Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Dojazd do strefy - kolejne wystąpienia
data dodania: Piątek 24 stycznia 2014

Opublikowany w dniu 16.01.2014 roku przez Kronikę Beskidzką artykuł na temat żądania samorządu gminy Czechowice zamknięcia dojazdu do strefy przemysłowej w Międzyrzeczu Dolnym wywołał ożywioną dyskusję.

Po publikacji artykułu oraz komentarza radnych Międzyrzecza Górnego, podczas posiedzenia Komisji Porządku i Bezpieczeństwa Publicznego, na pytania przewodniczącego tej komisji radnego Tadeusza Kusia odpowiadał wójt Janusz Pierzyna. Wójt przedstawił swoje stanowisko, twierdząc, że nigdy z nikim nie ustalał dojazdu do strefy, nie obiecywał i nie wskazywał trasy dojazdu. Stwierdził dalej, że dojazd do strefy odbywał się będzie po drogach publicznych na terenie gminy Jasienica:

 • przez Jasienicą i Rudzicę,
 • przez Międzyrzecze Górne i Dolne,
 • przez Mazańcowice,
 • przez Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg i Ligotę.

W dniu 23 stycznia, podczas Sesji Rady Powiatu Bielskiego na temat ten wypowiedział się Starosta Bielski Andrzej Płonka. Starosta nie podzielił stanowiska wójta gminy Jasienica odnośnie dojazdu do strefy od strony Czechowic-Dziedzic, Zabrzega i Ligoty.

Starosta Andrzej Płonka poinformował, że do tej pory nie było żadnych formalnych rozmów  z inwestorem – władzami gminy Jasienica na temat dojazdu do strefy przemysłowej. Jako osoba reprezentująca samorząd powiatowy nie posiada więc pełnej wiedzy, którędy miałby przebiegać transport. Potwierdził również, że uczestniczył w spotkaniach rad sołeckich Ligoty i Bronowa, w których brał udział również Burmistrz gminy Czechowice-Dziedzice Marian Błachut. Samorządowcy z tego terenu żądają i domagają się zamknięcia dla transportu ciężkiego dojazdu do strefy od tej strony. Starosta przyznał, że podziela zdanie przedstawicieli Czechowic, gdyż ulica Zabrzeska w Ligocie została odbudowana ze środków na usuwanie skutków powodzi i nie posiada odpowiedniej podbudowy. Jak stwierdził, w takiej sytuacji, droga ta zostałaby rozjechana „z dnia na dzień”.

Odnosząc się do gminnej inwestycji Starosta Andrzej Płonka stwierdził, że w sytuacji gdy „ktoś przewidział strefę, ktoś chce ją wybudować, wcześniej powinien był pomyśleć również o drogach dojazdowych”. Jego zdaniem w pierwszej kolejności należało pomyśleć o przebudowie dróg. Jako przykład podał projektowaną obwodnicę Czechowic-Dziedzic, którą już teraz planuje się wybudować, by w przyszłości mogła być dojazdem do strefy ekonomicznej, która będzie organizowana w tej gminie.

LeM

na podstawie: www.dip.jasienica.org , www.jasienica24.pl

powrót
Komentarze
 • Poniedziałek 28 kwietnia 2014,09:38:28
  ~ Vlado
  ...niedaleko mieszkam,dopiero wczoraj wybralem sie na teren budowy strefy,to co widzialem....w pełnym majestacie prawa zniszczono!!! najpiękniejsze tereny Międzyrzecza Dolnego
 • Poniedziałek 24 lutego 2014,19:01:11
  ~ mieszkaniec dolnego
  Wszyscy siedzą i biadolą, nikt nie robi nic. Przecież mamy tu gatunki chronione - bocian czarny i czapla biała, a prawdę mówiąc, gdy by dobrze poszukać znalazło by się jeszcze wiele więcej ptaszków i robaczków podlegających ochronie. Kolejną sprawą są niezliczone ilości niewybuchów, które kryje ziemia. Saperzy byli... Taa jasne. A za parę dni zaś co znajdą. Dobrze jak znajdą, gorzej będzie jak zginą ludzie przy pracy. Ogólnie cała ta sprawa dziwnie śmierdzi. Dlaczego niszczy się ponad 70 ha dobrych pól uprawnych. Są inne miejsca! Dlaczego tego nie pozwolono sprzedać rolnikom? Gdzie ekolodzy? Dlaczego TVN jeszcze się tym nie zajął???
 • Poniedziałek 17 lutego 2014,08:27:56
  ~ mieszkanka
  nikt nie konsultował samej strefy z ludźmi którzy mieszkają najbliżej niej, nikt nie bierze pod uwagę że do niedawna nawet na własnej działce był problem postawić dom - bo strefa zalesienia, a teraz niszczy się środowisko naturalne, a co z czarnym bocianem który pojawił się na tych terenach !!!!!
 • Poniedziałek 17 lutego 2014,08:25:29
  ~ inny mieszkaniec
  niektóre osoby popierają ten projekt ponieważ nie muszą mieszkać przy zabłoconej i zniszczonej drodze, a na dodatek koło domów w tej okolicy nie ma pobocza ani przystanku, dzieci w zimie idą ciemną drogą
 • Niedziela 9 lutego 2014,21:22:06
  ~
  http://www.radio90.pl/gorzyce-nie-ma-autostrady-nie-ma-inwestorow-w-strefie-przemyslowej.html
 • Poniedziałek 3 lutego 2014,21:18:02
  ~
  atak na wójta? a kto atakuje? starosta? troche późno sie pan wójt obudził nikt go nie atakuje a pije piwo które sam nawarzył
 • Poniedziałek 3 lutego 2014,15:18:09
  ~ Mieszkaniec
  A ja myślę że to jest kolejny atak na wójta bo nadarzyła się okazja o ile mi wiadomo to drogi zbudowano po to aby się po nich poruszać i móc dojechać do każdego miejsca jeśli w Międzyrzeczu Dolnym zaplanowano Strefę przemysłową to przy okazji sołectwo wzbogaci się o remont nawierzchni budowę chodników itp. Ta strefa to okazja do stworzenia nowych firm ,stanowisk pracy oraz wzbogacenia gminy i sołectwa pozwólmy spokojnie realizować tą inwestycję,jeszcze żaden owoc co puścił pąki nie przyniósł dochodu bo wcześniej musiał się rozwinąć więc pozwólmy się rozwinąć tej strefie bo na zbieranie owoców jest za wcześnie .Ciekawe że do okolicznych firm jeżdżą tiry i wszystko i nikomu to nie przeszkadza w sąsiedztwie jest duża firma transportowa BESKID-SPED, KOMERS MAG i nikomu to nie przeszkadza nie wspomnę o tranzycie z Rudzicy z firmy RUTRANS i tak mógłbym wymieniać w nieskończoność ilość poruszających się tirów przez Międzyrzecze zaczęła przeszkadzać jak rozpoczęto budowę strefy bardzo ciekawe
 • Poniedziałek 3 lutego 2014,06:04:50
  ~ Dd2
  skąd ten palant tu przylazl?
 • Niedziela 2 lutego 2014,22:21:35
  ~ ha
  Mroczek teraz opisuje a gdzie był w poprzedniej kadencji,Osuch też, bohaterowie,jak ich premier nie wie nic o zimie,wstyd panowie wstyd ,na forum tylko pisać bzdety,ja się boję otwierać lodówkę żeby mi z niej nie wyskoczyli bo lansują się wszędzie,wstyd, obżydliwość patrzeć na te gęby,taka infantylna obłuda.
 • Niedziela 26 stycznia 2014,17:58:08
  ~ mieszkaniec mg
  I nareszcie ktoś mądrze napisał
 • Niedziela 26 stycznia 2014,09:04:51
  ~ Mieszkaniec Dolnego
  I czekam na komentarz do całej sprawy pani Genowefy Kopeć, wybranej przez nas radnej, która miała dbać o rozwój naszej miejscowości, w poszanowaniu tradycji rolniczej, spokoju i rozwoju naszej miejscowości jako terenu wiejsko-rolniczego. A na co pozwoliła, na zniszczenie naszej pięknej miejscowości, enklawy spokoju, tradycji i rolnictwa, i pozwoliła na budowę miejsca w dodatku o podłej nazwie JASIENICKA strefa, to skandal, każde miejsce w Międzyrzeczu powinni się nazywać Międzyrzecka, a nie sprzedawać się tej Jasienicy. Bo to międzyrzecze w przeszłości było gminą i w przyszłości tez na pewno będzie.
 • Niedziela 26 stycznia 2014,08:57:18
  ~ Mieszkaniec Dolnego
  Hola hola, wójt sobie coś tam w głowie wymyślił, wszystkim naopowiadał, że będzie pięknie, wspaniale i bogato, i bez pytania nikogo wziął się do roboty od nie tej strony co trzeba, i my teraz mamy cierpieć i mówić, że mleko się wylało!!! Naważył wójt piwa, niech go wypije… ludzie nie są głupi.
 • Niedziela 26 stycznia 2014,00:58:22
  ~ Mieszkanka Dolnego
  Wiele emocji jest w tym wszystkim ale protestujący mają rację. Droga przez mazańcowicki kopiec nie nadaje się do ruchu tirami. Droga przez Górne i kopiec od ośrodka zdrowia tym bardziej nie. Starosta też ma rację że jak ktoś buduje taką strefę dla tirów to powinien wcześniej przygotować dobre drogi. Ale mleko się już rozlało i albo wójt dogada się z Czechowicami i starostą albo tutaj nikt nie przyjdzie bo firmy zanim coś wykupią dokładnie przeanalizują dojazd. Smutne ale prawdziwe
 • Sobota 25 stycznia 2014,23:16:01
  ~ Adam
  Mieszkanka może i prawo do jazdy masz ale z ortografią to ty jesteś na bakier wstyd!!!
 • Sobota 25 stycznia 2014,19:48:23
  ~ mieszkanka1
  droga z Mazańcowic na Międzyrzecze jest w masakrycznym stanie i jeszcze maja tam jezdzic tiry.. no bez jaj.. najpierw niech Pierzyna zadba aby dali nową solidną nawierzchnię i chodnik, a potem niech puszcza tiry
 • Sobota 25 stycznia 2014,16:46:39
  ~ MIESZKANKA
  Ludzie dajcie juz spokój z tymi głupotami blokowania dróg.Gdzie byliście wczesniej jak mowiono o powstaniu strefy jakos nikt nie protestował. A Ty mieszkańcu Dolnego pewnie nie raz narzekałes ze na dolnym nic sie nie robi a jak coś chcą zrobic to wielkie oburzenie bo duży ruch bo tiry bedą drogi niszczyc a tak wogule to prawie kazdy z nas jest kierowcą i posiada samochud i tez niszczy drogi zatruwa powietrze. Co by nie powstało w Międzyrzeczu Dolnym to i tak ludzie to krytykują!
 • Piątek 24 stycznia 2014,19:38:01
  ~ Mieszkaniec Dolnego
  Ludzie obudźcie się w końcu. W naszym sołectwie powstaje ta gminna zakała. Budżet gminy ma zarabiać, a my Mieszkańcy Międzyrzecza Dolnego mamy cierpieć za wszystkich. Przecież każda trasa prowadzi przez nasze drogi, natężony ruch, hałas, smród spalin. Z naszej pięknej rolniczej miejscowości robimy przemysłowy barłok. i Jeszcze nazywamy to "jasienicką' strefą? Pani Kopeć, pani Iskrzycka proszę o zabranie głosu w tej sprawie, tak jak to zrobili radni z górnego. A wy ludzie obudźcie się, bo wszyscy w koło protestują, a my tu się nie oddzywamy, i na wszystko godzimy!!!!!!! A wszystko naszym kosztem.
 • Piątek 24 stycznia 2014,17:54:49
  ~ bulionek
  brawo dla pana wojta!11a moze by tak puscic auta przes Jasienice????co pan na to??????
 • Piątek 24 stycznia 2014,17:53:21
  ~ BULIONEK
  brawo dla pana wojta!!!!!!!!!a moze by tak od jasienicy puscic ruch?co pan na to????????????
 • Piątek 24 stycznia 2014,11:21:35
  ~ popik
  Ja mam nadzieje ze to zart!!!! i zaden ciezki sprzet nie bedzie niszczyl nam drog i przy okazji niektorych budenkow ktore stoja blisko drogi!!!!!!!!!!
 • Piątek 24 stycznia 2014,10:15:22
  ~ kierowca
  Proponuje żeby pan wójt wsiadł do tira i wyjechał w zimie pod głowiakówke. Pod mazańcowicki kopiec zresztą też. Gratuluję pomysłu puszczenia ruchu przez Międzyrzecze i Mazańcowice. EUREKA!!!

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015