoro oferent nie wniósł wymaganego wadium nie mógł przystąpic do przetargu(PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH)-przekręt polegałby neutral na tym,że złamano lub nagięto by tą ustawę.Skoro Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że dokonano najkorzystniejszej oferty przeprowadzonej zgodnie z ustawą to komu tu wierzyc...???tym co sięją propagande czy organom właściwym powołanym do rozpatrywania odwołań dot.przetargów. Ja wszystko rozumiem,że skoro była tańsza oferta to można było z niej skorzystac ale z tekstu powyżej wynika że nie spełniono podtswowych warunków umowy więc każde inne rozwiązanie byłoby "podejrzane".pozdrawiam
 • Sobota 8 marca 2014,10:02:51
  ~ zagadka
  poczytałem i policzyłem: wartość rynkowa przyłączy (300zł/metr) czyli 4918 mb x 300zł = ok.1,5mln zł. Gmina zapłaciła dużo więcej - 4,9 mln zł. Jak to porównamy to 4,9mln zł-1,5mln zł=3.4mln zł. Pytania do maxa: GDZIE SIĘ PODZIAŁO 3,4 mln zł? dlaczego przetarg został rozstrzygnięty przy cenach TRZY RAZY wyższych od rynkowych? skąd tak strasznie zadłużona gmina wzieła 5 mln zł na usługe wartą 1,5 mln? Pytanie do wszystkich radnych gminy - stać nas na taką rozrzutność???
 • Piątek 7 marca 2014,23:02:29
  ~ neutral
  no właśnie max wytłumacz na czym polegać miałby ten przekręt??
 • Piątek 7 marca 2014,22:04:36
  ~ arek
  Z tym przekrętem max to bym nie był pewien. Może niektórzy to kupią ale dla tych co się znają na zamówieniach publicznych tłumaczenie zakładu komunalnego naciągane i dość naiwne
 • Piątek 7 marca 2014,18:50:55
  ~ max
  czyli waszym zdaniem gmina powinna zrobic przekręt,wybrac firmę tańszą (niezgodnie z ustawą) i zaryzykowac czy kwota będzie wpłacona po terminie czy też nie:) najpierw jesteście przeciw przekrętom a jak jest coś ok to też jest źle;)
 • Piątek 7 marca 2014,16:30:30
  ~ wiktor
  a może musiał podpisać???
 • Piątek 7 marca 2014,16:00:06
  ~ obywa-telka
  Panie Wieczerzak, dlacczego piszesz pan takie kompromitujace pisma. Wstyd
 • Piątek 7 marca 2014,15:27:53
  ~ siet
  wcześniej nie byłem pewien ale po przeczytaniu tego dziwnego tłumaczenia podzielam watpliwosci radnego

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015