Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Kółko lotnicze, działające przy Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym, w dniu 21 listopada 2012 r. zaprosiło na spotkanie ośmiokrotnego mistrza świata w wyścigach szybowcowych Sebastiana Kawę, członka Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, zdobywcy 12 złotych medali i autora autobiografii (zaawansowanego podręcznika o szybownictwie sportowym) pt" Niebo pełne żaru". W ostatnim czasie pilot swoje sukcesy odnosił na szybowcu Diana 2. Można by powiedzieć, że na spotkaniu zainteresowani lotnictwem wysłuchali profesjonalnego wykładu z podstaw szybownictwa, oglądali fragmenty filmów, piękne zdjęcia z zawodów z różnych stron świata oraz archiwalne fotografie z Górskiej Szkoły Szybowcowej Żar. "Chata Międzyrzecze" gościła podczas wielu imprez czasami po kilkudziesięciu pilotów, jednakże po raz pierwszy tak utytułowanego lotnika. Pan Sebastian Kawa otrzymał następujące odznaczenia państwowe: Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi oraz Złotą Odznakę Szybowcową z trzema diamentami. Uczestnicy spotkania są niezmiernie wdzięczni pilotowi za bezinteresownie poświęcony czas. Spotkanie z tak wspaniałym człowiekiem o wielkiej osobowości odbyło się w bardzo miłej i wesołej atmosferze, członkowie kółka lotniczego otrzymali od mistrza autografy. Pozowali do wspólnych pamiątkowych zdjęć, ten wieczór na długo pozostanie w pamięci młodzieży.

BŁG

P.S.

Kółko lotnicze dla dzieci i młodzieży działa od ponad roku, założyli je instruktor GOK Bernadeta Łuszczewska-Gruszka oraz Pilot Tadeusz Ćwik z Międzyrzecza Dolnego.

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015