Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt
W dniach 16 - 17 padziernika 2012 roku Gmin Jasienica odwiedzia ekipa Telewizji Polskiej, której celem byo przygotowanie programu na temat wykorzystania rodków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w naszej gminie.
W zwizku z tym, e wiele projektów z tego unijnego programu zostao zrealizowanych w Midzyrzeczu, ekipa ta zawitaa równie do naszej wsi.

W ramach konkursu odnowy wsi w Midzyrzeczu zrealizowano 3 projekty - odnowienie figury Matki Boskiej oraz remont cmentarza katolickiego, wymiana okien oraz remont parkingu w parafii ewangelicko-augsburskiej a take budowa budynku sportu i rekreacji w Midzyrzeczu Dolnym. Swoje dowiadczenia z realizacji powyszych projektów przedstawili proboszczowie obu midzyrzeckich parafii - ks. Witold Grzomba oraz ks. Andrzej Dyczek.

Midzyrzecze jest równie lokalnym liderem w projektach realizowanych przez stowarzyszenia i osoby fizyczne w konkursie "Mae projekty". Do tej pory zrealizowalimy lub realizujemy 12 takich projektów. Na ich temat informacji udzielili prezes OSP Midzyrzecze Górne  Krzysztof Wieczerzak
(4 projekty), wiceprezes Stowarzyszenia Przyjació Midzyrzecza Leszek Mroczko (5 projektów), sotys Midzyrzecza Górnego Maria Guc-Mrzyk (2 projekty) oraz proboszcz parafii katolickiej Witold Grzomba (1 projekt).

Telewizyjna ekipa odwiedzia równie inne miejscowoci naszej gminy - Jasienic, Mazacowice, Rudzic i Wieszczta, gdzie równie realizowane s projekty w ramach PROW. Wywiadu podsumowujcego udzieli TVP Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Z informacji uzyskanych od redaktora programu wynika, ze zostanie on wyemitowany w pierwsz bd drug niedziel listopada w TVP Katowice w programie "Wie w odnowie" o godz. 8.15.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tej czci wizyty, w której uczestniczyem.

LeM

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015