Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Siódmego września br. w piękna słoneczną sobotę odbyły się

w Międzyrzeczu Dożynki Sołeckie , których organizatorami byli:

Gazdowie Dożynek, Rada Sołecka, KGW i OSP Międzyrzecza Dolnego.

Uroczystość Święta Plonów rozpoczęła się wyjazdem Zespołu Regionalnego

Międzyrzeczanie”, Orkiestry Dętej oraz OSP Międzyrzecza Dolnego i Międzyrzecza Górnego po gazdów tegorocznych dożynek Moniki i Piotra Fuchs .

Następnie barwny korowód wraz z gospodarzami dożynek przejechał ulicami Międzyrzecza do kościoła ewangelickiego. Po uroczystym wejściu do pięknie przystrojonej świątyni zostały przekazane dary przez gospodarzy dożynek oraz delegacje. Księży zaproszonych gości, poczty sztandarowe, rolników i mieszkańców obu wyznań powitał ks. Andrzej Dyczek. Podczas Ekumenicznego Nabożeństwa Dożynkowego kazanie wygłosił ks. Witold Grzomba, a chór ewangelicki swoim śpiewem uświetnił całość uroczystości.

Po zakończeniu wspólnej modlitwy korowód dożynkowy przejechał do OSP w Międzyrzeczu Dolnym. Na odświętnie udekorowanym placu odbył się w wykonaniu Zespołu Regionalnego „ Międzyrzeczanie” obrzęd dożynkowy , podczas którego Gazdowie Monika i Piotr Fuchs otrzymali dożynkowy wieniec uwity z kłosów, ziół i kwiatów. Natomiast gospodarze dożynek wręczyli Wójtowi Gminy Jasienica Januszowi Pierzynie chleb upieczony z tegorocznych plonów ziemi. Wójt Gminy podziękował rolnikom za ich trudną i ciężką prace na roli .Świeże bochenki chleba otrzymały również Maria Iskrzycka i Maria Głuc-Mrzyk – sołtysi Międzyrzecza . Wójt Janusz Pierzyna oraz jego zastępca Krzysztof Wieczerzak , radni i sołtysi obu sołectw pokroili chleb i obdzielili nim wszystkich przybyłych na uroczystość Święta Plonów. Po zakończeniu ceremonii ze swoim koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Międzyrzecza Dolnego, a na koniec przy muzyce p. Małgorzaty i Józefa Jęczko goście, rolnicy i licznie przybyli mieszkańcy bawili się wesoło na festynie dożynkowym.

 

 

W imieniu organizatorów dożynek sołeckich pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dożynek Sołeckich Ekumenicznych w Międzyrzeczu Dolnym.

Dziękujemy; Wójtowi Gminy Jasienica p.Januszowi Pierzynie,księżom parafi Ewangelickiej oraz księzom parafi katolickiej,Posłowi Stanisławowi Szwed,Gazdom dożynkowym Monice i Piotrowi Fuchs,pocztom sztandarowym z Międzyrzecza Górnego i Dolnego,delegacją z darami KGW Międzyrzecze Górne i Dolne,Hubertus i Honorowym dawcą krwi,Radom Sołeckim Międzyrzecza Górnego i Dolnego,Sółtys Międzyrzecza Górnego Marii Mrzyk Głuc,druhom strażakom za prowadzenie korowodu,orkiestrze dętej przy OSP Międzyrzecze Dolne,Kapeli Dudoski,Zespołowi ,,Międzyrzeczanie''sponsorom,Chórowi Ewangelickiemu Dyr.G-ku p.A Bronowskiej z pracownikami,B Bazyl z pracownikami,E Szczyrbowskiej i K Bilor za piękną oprawę dożynkową oraz wszystkim rolnikom i uczestnikom korowodu.

Organizatorzy.

 

 

 

 

Foto;H Gola,M Chmielniak,G Kopeć.

 

 

 

powrót
Komentarze
  • Sobota 21 września 2013,22:17:15
    ~ DKJ
    Ale ludu 2 na 10 m2 jak w dolnym
  • Czwartek 19 września 2013,12:02:26
    ~ mieszkaniec
    A tak na przyszłość zawsze pierwsze dziękuje się gospodarzą dożynek to oni są najważniejsi a nie jacyś marni politycy czy wójt ale widać bez mydła do du--y naszej pysze wiejskiej zacznijcie w tej gminie myśleć a nie tylko pychota niby władzy gminnej. Ja bym się nigdy nie zgodził na starostę dożynek w naszej gminie to nie honor to porażka i szukanie jelenia a mam parę ha ziemi i średnie gospodarstwo.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015