Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót
Koncert Kolęd

        W tradycję naszej parafii wpisał się coroczny Koncert Kolęd. W sobotę 29 grudnia o godz. 17.00 przybyłych na koncert w imieniu Chóru Parafialnego w Międzyrzeczu, przywitała Prezes Chóru Małgorzata Mikler oraz modlitw± ks.Andrzej Dyczek – opiekun chóru.
Spotkanie to rozpoczęła występem Diecezjalna Orkiestra Dęta pod dyr. Adama Pasterny, która zaprezentowała polskie kolędy i ¶wi±teczne utwory, melodie mniej lub więcej znane, polskie i zagraniczne. Kilka z nich za¶piewał sam kapelmistrz wraz z solistami orkiestry.
      Koncert Kolęd to nie tylko muzyka i pie¶ń, to także poezja. Specjalnie na t± okazję dwa wiersze napisała nasza parafianka pani Danuta Grzesicka. Niestety z powodu choroby nie mogła ich osobi¶cie zaprezentować. W imieniu autorki wiersze przeczytała jedna z chórzystek.
      W Koncercie Kolęd wzięli udział także najmłodsi- tj. chórek dziecięco-młodzieżowy „Allegro”, pod dyr. Izabeli Chmiel i ci trochę starsi tj. członkowie Chóru Parafialnego z Międzyrzecza.
Na Koncert przybyła także Kapela Góralska z Koniakowa. Mogli¶my wysłuchać, a także wspólnie za¶piewać kolędy, góralskie pastorałki oraz przy¶piewki. Ten występ to nie tylko muzyka i pie¶ń, ale także podróż do ¶wiata gór, z jego unikalnymi tradycjami takimi jak: stroje, instrumenty i utwory.
      Wszyscy wykonawcy dziel±c się swymi talentami stworzyli różnorodny, wyj±tkowy i klimatyczny koncert przepełniony nastrojem ciepłych ¦wi±t Bożego Narodzenia i oczekiwania na radosny Nowy Rok.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyj±ć nasze zaproszenie: wykonawcom i słuchaczom. Kolejny Koncert Kolęd już za rok - serdecznie zapraszamy.
 
Alina Fender
Foto: Sylwia Twardzik, Aneta Szarzec
powrót
Komentarze
  • Sobota 12 stycznia 2013,12:04:27
    ~ Vlado
    http://www.youtube.com/watch?v=lvKFeIA1QXg link do koncertu,zapraszam

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015