Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

 

 Koncert Kolęd

 

 
Święta Bożego Narodzenia budzą w nas najlepsze uczucia. Smutek ustępuje radości, a samotność zamienia się w bliskość. Magia najpiękniejszych polskich świąt udziela się wszystkim. Swoją tradycję mają również spotkania wigilijne i koncerty kolęd organizowane corocznie przez Chór Parafialny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Międzyrzeczu.
28 grudnia o godz. 17.00 Koncert Kolęd rozpoczęła Diecezjalna Orkiestra Dęta Diecezji Cieszyńskiej. Wszystkich przybyłych na ten szczególny wieczór przywitała Prezes Chóru Małgorzata Mikler oraz proboszcz parafii ks.Andrzej Dyczek.
Orkiestra zagrała  różne, świąteczne utwory, melodie mniej i bardziej znane, wszystkie pełne ciepła, dobroci i radosnego charakteru godowych świąt. Podobnie jak występ chórku dziecięco-młodzieżowego „Allegro”, gdzie dziecięca radość w wyśpiewanych kolędach i pastorałkach udzieliła się pewnie nie jednemu ze słuchaczy.
Chór Parafialny zaśpiewał kilka pieśni, przybliżając klimat ciepła płynącego z tradycji świąt.
Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź i daje uczucie bliskości. Niestety w tym roku pośród naszej chórowej rodziny zabrakło naszego drogiego dyrygenta Pana Erwina Stokłosy, którego przyszło nam pożegnać, ale na pewno nie zapomnieć. Mamy nadzieję, że podczas Koncertu patrzył na nas ,,tam z góry” i uśmiechał się, bo przecież chór to było jego „drugie życie”.
W tym roku pożegnaliśmy także Pana Jana Chmiela. Muzyka, poetę, pisarza ludowego, ojca naszej dyrygentki, przyjaciela chóru.
Do refleksji nad życiem i przemijaniem skłoniły nas wiersze, które przygotował i zaprezentował nasz kolega Piotr Michalik.
Święta dają sporą dozę dobrych uczuć, a takie Koncerty jeszcze te doznania potęgują. Niezwykły, pełen energii i wirtuozerii był koncert naszych kolejnych gości tj. Chóru Mieszanego i Orkiestry Kameralnej z Parafii Ewangelicko – Augsburskiej z Goleszowa, pod dyr. Jean-Claud Hauptmanna.
Orkiestra Kameralna założona została w 1951 roku. Tworzą ją muzycy mieszkający w Goleszowie i okolicznych miejscowościach. Z towarzyszeniem orkiestry chór wykonuje szereg różnorodnych pieśni, opracowania znanych pieśni religijnych oraz coraz częściej nowe kompozycje i aranżacje swojego dyrygenta Jean-Claud Hauptmanna. Maestro Hauptmann jest również jednym z dyrygentów Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny. Występ gości był dla słuchaczy prawdziwą ucztą duchową, wywarł na wszystkich zebranych niezapomniane wrażenia, o czym świadczyły gromkie brawa.
W imieniu chóru dziękujemy wszystkim osobom, które przyjęły nasze zaproszenie. Tym którzy podzielili się swoim talentem i tym którzy zechcieli przyjść i posłuchać.
Alina Fender
 foto: Ewa Kukla i Andrzej Czyż
powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015