Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót

Uwaga na niewybuchy na budowie strefy
data dodania: Sobota 1 marca 2014

bo2

Serwis www.jasienica24.pl poinformował, że na budowie strefy w Międzyrzeczu Dolnym znajdowane s± niewybuchy. Pierwsze dwa pociski moĽdzierzowe zostały znalezione na placu budowy w połowie stycznia br. Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Sprowadzono saperów, którzy zabezpieczyli znalezione pociski.

Jednak jak podaje serwis, niewybuchy s± w dalszym ci±gu znajdowane, przy czym nie zawsze s± od razu zgłaszane służbom policyjnym. Powołuje się przy tym na informacje okolicznych mieszkańców, z których wynika, że w pobliżu budynków mieszkalnych leży wiele wykopanych niewybuchów, którymi nikt się nie zajmuje. Znaleziska najprawdopodobniej s± problemem dla wykonawcy, gdyż każdorazowe ich zgłoszenie powoduje wstrzymanie prac, zabezpieczanie miejsca, jak i znaleziska, co może powodować opóĽnienia w wykonaniu prac. W ostatnich dniach Policja zabezpieczyła znaleziska, jednak niewykluczone że pojawi± się następne.

W zwi±zku z tym prosimy mieszkańców o nie zbliżanie się do miejsca budowy strefy ekonomicznej a także zadbanie o to, by w miejscu tym nie bawiły się dzieci. Niewypały i niewybuchy z okresu II wojny ¶wiatowej w dalszym ci±gu mog± być aktywne, pociski s± już bardzo mocno skorodowane, co przy nieodpowiednim z nimi postępowaniu może doprowadzić do tragedii.

 

bo3bo4  

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015