Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót

Wójt Janusza Pierzyna: 'Nie ma żadnych rozmów na temat spalarni smieci w strefie'
data dodania: ¦roda 22 stycznia 2014

W zwi±zku z pojawiaj±cymi się w mediach informacjami, jakoby trwały jakie¶ rozmowy na temat budowy w strefie przemysłowej w Międzyrzeczu Dolnym spalarni ¶mieci, podczas posiedzenia Komisji Porz±dku i Bezpieczeństwa Publicznego poprosiłem wójta o przedstawienie oficjalnej informacji na ten temat.

Wójt Janusz Pierzyna zdecydowanie zaprzeczył, by były prowadzone jakiekolwiek rozmowy na temat budowy spalarni w strefie. Jak poinformował, do tej pory żadna firma ani osoba nie zwracała się do gminy o lokalizację spalarni ¶mieci w strefie.

Dodał, że rozmowy na temat spalarni ¶mieci rzeczywi¶cie były prowadzone, ale dotyczyło to lokalizacji takiego obiektu na terenie gminnym w sołectwie Jasienica. Była to propozycja firmy szwedzkiej, dotyczyła budowy nowoczesnej, kontenerowej spalarni, w której spaliny z komina s± kierowane do tunelu foliowego, gdzie dwutlenek węgla jest przetwarzany przez ro¶liny, byłaby to więc spalarnia ekologiczna, nieszkodliwa dla ¶rodowiska. Temat ten nie został sfinalizowany.

Leszek Mroczko - radny Rady Gminy Jasienica

powrót
Komentarze
  • Wtorek 1 lipca 2014,15:54:39
    ~ Rysiek
    Nie będzie spalarni w Międzyrzeczy, ale jaka¶ spalarnia jest w okolicy, bo w soboty wieczorem czuć okropny fetor jakby spalanych resztek dziwnych ¶mieci, albo resztek zwierz±t. Okropny smród zaczyna się póĽnym wieczorem, kiedy robi się już ciemno i niesie się gdzie¶ z Międzyrzecza Górnego może okolic Grabinki i Widokowej. Jak jest wiatr z tamtej strony, nie można otworzyć okna, dzieci kaszl±, dosłownie uciekać do szczelnie zamkniętego domu, bo można zwymiotować. Co się dzieje, jaka to spalarnia jest w tej okolicy. Pomóżcie.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015