Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót
W dniach 16 - 17 paĽdziernika 2012 roku Gminę Jasienica odwiedziła ekipa Telewizji Polskiej, której celem było przygotowanie programu na temat wykorzystania ¶rodków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w naszej gminie.
W zwi±zku z tym, że wiele projektów z tego unijnego programu zostało zrealizowanych w Międzyrzeczu, ekipa ta zawitała również do naszej wsi.

W ramach konkursu odnowy wsi w Międzyrzeczu zrealizowano 3 projekty - odnowienie figury Matki Boskiej oraz remont cmentarza katolickiego, wymiana okien oraz remont parkingu w parafii ewangelicko-augsburskiej a także budowa budynku sportu i rekreacji w Międzyrzeczu Dolnym. Swoje do¶wiadczenia z realizacji powyższych projektów przedstawili proboszczowie obu międzyrzeckich parafii - ks. Witold Grzomba oraz ks. Andrzej Dyczek.

Międzyrzecze jest również lokalnym liderem w projektach realizowanych przez stowarzyszenia i osoby fizyczne w konkursie "Małe projekty". Do tej pory zrealizowali¶my lub realizujemy 12 takich projektów. Na ich temat informacji udzielili prezes OSP Międzyrzecze Górne  Krzysztof Wieczerzak
(4 projekty), wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza Leszek Mroczko (5 projektów), sołtys Międzyrzecza Górnego Maria Głuc-Mrzyk (2 projekty) oraz proboszcz parafii katolickiej Witold Grzomba (1 projekt).

Telewizyjna ekipa odwiedziła również inne miejscowo¶ci naszej gminy - Jasienicę, Mazańcowice, Rudzicę i Wieszczęta, gdzie również realizowane s± projekty w ramach PROW. Wywiadu podsumowuj±cego udzielił TVP Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Z informacji uzyskanych od redaktora programu wynika, ze zostanie on wyemitowany w pierwsz± b±dĽ drug± niedzielę listopada w TVP Katowice w programie "Wie¶ w odnowie" o godz. 8.15.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tej czę¶ci wizyty, w której uczestniczyłem.

LeM

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015